up
ara

Tuzlu Kahve

Tuzlu Kahve Konusu ve Özeti

Tuzlu Kahve
Tuzlu Kahve kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Mavi Ağaç
ISBN: 9799759960192
Sayfa: 176 sayfa Basım Tarihi: 1970
Adam kıza bir partide rastlamıştı. Muhteşem biriydi; o gün peşinde o kadar delikanlı vardı ki... Partinin sonunda kızı kahve içmeye davet etti. Kız parti boyunca dikkatini çekmeyen oğlanın davetine şaşırdı, ama tam bir kibarlık gösterisi yaparak kabul etti. Hemen köşedeki şirin kafeye oturdular. Delikanlı öyle heyecanlıydı ki, kalbinin çarpmasından konuşamıyordu. Onun bu hâli kızın da huzurunu kaçırdı. "Ben artık gideyim." demeye hazırlanırken, delikanlı birden garsonu çağırdı: "Bana biraz tuz getirir misiniz lütfen?" dedi, "Kahveme koymak için.." Yan masalardan bile şaşkın yüzler delikanlıya baktı.. Kahveye tuz!..
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez

Tuzlu Kahve...Dokunaklı hikayeler...
Tuzlu Kahve adlı hikayeyi yıllar önce okuduğumda çok etkilenmiştim. Geveze'nin bu kitabını da bu isim nedeniyle aldım aslında. Kitap yüreğimize hitap eden yaşanmış öykülerden yer alan bir kitap. Öyküler biz okuyucular için konuyu somutlaştırdığı için daha yararlı olduğunu düşünüyorum. Öyküler kısa olduğundan dolayı akılda kalıyor ve bu sayede öyküleri bir konuşma esnasında örnek şeklinde alıntılayabiliyor ve kendi cümlelerinizle karşıdaki kişiye anlatabiliyorsunuz. Tavsiye ederim.
ataç ikon Tuzlu Kahve
kitaba 8 verdi
0 yorum

Tuzlu Kahve - S41

Vaktiyle birbirini çok seven iki kardeş varmış.. Büyüğü Halil, küçüğü ise İbrahim..
Elif Demir tarafından eklenmiştir.