up
ara

Sevgi Neredeyse Tanrı Oradadır

Sevgi Neredeyse Tanrı Oradadır Konusu ve Özeti

Sevgi Neredeyse Tanrı Oradadır
Çocukluğum kitabının da yazarı Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından kaleme alınan Sevgi Neredeyse Tanrı Oradadır kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Antik Kitap yayınevinden 1970 yılında 9789756107270 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sevgi Neredeyse Tanrı Oradadır isimli kitap 112 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Kemale İmanova çevirmiştir. Kitap En Baba Yazarların En Kral Dünya Klasikleri listesinde de yeralmaktadır. Sevgi Neredeyse Tanrı Oradadır kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Kemale İmanova
Yayınevi: Antik Kitap
ISBN: 9789756107270
Sayfa: 112 sayfa Basım Tarihi: 1970
"Sevgi Neredeyse Tanrı Oradadır" Tolstoy'un İnsan Ne ile Yaşar? ve Efendi ile Uşak'tan sonra dini muhtevalı üçüncü öykü kitabı. İnsanın cevherinde saklı iyilik, doğruluk, fedakarlık, cömertlik gibi duygularınm yine iyilik, doğruluk, fedakarlık ve cömertliğin ikliminde ortaya çıkacağı tezini sunuyor Tolstoy. İnsanlara karşı davranışlarınızın Tanrı'dan görmek istediğimiz muameleyle aynı olması gerektiğini... Ve sevginin insan ruhunu arındıran en etkili iksir olduğunu..."Sevgi Neredeyse Tanrı Oradadır" her yaştan insana söyleyecek sözü olan, edebi, hikemi, başarılı bir Tolstoy klasiği.
Kitap Dostuyum

Kitap Dostuyum

@kitapdostuyum

Kitabı okumaya başladığımda "ben bunları okudum" diyerek hayrete düştüm. Fakat kitapta ne bir karama, ne de çizik vardı. Oysaki bu mümkün değildi. Devam ettim okumaya....Okudukça arkasından ne geleceğini biliyordum. Sonra başladım araştırmaya....Tolstoy'un "Hayatın Anlamı" kitabıyla aynıydı. İçindeki hikayelerden birinin başlığı idi "Sevgi Neredeyse Tanrı Oradadır" Hayatın Anlamında daha çok hikaye mevcut. Zaten beğendiğimi de belirtmek isterim. İyi okumalar...
1 beğen · 0 yorum
Black Garden

Black Garden

@blackgarden

Anlamlı ve genellikle ölmeyi hatırlatan hikayelerin bulunduğu bu hikaye kitabını sadece Antik Kitap Yayınevi'nden okuyabiliyoruz anladığım kadarıyla. Belki değildir fakat bazı yayınevleri Tolstoy hikayelerini derleyip kendi editörlerinin bulduğu başlık altında kitap hazırlıyorlar. İlginç.
0 beğen · 0 yorum
Nvn

Nvn

@birokuyucununnotlari

Tolstoy'un oldukça güzel bir öykü kitabı. Sanırım Tolstoy bu kitabını yazarken hala dinin etkisindeymis çünkü bundan once okuduğum Itiraflarim kitabıyla oldukça çelişiyor. Ben oldukça beğendim. Tadimlik, güzel hikayeler var.
2 beğen · 0 yorum
Feminik

Feminik

@feminika

Okuduğum en en şirin kitap. İsmini gördüğüm an gülümsetmişti beni. Elimde gören herkesi de gülümsetti. Çok sevdiğim kitaplardan biridir.
ataç ikon Sevgi Neredeyse Tanrı Oradadır
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum

Sevgi Neredeyse Tanrı Oradadır - S41

"... küçük kızı Maşka çıktı sahneye ve o da babasından kendisini gezdirmesini, kürklü paltosu olmasa da üşümeyeceğini söyledi."
Ayşegul Keskin tarafından eklenmiştir.
Engin Şahinşah

