up
ara

Kapı Birden Vuruldu

Kapı Birden Vuruldu Konusu ve Özeti

Kapı Birden Vuruldu
Kapı Birden Vuruldu kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Siren Yayınları
ISBN: 9786055903404
Sayfa: 216 sayfa
"Uzun zamandır okuduğum en komik, en karanlık ve en sivri öyküler." -Jonathan Safran Foer-"Keret, müthiş bir yazar. Yeni kuşağın sesi." -Salman Rushdie-"Keret'in öyküleri içinize işliyor."-Ira Glass-"Çarpıcı bir mizah." -Clive James-"Kara mizahı seviyorsanız, bundan iyisini bulamazsınız" -Baltımore Sun-Tanrı Olmak İsteyen Otobüs Şoförü'nün dâhi yazarından bir çırpıda okunan, tuhaf, komik ve zekâ pırıltılarıyla ışıyan bir kitap: Kapı Birden Vuruldu. Gündelik yaşamın kuytuları, Keret'in benzersiz evreninde fosforlu neonlar altında parlıyor, hayalle gerçeğin karıştığı bu şahane öykülerde her an, her şey gerçekleşiyor. Bir öpücük sonunuzu hazırlamak için yeterli oluyor, hayaller karın doyuruyor, kimilerinin en ağır kazalardan burunları bile kanamaksızın çıktığı dünyada sizin bileğiniz burkulsa alçıya alınıyor. Kapı birden vuruluyor ve kader rotasını çiziveriyor.Kalabalıklar içindeyken yalnızlık sularında boğulanlar, kendilerini her daim yedek saflarında ya da kazazedeler arasında bulanlar, güneşli günlerde bile çamura basmayı başaranlar ve talih kuşunun kuyruğuna tutunup yukarılara uçma hayalleriyle en dibe vuranlar bir araya geliyor ve hayat denen tuhaf mucizenin akışına aksak ritimlerle karşı çıkıyor.Kapı Birden Vuruldu, mağrur kaybedenlerle adi kahramanların bir arada yaşadığı şu başıbozuk âlemi sevgi ve sefaletle kucaklayan, incelikli ve zekâ dolu bir kitap.
Halenin Haresi

Halenin Haresi

@haleninharesi

Keret okumak
Keret ile tanışmam bir kaç yıla dayanıyor. Okudukça keyif aldığınız esprili, zeki, akıcı bir dile sahip. Sadece akıcı ve espirili değil aynı zamanda çarpıcı, vurucu, şok edici öyküleri var. Her biri uzatılsa roman olacak kadar değerli, dolu. Bittiğinde içinizde buruk bir tat kalıyor, hiç bitmesin istiyorsunuz.
ataç ikon Kapı Birden Vuruldu
kitaba 8 verdi
0 yorum

Kapı Birden Vuruldu - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle