up
ara

Yarım Dünya

Yarım Dünya Konusu ve Özeti

Yarım Dünya
Yarım Dünya kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: İthaki Yayınları
ISBN: 9786053752516
Sayfa: 216 sayfa Basım Tarihi: 1970
Goto'nun çılgın ve karanlık dünyasında bir yolculuğa çıkmaya hazır olun...Sevgi dolu ama ihmalkar bir annenin tek kızı olan Melanie Tamaki çevrede pek rağbet görmeyen bir çocuktur. Fakat bir gün okuldan eve dönüp annesinin ortadan kaybolduğunu fark etmesiyle tüm hayatı değişir: Bay Tutkal adlı pespaye bir yaratık onu Yarım Dünya'ya götürmüştür. Böylece Melanie annesini kurtarmak üzere Yarım Dünya'ya doğru zorlu ve karanlık bir yolculuğa çıkar. Ödüllü yazar Hiromi Goto'dan macera dolu, çarpıcı bir roman...Hayao Miyazaki'nin Neil Gaiman'ın Coraline'nini filme çektiğini hayal edin...Goto'nun çılgın ve karanlık dünyasında bir yolculuğa çıkmaya hazır olun...Sıradışı ve unutulmaz bir eser.-Neil Gaiman-
Volkan Serhat Özen

Volkan Serhat Özen

@volkanozen

Uzak doğu kültürünü, tuhaf yaratıklarını ve inanışlarını barındıran bu kitap Melanie isimli karakterin Ten Alemi, Ruhlar Alemi ve Yarım Dünya isimli birbirinden kopmuş üç alemi bir araya getirme çabasını anlatıyor. Daha doğmadan kaybettiği babasını ve bir gün ansızın ortadan kaybolan annesini aramak peşinde koşarken, paramparça olmuş ve döngüsü bozulmuş Yarım Dünya'yı keşfetmesi, henüz daha 14 yaşındayken olgun bir kadına dönüşme aşamalarını büyük bir keyifle okuyacaksınız. Ben bir günde bitirdiğim bu kitabı, fantastik edebiyat severlere tavsiye ediyorum. İyi okumalar.
ataç ikon Yarım Dünya
kitaba 9 verdi
0 yorum
Serda Kayman

Serda Kayman

@serdakayman

Asya kültürüne ait masallar bizimkilerden oldukça farklıdır. Bu hikaye de aynı şekilde farklı ve merak uyandırıcı. Ama beklediğim kadar hareketli değildi. Amaç eğlendirmekten çok bir şeyler öğretmek ve her bir satırda bunun ağırlığını hissediyorsunuz. Yine de keyifli bir okumalıktı. Tavsiye ederim.
ataç ikon Yarım Dünya
kitaba 8 verdi
0 yorum

Yarım Dünya - S41

Bunlardan biri beyaz, taş bir heykeldi. O kadar eski ve yıpranmıştı ki ayrıntıları seçilemiyordu ama Melanie bir kedi olabileceğini düşündü. İkinci nesne daha küçük, yeşim taşından bir tılsımdı ve kırmızı bir kordona bağlanmıştı. Melanie onu da bir sıçana benzetti. Bayan Wei tılsımı kaldırıp ışıkta inceledi ve ağır ağır çevirdi. Yeşim taşı neredeyse maviye çalan bir yeşildi; ortası koyu, kenarları açık renkteydi. Yaşlı kadın kırmızı kordonu Melanie'nin boynuna taktı ve adeta onu kutsarmış gibi alnından öptü.
Serda Kayman tarafından eklenmiştir.