Engin Şahinşah

@enginsahinsah

Kral sordu:
"Söyle bana büyükbaba, başka yerden satın aldığınız olur muydu, yoksa sırf kendiniz mi
yetiştirirdiniz?"
Yaşlı adam gülümsedi. "Benim zamanımda," dedi yaşlı adam, "ekmek satın almak ya da satmak gibi bir günah kimsenin aklından bile geçmezdi. Para diye bir şey de bilmezdik. Herkesin buğdayı kendisine yeterdi."
"O halde söyle bana," dedi Kral, "tarlan neredeydi ve bu büyüklükteki buğdayları nerede
yetiştiriyordun?"
Büyükbaba cevap verdi:
"Tarlam Tanrı'nın bütün topraklarıydı. Nereyi sürersem orası benim tarlamdı. Toprak bedavaydı. Hiç kimsenin sahiplenmediği bir şeydi. İnsanlar bir tek kendi emeklerini sahiplenirlerdi."
"İki soruma daha cevap ver" dedi Kral. "İlki, toprak niçin o zamanlar böyle buğday veriyordu da artık vermiyor? İkincisi, nasıl oluyor da torunun iki koltuk değneğiyle, oğlun bir koltuk değneğiyle yürürken sen kendin hiç değneksiz yürüyebiliyorsun? Gözlerin parlak, dişlerin sağlam; söylediklerin anlasılıyor ve kulağa hoş geliyor. Nasıl oluyor bu böyle? Ve yaşlı adam cevap verdi:
"Böyle oluyor, çünkü insanlar kendi çalıştıklarıyla yaşamayı bıraktılar ve başkalarının emeğine muhtaç duruma geldiler. Eskiden insanlar Tanrı'nın kanunlarına göre yaşıyorlardı. Kendilerinin olanla yetiniyor, başkalarının ürettiklerine göz dikmiyorlardı."
ataç ikon Sevgi Neredeyse Tanrı Oradadır
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Hiç kimse bir annenin yüreğini yeterince takdir edemez..!
ataç ikon Sevgi Neredeyse Tanrı Oradadır
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

"Hayatını güzelleştirmenin yolu seni diğer canlılardan ayıran sınırları aradan kaldırmaktır. Her canlıyı kendin bilip onu seveceksin. Başkalarının hayatına son vermek senin işin değil. Hayatını sonlandırdığın her canlı gözünün önünden kaybolsa da bu onun yok olduğu anlamına gelmez. Sen başkalarının hayatını kısaltmakla kendi hayatını uzatacağını mı sanıyorsun..? Bil ki; sen bunu yapmaya kadir değilsin. Hayat içinde mekan ve zaman anlayışı yoktur. Hayatın anlamı onun süresinde değil. Bazen çok kısa süren hayatlar uzun süren birçok hayattan daha anlamlı olabilir...
ataç ikon Sevgi Neredeyse Tanrı Oradadır
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

... çünkü insanlar kendi çalıştıklarıyla yaşamayı bıraktılar ve başkalarının emeğine muhtaç duruma geldiler. Eskiden insanlar Tanrı' nın kanunlarına göre yaşıyorlardı. Kendilerinin olanla yetiniyor, başkalarının ürettiklerine göz dikmiyorlardı.
ataç ikon Sevgi Neredeyse Tanrı Oradadır
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Tam yarım asır boyunca mutluluğu aradık ve zengin olduğumuz müddetçe onu bulamadık. Ne zaman ki hiçbir şeyimiz kalmadı ve işçi olarak çalışmaya başladık, öyle mutlu olduk ki başka hiçbir şey istemez olduk..
ataç ikon Sevgi Neredeyse Tanrı Oradadır
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
35
KİTAP
En Baba Yazarların En Kral Dünya Klasikleri
Kalem duayenlerinin hayal güçlerini yansıttıkları, klasikleşmiş ve kültleşmiş en önemli dünya klasikleri listelenmektedir. H...
100
KİTAP
Edebiyat Bölümü Öğrencilerinin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar
Her edebiyat bölümü öğrencisi, edebiyatı üniversitede öğreneceğini düşünür. Bilmez ki oradaki hocalar da gelen öğrencileri he...