up
ara

Papazın Kızı

Papazın Kızı Konusu ve Özeti

Papazın Kızı
Burma Günleri kitabının da yazarı George Orwell tarafından kaleme alınan Papazın Kızı kitabı Roman (Çeviri), Din Sosyolojisi türünde okuyucusu ile buluşuyor. İthaki Yayınları yayınevinden 2004 yılında 9789752730403 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Papazın Kızı isimli kitap 333 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Niran Elçi çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken George Orwell Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Papazın Kızı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Niran Elçi
Yayınevi: İthaki Yayınları
ISBN: 9789752730403
Sayfa: 333 sayfa Basım Tarihi: 2004
Knype Hill papazı olan babasının zorlamaları Dorothy'yi, itaatkar ev kızı rolünü kabul etmek zorunda bırakmıştır Kilise okulunun temsili için dikmekte olduğu kostümler, yoksullara vaaz vermenin yarattığı umutsuzluk duygusu ve 1930'lu yılların mali bunalım yaşamakta olan İngiltere'sinde ödeyemediği borçları bütün düşüncelerini işgal etmektedir. Ancak Dorothy'nin tekdüze hayatı aniden alt üst olur ve kendisini, Londra'da beş parasız bulur. Adını bile hatırlamamaktadır. Onun hayatını değiştiren, alt üst eden toplumsal gerçekler Dorothy'nin inançlarına meydan okumaktadır.Bu kitapta Orwell bizi, işsizliğin, yoksulluğun, açlığın dünyasında bir geziye çıkarıyor.(Tanıtım Yazısı'ndan Alıntı)
nlgnycydncr

nlgnycydncr

@dunyasnilzehes

Papazin kızı
Arka arkaya George Orwell kitabi okudum.Ilki 1984 idi gayet başarılı güncelliğini koruyan bir kitapti baktim yazar yazmış✌✌ okumaya devam dedim ve hemen devamında #papazınkızı adlı kitabı bitirdim.
Papazın Kızı Dorothy hayatın kendisine biçtiği rolü şikayet etmeden kabul eden bir kız.Okurken bırak yapma o işleri diyeceğiniz tutuyor yani ben öyle dedim,Dorothy bir gun kendisini bambaşka biri olarak bulur ama dertler yakasını bir türlü bırakmaz .Film tadında okuduğum bir romandi.
Yazarın kitaplarından anladığım şudur ki toplumsal olaylara deginmeyi seviyor Orwell. Papazın kızı kadınların,işsizlerin,evsizlerin,eğitim sisteminin,yoksulluğun inac ve inacsizligin konu olarak işlendiği bir kitap.
ataç ikon Papazın Kızı
kitaba 7 verdi
3 beğen · 2 yorum
BUKALEMUN (@karacurin)
Paris ve Londra’da beş parasız adlı eserinde öneririm.
24.10.17 beğen 1 cevap
Mikael Åkerfeldt

Mikael Åkerfeldt

@larsmikaelakerfeldt

Masum bir papaz kızının başından geçenleri anlatıyor.Her şey normal giderken hayatının birdenbire değişmesi yaptıklarına anlam verememesi yaşadığı kişilik bölünmesi aradaki gelgitler,bunun yanısıra zamanın İngiltere'sinde hayatın akışını da anlatıyor.
ataç ikon Papazın Kızı
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum

Papazın Kızı - S41

"Bana hiç para veremeyeceğine emin misin baba? "dedi son bir kez kapıda, teoriyi kucaklayarak.
nlgnycydncr tarafından eklenmiştir.
15
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken George Orwell Kitapları
20. yüzyıl İngiliz edebiyatının en ünlü yazarlarından George Orwell'in onlarca dile çevrilen ve mutlaka okunması gereken en i...
Senem

Senem

@kitapvekahve

 paylaşım fotoğrafı
Geçmiş yıllara saplanıp kalmak, pahalı bir alışkanlıktır.
George Orwell
ataç ikon Papazın Kızı
kitaba 4 verdi, inceleme eklemedi.
5 beğeni · 0 yorum beğen ikon