up
ara

Aşk Neyin Kısaltması?

Aşk Neyin Kısaltması? Konusu ve Özeti

Aşk Neyin Kısaltması?
Hepimiz Birilerinin Eski Sevgilisiyiz kitabının da yazarı Tuna Kiremitçi tarafından kaleme alınan Aşk Neyin Kısaltması? kitabı Roman, Romantik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 1970 yılında 9789759914561 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aşk Neyin Kısaltması? isimli kitap 191 sayfadan oluşuyor. Aşk Neyin Kısaltması? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Doğan Kitap
ISBN: 9789759914561
Sayfa: 191 sayfa Basım Tarihi: 1970
Aşk, yalnızlık, baba olmak, dostluk, hüzün, ayrılık... Çok satan romanıyla tanıdığımız Tuna Kiremitçi, kalemiyle hayatın köşelerine tek tek dokunuyor... Bazen eski bir şarkının peşine düşüyor, bazen de yeni öykülere açıyor yüreğini... Işıklı caddeler ıssız patikalarl, sonbahar rüzgarları sıcak sevişmelerle buluşuyor... Genç bir yazarın özel dünyasını merak edenler ve Tuna Kiremitçi'yi daha yakından tanımak isteyenler için...(Arka Kapak'tan)
Hayatın her köşesinde adımlarını duyacaksınız Tuna Kiremitçi'nin. Hayatın her köşesine dair fikirlerini işiteceksiniz, duygularına tanık olacaksınız. Bazen bir çığlık gibi gelecek sesi kulaklarınıza, bazen de sevdayı, ayrılığı, hüznü fısıldayacak kendi sesinden bile ürkercesine. Tuna Kiremitçi'yi kahramanlarının ötesinde, kahramanlarının dışında, Tuna Kiremitçi olarak bulacaksınız karşınızda. Bir baba, bir erkek, bir dost, bir yazar olarak onu bir kez daha tanıyacaksınız. Bazen eski bir şarkının peşine düşeceksiniz onunla birlikte, bazen de onun rehberliğinde yeni öykülere açacaksınız yüreğinizi... Işıklı caddeler ıssız patikalarla, sonbahar rüzgârları sıcak sevişmelerle buluşacak kitabı okurken... Kiremitçi'nin sözcükleri hayattan sayfalar açacak önünüzde, üstelik bu sayfaları birlikte okuyacaksınız onunla. Hayatta kendini hiçbir şeye hazır hissetmeyen, yeni şeyler söylemenin peşinden giden, gökyüzüne işaret fişeği gibi cümleler gönderen, kadınların sevdiği, bazen ihmal ettiği, aşkı sorgulayan, aşkı tanımlamaya çalışan, taze bir babayla karşılaşacaksınız.
A.Ş.K. Neyin Kısaltması? genç bir yazarın özel dünyasını merak edenler için karşınızda! Kitaptan bir bölüm..." Sevgiliyi taşımak, bir giysiyi taşımak gibi; şık takımların yaptığını yapıp bizi olduğumuzdan daha çekici gösterebiliyor sevgililer. Onlarla yara izlerimizi örtebiliyor, kusurlarımızı gizleyebiliyoruz.Tek fark, elbisenin çok daha az bakım istemesi. Aşkımızın sık sık tozunu almaz, onu en iyi koşullarda saklamazsak, ağır bir yüke dönüşmesi işten bile değil. O zaman birbirimizi değil, aşktan geriye kalanları, hüzün ve umutsuzlukla ağırlaşmış o tatsız şeyi sırtlamış oluyoruz. Kurallara uyma merakımız bizi beş dakikalık bir yolculuk yerine uzun ve anlamsız bir hamallığa mahkûm ediyor. Kimin kimi taşıdığıysa önemli olmuyor artık. İkimizin omuzları da çok ama çok ağrıyor." (sayfa 143)
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner - Antalya

aptal şehirler kulübü, a.ş.k kısaltması
Yazarın okuduğum ilk kitabı. Çok beğenmiştim. Hayatımızdaki yalnızlığı, kırgınlıkları, heyecanı ve aşkı eşsiz bir dille anlatıldığı bir yazım olmuş. Ve Tuna Kiremitçiyi yakından tanımak isteyen kişiler için kusursuz bir kitap.
ataç ikon Aşk Neyin Kısaltması?
kitaba 10 verdi
0 yorum
Nevra Yıldız

Nevra Yıldız

@fransizkoylu - Malatya

Tuna Kiremitçi ile tanıştığım eser. Kesinlikle çok beğenerek okuduğum bir kitap. Dili yalın ve cana yakın bir şekilde kullanmış Tuna Kiremitçi. Bilip de söyleyemediğim çok şeyin yazıya döküldüğüne şahit oldum bu kitapta.
ataç ikon Aşk Neyin Kısaltması?
kitaba 10 verdi
0 yorum

Aşk Neyin Kısaltması? - S41

Aşk, insanın kendisini aptal gibi hissetmekten hoşlanabilmesidir.
Mehtap tarafından eklenmiştir.
Oz

Oz

@oznurs26 - Ankara

Çünkü eskimenin getirdiği güzel şeyler de var; biz onlara ''yaşanmışlıklar'' diyoruz.
ataç ikon Aşk Neyin Kısaltması?
kitaba 4 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Mehtap

Mehtap

@mehtap - İstanbul

Kimseye sitemim, kimseden şikayetim yok. Belki şans yüzüme güler de aklıma yeni bir cümle gelir diye, kalbimin derinliklerini kalemimle yokluyorum.
ataç ikon Aşk Neyin Kısaltması?
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
aylin doğanç

aylin doğanç

@aylindogancaysan - İstanbul

Aşk, insanın kendisini aptal gibi hissetmekten hoşlanabilmesidir.
ataç ikon Aşk Neyin Kısaltması?
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Oz

Oz

@oznurs26 - Ankara

Çocukları öldüren şey yetişkinlerin içinde çocukluk aslında.
ataç ikon Aşk Neyin Kısaltması?
kitaba 4 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Oz

Oz

@oznurs26 - Ankara

Hayat sevgisinin yoksunluğu o kadar büyük bir şey ki, insan onu ilk bakışta göremiyor. Gözlerimiz o karanlığa alışacak önce. Sonra el yordamıyla ilerleyip içimizdeki o küçük ışığı, sönmemekte direnen mum bulacağız.
ataç ikon Aşk Neyin Kısaltması?
kitaba 4 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum