up
ara

Kanatsız Kuşlar

Kanatsız Kuşlar Konusu ve Özeti

Kanatsız Kuşlar
Partizanın Kızı kitabının da yazarı Louis de Bernieres tarafından kaleme alınan Kanatsız Kuşlar kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Kitaplar yayınevinden 1970 yılında 9789752105126 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kanatsız Kuşlar isimli kitap 656 sayfadan oluşuyor. Kanatsız Kuşlar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Altın Kitaplar
ISBN: 9789752105126
Sayfa: 656 sayfa Basım Tarihi: 1970
Yüzbaşı Corelli'nin Mandolini'nin yazarı Louis de Bernières, yıllar sonra yeni bir yapıtla karşımızda!..Güneybatı Anadolu'nun küçük bir kasabasında, Müslüman ve Hıristiyan toplumu yüzyıllardır barış ve huzur içinde yaşamaktadır.Kasabada süregelen gizli karasevdalar, farklı inançlardaki iki din adamının bakış açıları, birbirine karışmış ve kaynaşmış iki toplumun ilginç karakterleri Anadolu'nun bu kıyısını dünyanın birçok yerinden ayırmaktadır.Ne var ki kısa bir süre sonra o büyü bozulur. Savaş korkunç yüzünü din ve milliyetçilik uğruna işlenen katliamlarla gösterir. Artık açlık ve düşmanlık ortalıkta kol gezmektedir.Ve bu küçük kasabanın dışında askeri dehası ve akıl almaz cesareti ile ülkenin kaderini hayalinde yaşattığı biçimde yeniden çizen bir Mustafa Kemal vardır.Zamanımızın en iyi ve en sevilen yazarlarından olan Louis de Bernières, Kanatsız Kuşlar'daki destansı anlatımı ve derinden etkileyen temalarıyla geçmişimize muhteşem bir yolculuk yaptırıyor.
Yasemin Pforr

Yasemin Pforr

@yaseminkivircik

Çanakkale Savaşı'nı en iyi anlatan kitaplardan biri. İnanılmaz tasvirler var, duygular çok iyi verilmiş. Bence okunması gereken kitaplardan.
ataç ikon Kanatsız Kuşlar
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum

Kanatsız Kuşlar - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle