up
ara

Behzat Ç. - Her Temas İz Bırakır

Behzat Ç. - Her Temas İz Bırakır Konusu ve Özeti

Behzat Ç. - Her Temas İz Bırakır
Behzat Ç. - 10.Yıl Özel Baskı kitabının da yazarı Emrah Serbes tarafından kaleme alınan Behzat Ç. - Her Temas İz Bırakır kitabı Roman (Yerli), Polisiye türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 2014 yılında 9789750504402 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Behzat Ç. - Her Temas İz Bırakır isimli kitap 299 sayfadan oluşuyor. Kitap En İyi Polisiye Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Behzat Ç. - Her Temas İz Bırakır kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: İletişim Yayınevi
ISBN: 9789750504402
Sayfa: 299 sayfa Basım Tarihi: 2014
Kızılay, Sakarya Caddesi, SSK İşhanı, Dil-Tarih, Atakule, öğrenci evleri... ve Emniyet... Cinayet Masası. Behzat Ç., "yeni müktesebata" uyum sağlayamamış, lambur lumbur, "dişli" bir başkomiser. Müzik dinlemez, polis telsizi dinler. Kitap okumaz, gazeteye spor sayfasından başlar. Herhangi bir siyasi görüşü yok. "İçimizden birinin" üçüncü sayfa haberlerine yansımış hali gibi, adı bile tam değil. 1. Amatör'de duran toplara iyi vuran bir stoperken, topçuluğu bırakıp başkalarını tekmelemeye başlamış. Mesela beş lira için kalbinden adam bıçaklayanları, on üç yaşında kızlara tecavüz eden, namus için en yakın akrabalarını vuranları...
Kendi adalet anlayışı bakımından sorun yok; "it uğursuz" kimdir, belli gibi görünüyor...
Ama acaba öyle mi? Behzat Ç.'yi ve onun adalet duygusunu da rahatsız eden işler olabiliyor bazen hayatta...
At izinin it izine karıştığı bir cinayet...
Kim, niye öldürsün bu kızı? Hem niye bu şekilde? Siyaset karışmış desek?..
Garip...
Öğrenci âlemine, başka âlemlere, ama asıl polis âlemine dikiz atan, entrikası bereketli bir polisiye...
Emirhan Oruç

Emirhan Oruç

@emirhanoruc

Behzat Ç. serisinin ilk kitabı Her Temas İz Bırakır. Emrah Serbes akıcı, sade ve içten bir anlatımla oluşturmuş eseri. Ankara betimlemeleri harikulade bir tarzda yapılmış bana göre. Karakterimiz Behzat Ç. olağan dışı bir kişiliğe sahip, mevki kazanma peşinde olmayan ve sadece kendi idealleri doğrultusunda hareket eden biri. Ekibiyle Ankara sokaklarında cinayet çözmeye çalışıyor günün çeşitli saatlerinde. Ekibin diğer üyeleri Harun, Akbaba, Hayalet, Cevdet ve Eda da romanın diğer karakterleri olarak yer alıyor. Anlatılan cinayet olayı kurgusal olarak başarılı geldi bana yani katili merak ediyorsunuz roman boyunca ve tahmin etmek güç , yani yazar iyi bir şekilde saklıyor roman sonuna kadar. Psikolojik durumlara da yer verilmiş eserde, özellikle Behzat Ç.'nin kendi kendisiyle yaptığı iç konuşmalarda bu durum hissediliyor. Mizahi unsurlar da okuyucuyu güldürmek için kullanılmış kimi yerlerde. Diziyle beraber romanlar daha çok tanınmaya ve okunmaya başlandı. Bence bu ilgiyi ve değeri hak eden bir eser. İyi bir polisiye kitap okumak isteyen herkese tavsiye ederim.
5 beğen · 0 yorum
Çağatay Üresin

Çağatay Üresin

@cagatayuresin

Behzat Ç.'nin ilk romanı... Kitabın diziden epey farklı bir kurgusu olduğu kesin. Okumadan önce Behzat Ç.'yi izlediyseniz biraz kafanız karışabilir. Emrah'ın anlatımındaki o hafif baygın, çakırkeyf anlatımı Turgut Uyar'ın şiirlerindeki gibi. Karakter yaratmada ne kadar usta olduğunu karakterler gibi düşünebilmeye başladığınızda fark ediyorsunuz. Polisiye romanlarda genellikle yoğun bir olay yeri inceleme tadı alırsınız ancak bu kitapta bu konulardan pek çaktıkları söylenemez. Yazıya başlarken Ahmet Ümit ile karşılaştırmayı planlıyordum ancak aslında aynı kefede olmadıklarını söylemek daha doğru olur.Türk edebiyatı polisiyeyi Ahmet Ümit ile tanıdı ancak Emrah Serbes'in anlatmaya çalıştığı şey polisiyelerdeki gibi bulmaca çözdürmekten öte bulmacayı çözmekte olan birinin yaşamında nelerin değiştiğidir. Realizmde Emrah'ın tarzını mutlaka tatmanız gerektiğini düşünüyorum.
2 beğen · 0 yorum
angelsbooks

angelsbooks

@babyangel

Yazarın anlatımını beğendim ben. Akıcı şekilde okunuyor kitap. Zaten başladıktan sonra nereye gidersem elimdeydi. Fırsatını buldukça 1-2 sayfa daha okuyayım dedim durdum. Olay örgüsünü de sevdim. Ve dayanamadım. Şu güne dek hiç izlemediğim Behzat Ç. dizisine de kitabı okurken bir göz atayım dedim. Yani biraz kitap okudum biraz dizi izledim. Eş zamanlı götürdüm ikisini de. Ben kitabı daha fazla bölüme yayarlar diye düşünmüştüm ama gördüm ki kitap, ilk bölümün neredeyse tamamı. Yani birinci bölüm kitabın uyarlaması olmuş. Yalnız kitabı diziden, en azından ilk bölümünden daha çok beğendiğimi de belirtmem gerek.
1 beğen · 0 yorum
Dilhun

