up
ara
‹ Tüm Dokunmak İncelemeleri

Dokunmak Kitap İncelemeleri

Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez

Dokunmak
Ahmet Cemal’in öykü kitabıdır Dokunmak. Kıyıda Yaşamak adlı otobiyografik romandaki karakterlerden yola çıkarak, yazdığı öyküleri bu kitapta bir araya getirmiş Yazar.

Kitabı okumaya başladıktan sonra, öyküler konuları itibariyle beni sarıverdi. Okudukça okudum, sayfaları çevirdikçe keyif aldım. Yazar’ın şu ana kadar iki kitabını okudum. Her ikisinde de son sayfanın geldiğine inanamadım ve bitmesini istemediğim güzellikteydi ikisi de.

Tamamlanmamış bir yazı, öykü haline getirilmiş ustalıkla. Diğer öykülerdeki konular da yüreğe dokunur nitelikte ve bu yüzden okurun ruhunu doyuruyor. Yazar, cümlelerini farklı kelimelerle süsleyerek gösterişli ifadelere yer vermiyor olsa da, konuşma dilinde kullanılan kelimelerle sade ve akıcı bir üslupla okurun kalbine hitap ediyor. Cümlelerin bir kısmı, üzerinde düşündürüyor, sorgulatıyor. “Yaşamın fotoğrafların dışında kaldığı” fikri, Kıyıda Yaşamak’ta da vardı. Üzerinde düşündüm, yazdım, hala da düşünüyorum.

Kısa ama okurken keyif veren bu öykü kitabını, herkese tavsiye ediyorum. Bir kez okumanın yetmediği cümleler var. İlk okumadan sonraki okumalarda ayrı ayrı haz aldım. Size de keyifli okumalar dilerim.
ataç ikon Dokunmak
kitaba 10 verdi
7 beğen · 0 yorum