up
ara

Kardeş Payı

Kardeş Payı Konusu ve Özeti

Kardeş Payı
Kardeş Payı kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Everest Yayınları
ISBN: 9789752897823
Sayfa: 112 sayfa Basım Tarihi: 1970
Edebiyatımızın hiç eskimeyen yazarlarından Orhan Kemal'in 1958 yılında Sait Faik Hikâye Armağanı alan Kardeş Payı adlı öyküsünün de yer aldığı bu kitap, romancılığıyla öne çıkan bu usta kalemin aslında ne kadar önemli bir öykücü olduğunun altını çiziyor. Orhan Kemal'in aydınlık ve umutlu evrenine girmek isteyenler için en iyi kitaplardan biri Kardeş Payı...Orhan Kemal'in kitapları bir okurun hayatta rastlayabileceği o çok nadir hazineler arasında yer alır. Çok az yazar okurunun dünyasında onun kadar iz bırakır, okurunu onun kadar biçimlendirir. Orhan Kemal umudu ve iyimserliği yeniden kazanmamız için yol gösterir bize. Edebiyatımızın en değerli ustalarından biri olan Orhan Kemal'in kitaplarını yayımlamaktan onur duyuyoruz.
F. Emre

F. Emre

@gecree

sıkılıp anlamadığım öyküleri olsada çoğu hikaye insan durumlarının ne kadar tuhaf, komik, trajik olduğu gözler önüne seriyor Mehmet Raşit Öğütçü ;)
ataç ikon Kardeş Payı
8.5 (6 oy)
0 yorum

Kardeş Payı - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle