up
ara

Olasılıksız Kitap İncelemeleri

Kenan Taban

Kenan Taban

@kenantaban - Ankara

Kitabın arkasından,

Bir sabah, yıllardır görmediğiniz bir arkadaşınızı düşünerek uyandınız. Bir saat sonra, onunla sokakta karşılaştınız. Sizce bu sadece bir tesadüf mü, yoksa çok daha farklı bir anlamı olabilir mi?

Siz hiç Loto’da büyük ikramiyeyi kazanmadınız. Ama birileri kazanıyor. Hem de sürekli! Onlar sizden daha mı şanslılar?Şans nedir gerçekten? İçinizde bütün parayı kırmızıya yatırmanız gerektiğini söyleyen bir his var. Bu his bir öngörü müdür? Yoksa daha fazlası mı?Yolda gidiyorsunuz. Kafanızı çevirip yandaki küçük parkta baktınız ve bir anda bu anı daha önce de yaşamış olduğunuzu hissettiniz. Evet, Deja Vu. Sizce nedir Deja Vu; Geçmiş mi, rüya mi yoksa geleceği mi görüyorsunuz? Eğer siz de kontrolün kimde olduğunu merak ediyorsanız, ‘OlasılıkSız’ tam size göre bir roman…

Yazarın ağzından OlasılıkSız (Improbable).

Yazar bilim, felsefe, matematik gibi birçok dalı akıcı bir kurguda toplamış.Anlatılan şeylerin kurguyla çok iyi bütünleşmiş olması kafanızı karıştırmasın;kitapta yazan herşey kanıtlanmış gerçekler! Bu nedenle "Olasılıksız"ı okumanızı tavsiye ederim.
Sürükleyici bir kitap :)
ataç ikon Olasılıksız
kitaba 8 verdi
1 yorum
grimalkin stone (@grimalkin)
Arka kapak yazısı gerçekten de çok etkileyici :)
03.06.18 beğen cevap