Dilhun

@beyzan

Bir 216 Hikayesi
Bilinen Emrah Serbes yazım tarzından vazgeçmemiş elbette.Diziye dönüştürülmüş olan bir kitabı önce dizisini seyredip okursanız elbette benim aldığım hazzı alamazsınız.Her şeyi kitabın içinde arar ve umduğunuzu da bulamazsınız.
Güzel bir kitap.Diliyle olay örgüsü ve kurgusuyla.Aslında içten ve fazlaca samimi.İçmediğiniz sigarayı canınız isteyebiliyor bazen.Bir 216 yakıyor gbi hissediyorsunuz kendinizi.Ankaranın ayazınında ciğerlerinize işleyen soğukla beraber.
Keyifli okumalar hepinize.Bilinmedik sonların başlangıcı olan bu kitapla beraber hayatta her şeyin olabileceğini aklınızda bulundurmanız dileğiyle..
3 beğen · 0 yorum
Müzeyem Adem

Müzeyem Adem

@conquerorssultan

Sıkı bir polisiye okuyucusu olmadım hiçbir zaman, ama Emrah Serbes'le daha önceden tanışsaydım olabilirdim de. Açıkçası bana polisiyeyi sevdirdi diyebilirim. Kitapta olaylar ne çok yavaş, ne de soluksuz bırakacak şekilde işlenmiş, tam kıvamını tutturmuş yazar. Çok iç açıcı bir hikaye diyemem, işlenen cinayetler ve onların çözülmesini konu alıyor sonuçta. Bunun yanı sıra ana karakter olan Behzat Ç.nin hayatına da ışık tutuyor. Her ne kadar olumsuz olaylar üstüne kurulmuş olsada, bu kitap okuru depresif bir ruh haline itenlerden değil kesinlikle. Polisiye seviyorsanız bence okumalısınız.
2 beğen · 0 yorum

Behzat Ç. - Her Temas İz Bırakır - S41

Ne apartman girişinde nede sokak kapısının üstünde isim yazıyordu, ama çevredeki ayakkabı bolluğundan, ölüm haberinin eve çoktan ulaşmış olduğu belliydi. Kapıyı genç, uzun boylu bir genç kız açtı. Emniyet'ten olduğunu söyleyince kızın mavi gözleri karardı, güzel yüzü asıldı, biraz isteksiz de olsa kendisini içeri aldı. Salondaki ağlayıcı kadınlardan birinin yanına yaklaşıp kulağına eğildi.
Semih İNCE tarafından eklenmiştir.
Tokmakan ♌️

Tokmakan ♌️

@tokmakan

Telafisi en güç şey dikkatsizlik sonucu kırılan kalplerdir..
ataç ikon Behzat Ç. - Her Temas İz Bırakır
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
12 beğen · 0 yorum
Tokmakan ♌️

Tokmakan ♌️

@tokmakan

İş işten geçtiğinde bütün mazeretler tedavülden kalkar, kıran ya da kırılan da piç gibi ortada kalır.
ataç ikon Behzat Ç. - Her Temas İz Bırakır
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
11 beğen · 0 yorum
Hilal Özdemir

Hilal Özdemir

@cokfuzuli

İş işten geçtiğinde bütün mazeretler tedavülden kalkar. Kıran ya da kırılan da piç gibi ortada kalır.
ataç ikon Behzat Ç. - Her Temas İz Bırakır
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
6 beğen · 0 yorum
Fatma Nur Turan

Fatma Nur Turan

@fatmanurturan

Alışkanlıklar gündelik yaşamın diktatörleri.
ataç ikon Behzat Ç. - Her Temas İz Bırakır
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Büşranur Koç

Büşranur Koç

@busranurkoc

Seninle beraber olunmaz sana maruz kalınır.
ataç ikon Behzat Ç. - Her Temas İz Bırakır
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
182
KİTAP
En İyi Polisiye Romanlar
Seri katil, cinayet, gizem, dedektif, kovalamaca, aksiyon, intikam ve daha fazlası en iyi polisiye romanlar listesinde. Sen d...
538
KİTAP
Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap
Neokur üyelerinin katkılarıyla ortaya çıkmış olan, ölmeden önce okunması gereken kitapların toplandığı listedir. Ölüm de ner...
Tamer Öztürk

Tamer Öztürk

@tamerozturk38

 paylaşım fotoğrafı
Biz araba sürmeyi devletin bize tahsis ettiği toroslarda öğrendik.. Bir Ankara Polisiyesi Behzat Ç
ataç ikon Behzat Ç. - Her Temas İz Bırakır
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğeni · 2 yorum beğen ikon
FÂSIK İMAM (@fasikimam)
o toroslarla kaç faili meçhul...
28.08.18 beğen cevap
Aşk paylaşım fotoğrafı
Aşk
Seninle beraber olunmaz sana maruz kalınır.
ataç ikon Behzat Ç. - Her Temas İz Bırakır
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğeni · 0 yorum beğen ikon