up
ara

Hazel

Hazel Konusu ve Özeti

Hazel
Aşk-ı Kıyamet kitabının da yazarı Tayfun Şahin tarafından kaleme alınan Hazel kitabı Roman (Yerli), Aşk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cinemascope Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786055687113 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hazel isimli kitap 496 sayfadan oluşuyor. Kitap Aşka İnananların Okuması Gereken En Romantik Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Hazel kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Cinemascope Yayınları
ISBN: 9786055687113
Sayfa: 496 sayfa
Dün
Hazel başını adamın omzundan ayırdı. Gözlerine bakıyordu.
- Söyle bakalım Ali Aşiroğlu, beni ne kadar seviyorsun?
Ali bir an sustu. Biliyordu, ne dese az olacaktı.

- Benim seni ne kadar sevdiğimi anlatmaya ne dilim ne de kelimelerim yeter Hazel. Ama elimde olsa seni ne kadar sevmek isterdim biliyor musun? Ezan ile namaz arası kadar... Doğduğumda kulağıma okunan ezan, öldüğüm kılınan cenaze namazıma kadar, her saniye seni sevmek isterdim.

Bugün
Başer Ali'nin haline üzülmüştü. Tedirgin bir halde sordu.
- Ne zamandır görmüyorsun Hazel'i evlat?

- Dünya takvimine göre mi soruyorsun ağabey, gönül takvimime göre mi? Bendeki takvime göre bir ömür geçti.
- Belki yeniden bir araya gelirsiniz Ali...
- Bizim kaderimiz ayrı yazılmış ağabey. Bırak bedenlerimizin bir araya gelmesini, isimlerimizin baş harfleri yan yana gelse bir acıyı ifade ediyoruz.
Ali odadan çıktıktan sonra Başer önündeki kağıda iki harf yazdı.
'Ah'
Peki dün ile bugün arasında yaşananlar neydi?
modern tıpçı

modern tıpçı

@moderntipci

Hazel... Güzel kelimesi belki de aşırı yetersiz kalır bu kitaptaki satırlar için. İşte bu yüzden inceleme eklemek istedim. Diline, anlatımına söz yok. Hangi duyguyu vermek istediyse yazar bire bir hissettiriyor okuruna. Konusu da epey güzel lakin... İşte o lakin kısmına kocaman kızgınlıklar yükledim ben. Bir erkek nasıl bu kadar aşık olabilir ve nasıl bu kadar kör olabilir pardon kör olmak isteyebilir ben akıl erdiremedim. Kitabın başında Hazel'de kendimi bularak hızla sindirdim sayfaları. Ama ortasından itibaren bana Hazel'in sunduğu doğallık yapay ve itici gelmeye başladı. Bu kitabın bana öğrettiği bir diğer şey de doğal olmak ile görgüsüz olmak arasındaki fark sanırım. Bir kadının kendini bu kadar basitleştirmesi de diğer kızgınlık noktam işte. Kısacası Ali psikolojik sorunları olan saplantılı bir aşık Hazel ise kişiliği oturmamış çıkarcı bir kadın. Aşk buysa olmaz olsun dedim ben. Bilmem siz ne dersiniz;)
ataç ikon Hazel
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Dünyalı

Dünyalı

@dunyaliperizan

Kolay ve akıcı bir dili var kitabın. Arada sırada olan baskı yanlışları mı desem, yazarın kendi yaptığı yanlışlar mı desem, bu hatalar az da olsa rahatsız etmedi değil.

Kitabın içeriğine gelince, aslında belli bir süre sonra sonundaki kişiyi tahmin etmedim değil. "Gerçekten acaba o mu?" diye merak ettiğimden sonuna kadar gelebildim açıkçası. Evet, tahminim doğruydu. Yine de beklenmeyen şeyler de çıkmadı değil. Bunun dışında, insan gerçekten de böyle, bu kadar aşk olmaz diyor bir süre sonra.

Serinin bundan sonrasını okursam, sırf meraktan okuyacağım. Bakalım artık, ikinci kitaba da bakalım, sonrası Allah kerim...
ataç ikon Hazel
kitaba 4 verdi
1 beğen · 0 yorum
Esrangel

Esrangel

@esraozguder

Arka kapağına aldanıp okuduğum bir kitapta. Daha derin yazılmış aşk bekliyordum açıkçası şu paragraftan sonra:
"- Benim seni ne kadar sevdiğimi anlatmaya ne dilim ne de kelimelerim yeter Hazel. Ama elimde olsa seni ne kadar sevmek isterdim biliyor musun? Ezan ile namaz arası kadar... Doğduğumda kulağıma okunan ezan, öldüğüm kılınan cenaze namazıma kadar, her saniye seni sevmek isterdim."
ataç ikon Hazel
kitaba 6 verdi
1 beğen · 0 yorum
Sevcan demirel

Sevcan demirel

@sevcandemirel41

Kitabın başlarındaki heyecanı ortalarında kaybettim hatta bir ara bırakmak istemiştim fakat iyi ki sonuna kadar okumuşum...muhteşem bir final oldu.
Ali ve hazel arasında yaşanan aşk mı çıkar mı tek taraflı saplantımı... Ali yaşadığı aşkın boyutlarını bile tahmin edemezken yaşadıkları tahmininden de tehlikeli çıktı
Okunması gereken kitaplardan
ataç ikon Hazel
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Sezgi

Sezgi

@sezgii

Hazel'i ilk okuduğumda çok garipsemiştim. Yazarın Hazel'in devamı olan kitaplardaki hayal gücü beni afallattı. Hazel'i o kadar benimsemştim ki gerçek ortaya çıkınca Hazel'e kızamadım bile... Allah belanı versinnn İsmettttt!!! nedir senden çektikleri bu insanların ya.
ataç ikon Hazel
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum

Hazel - S41

Şirkette sabah trafiği yoğundu. Telefonlar çalıyor, birileri Remzi Efendi'den çay, kahve istiyor, Semiray her zamanki gibi çalan zillere söylenerek kapıyı açıyordu. Hazel yine Remzi Efendi'den çay istemeye utanmış, kendi çayını almak için kantine gitmişti. Saçlarını ördürmüş, bu haliyle ilkokul çocukları gibi olmuştu.
F.B. tarafından eklenmiştir.
Melike

Melike

@hiiccc

Benim seni ne kadar sevdiğimi anlatmaya ne dilim ne de kelimelerim yeter. Ama elimde olsa seni ne kadar sevmek isterdim biliyor musun? Ezan ile namaz arası kadar... Doğduğumda kulağıma okunan ezan, öldüğüm kılınan cenaze namazıma kadar, her saniye seni sevmek isterdim...
ataç ikon Hazel
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
Öznurr Kuşcu

Öznurr Kuşcu

@oznurkuscu

Ben seni caddesiz, kaldırımsız
Ellerinde yüreğini sana uçuran
Yalın ayaklı bir çocuk saflığında
Ardından koşarcasına
Kainatın tüm ışıklarını söküp
Saçlarına takarcasına…
Kızın başını kaldırdı, gözlerini o kaybolup gittiği gözlere dikti ve sözlerini tamamladı.
Ve… Bir kez baktığım gözlerinde
Bin kez doğarcasına SEVİYORUM!”
ataç ikon Hazel
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Büşra Elhansu

Büşra Elhansu

@bsrelhansu

Benim seni ne kadar sevdiğimi anlatmaya ne dilim ne de kelimelerim yeter Hazel. Ama elimde olsa seni ne kadar sevmek isterdim biliyor musun? Ezan ile namaz arası kadar… Doğduğumda kulağıma okunan ezan, öldüğüm kılınan cenaze namazıma kadar, her saniye seni sevmek isterdim...
ataç ikon Hazel
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
F.B.

F.B.

@fb

Başer Ali'nin haline üzülmüştü. Tedirgin bir halde sordu. "Ne zamandır görmüyorsun Hazel'i evlat?" "Dünya takvimine göre mi soruyorsun, gönül takvimime göre mi? Bana göre bir ömür geçti..." "Belki yeniden bir araya gelirsiniz Ali." "Bizim kaderimiz ayrı yazılmış ağabey. Bırak bedenlerimizin bir araya gelmesini, isimlerimizin baş harfleri yan yana gelse bir acının ifadesi oluyoruz." Ali odadan çıkınca Başer önündeki kağıda iki harf yazdı. "AH..."
ataç ikon Hazel
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
84
KİTAP
Aşka İnananların Okuması Gereken En Romantik Kitaplar
Aşkın gücüne inananların ve aşksız yaşayamam diyenlerin mutlaka okuması gereken en romantik kitapları bu listede paylaşıyoruz...
5
KİTAP
On The Road - Yol Hikayeleri
Yol hikayeleri bambaşkadır. Yolculuk serüvenlerini anlatan tüm kitapları bu listeye ekleyebilirisiniz. Yollar, kesişen hayatl...
757
KİTAP
Okuduğum En Güzel Kitap
Okuduğumuz en güzel kitapları bu listede topluyoruz! Sen de en beğendiğin ve herkese tavsiye etmek istediğin kitapları listey...