up
ara

Hiçbiryer

Hiçbiryer Konusu ve Özeti

Hiçbiryer
Hiçbiryer kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Profil Yayıncılık
ISBN: 9789759963682
Sayfa: 336 sayfa
Erkeklerin hikâyesi neden yok? Hikâye biriktiren, hikâyeleriyle birbirine tutunan, hikâyeleriyle yarışan, hikâyeleriyle konuşan kadınlara inat, neden bunca sessiz erkekler dünyası! Gürültüden yana zengin, sözden yana fakir! Kadınlar erkeklerin "burada" olmamasından şikâyet eder daima. "Burada" olmayan erkekler nerededir? Eğlenen, oylanan, yarışan, ama konuşamayan sessiz erkekler korosu. Sessiz erkekler korosundan bir karakter: Şahin! Adı Şahin, gönlü turna. Sevdiğinin artık yanında olmadığını fark ettiğinde, uçmaktan vazgeçip yere inen turna. Dünyadan uzaklaştıkça kendine yaklaşan. Kendine yaklaştıkça göle dönüşen Şahin. "Ol"duğu yerden vazgeçen. Durduğu yerden vazgeçen. Doğduğu yere dönen, ama varamayan.
okuduğum en harika romanlardan bir tanesi...herkes belki bir yerler de ama hiç bir yerde olduğunun farkında olanlar azınlıkta...
ataç ikon Hiçbiryer
kitaba puan vermedi
0 yorum

Hiçbiryer - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
can öztürk

can öztürk

@canozturk973

ziyadesiyle kırıldım. incindim. hiç kimse görmüyor beni. kimseler görmezse yok mu olacağım? neden başkalarının düşünceleri bu kadar önemli? ne göz önünde olmaya sabrım var, ne görülmemeye.
ataç ikon Hiçbiryer
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
can öztürk

can öztürk

@canozturk973

insan sokaklarda gülmez. sokaklarda ağlamaz. yani yanında kimseler yoksa. insan insana mekân mı oluyor aynı zamanda? yanında biri varken dikkat çekmeyen bir eylem, yalnızken neden sahibini deliliğin coğrafyasına getirip bırakıyor? insan insana mekân. insan insana perde. insan insana tanıklık ettiği sürece her şey normal sanki.
ataç ikon Hiçbiryer
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
"Anlatmak cetin istir. Bildim demektir anlatmak. Gördüm demektir. Gördüm de gördüklerimi kelimelere hapsettim demektir. Anlatmak çoğalmaktır. Kimde ne varsa o çoğaltılacaktır. Herkesin varlığındaki eksiklige ya da fazlalığa maya katacaktır anlatan. Önce anlatanda eksilecektir mana, sonra dinleyende yeniden tamamlanma safhasına kavuşacaktır.
Anlatmak sözü yormaktır. Çoğalmaktır. Durduk yere anlatmak olmaz. Önce bileceksin. Bilge icin ilgi gerekir. İnsan ilgisinin olmadığı şeyleri bilemez. Bilse bile anlatmaz. İlgi eşyaya düşen aşktır.
Heidegger 'i bileceksin ilgiyi anlamak için. Heidegger kimdir ? Hiç duymadınız mı adını ? Olmadı. Bu hiç olmadı. Felsefe olmadan sosyal ilim olmaz. Felsefe başlangıçtır."
ataç ikon Hiçbiryer
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
312
KİTAP
Tavsiye Ettiğim Kitaplar
Kitap tavsiyesi arayanlar buraya! Herhangi bir kitap türüne bağlı kalmaksızın beğenerek okuduğumuz ve herkesin okumasını tavs...
172
KİTAP
Türk Edebiyatının Mutlaka Okunması Gereken En Değerli Kitapları
Değeri hiçbir zaman azalmayan, Türk edebiyatının kült eserleri sayılabilecek nitelikteki en önemli Türk edebiyatı kitapları l...