up
ara

Elli Ton Üçlemesi Seti (3 Kitap Takım)

Elli Ton Üçlemesi Seti (3 Kitap Takım) Konusu ve Özeti

Elli Ton Üçlemesi Seti (3 Kitap Takım)
Elli Ton Üçlemesi Seti (3 Kitap Takım) kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: Sevinç Seyla Tezcan
Yayınevi: Pegasus
ISBN: 9786053430223
Sayfa: 1792 sayfa
Romantik, özgürleştirici ve kesinlikle bağımlılık yaratıcı... Bu seri dengenizi sarsacak, sizi ele geçirecek ve ebediyen sizinle kalacak E L James'in tüm dünyada listelerde birinci sıraya yerleşen ve Entertainment Weekly tarafından "başlı başına bir tür" olarak adlandırılmış olan Elli Ton Üçlemesi şimdi üç ciltlik bir set halinde karşınızda. Elli Ton Üçlemesi dengenizi sarsacak, sizi ele geçirecek ve ebediyen sizinle kalacak. Bu sette aşağıdaki romanlar yer almaktadır:Grinin Elli Tonu: 20 yaşında bir edebiyat öğrencisi olan Ana Steele, genç girişimci Christian Grey'le röportaj yapmaya gittiğinde son derece çekici, zeki ve sinir bozucu bir adamla karşılaşır. Toy ve masum Ana, bu adama duyduğu arzu karşısında şaşkına döner ve adamın gizemli doğasına rağmen ona yakınlaşma arzusuyla yanıp tutuşur. Ana'nın güzelliği, zekâsı ve özgür ruhuna direnemeyen Grey de onu istediğini kabul eder, ancak şartları vardır... Çift, cüretkâr ve tutkulu bir fiziksel ilişkiye yelken açarken, Ana, Christian'ın karanlık sırlarını ve kendi karanlık arzularını keşfeder. Karanlığın Elli Tonu: Ruhu yaralı genç girişimci Christian Grey'in karanlık sırlarının yıldırdığı Anastasia Steele, ilişkilerine son noktayı koyup bir yayınevinde çalışmaya başlar. Ama Grey'e duyduğu karşı konulmaz çekim hâlâ etkisini sürdürmektedir. Grey içindeki şeytanlarla savaşırken, Ana da hayatının en önemli kararını almak zorundadır ve bu yalnızca onun verebileceği bir karardır.Özgürlüğün Elli Tonu: Şimdi her şeye sahiptirler; aşk, tutku, yakınlık, servet ve sonsuz olasılıklarla dolu bir dünya. Ana, Grey'i sevmenin kolay olmayacağını ve beraberliklerinin her ikisinin de tahmin edemeyeceği zorluklar getireceğinin her zaman farkında olmuştur. Tam her şeye sahip gibi göründükleri bir anda, talihsizlik ve kader bir araya gelip Ana'nın en korkunç kâbuslarını gerçeğe dönüştürür.
Beyhude

Beyhude

@mamafih

Bu kitabın 3 serisini de okudum. İlk kitabı bitirince 2. ve 3. kitabı neden okudum hiç bilmiyorum. Belki bende seri tamamlama takıntısı gelişmeye başladı diye düşünüyorum.Sayfa sayıları bakımından toplam 1800 ve 2000 sayfa arası toplamı .Buna değer mi ? okumasaydım bende sanırım yarım kalmış bir seri olacaktı ve bu beni rahatsız edecekti. . Her neyse okudum ve sanrım okuduğum dönemlerim;okumak için okunan ,yaşamak için yaşanılan ,yemek için yenilen bir dönemime denk geldi. Çok ilginçtir ki bu gün Anais Nin nin Venüs Üçgeni isimli kitabını bitirdim. İster istemez karşılaştırma yapıyor insan (içerik bakımından erotizm ve seks kurgusu olan, okuduğum iki kitap olmasından dolayı ) Üstelik Venüs Üçgeni sayfa sayısı 127 ve ilk basım yayın evi hoşluk olsun diye aralara erotik kadın resimleri de serpiştirmiş toplam 10 sayfada bunlar etse elimde 117 sayfa ... Kategori anlamında kıyasta doğru olur mu hiç bilmiyorum ancak kıyas götürmeyecek kadar farkı görebiliyor insan. Tabi ki Anais Nin in kitabı açık ara önde .Anais Nin in kitabında seks ve insan duygularını iyi analize etmiş kişinin bedenini keşfiyle ruhunun gizli kalmış karanlık yönleri güzel tespit edilmiş bir kitap

Kitabımıza gelirsek eğer ; Kitap son derecede içerik olarak beni rahatsız etti , yanlış anlaşılmasın uzun seks ve erotik anlatımların , anlatılması değil beni rahatsız eden ; Aslına bakılırsa kitapta okunmaya değer tek bölümlerde bunlar. Bunun dışında kadın okuyucuya yanlış mesajlarla yüklü olan bir kitap . Gücün ve Güzelliğin en büyük Güç olarak verilmesi . Fantastik kitaplar içinde yer almasa da , gerçek dışılığı açısından fantastik kitaplara taş çıkaran bir gerçek dışılıkla kurgulanması ve bunu gerçek hayatın içine yerleştirilmiş olması rahatsızlık duymamın bir başka nedenidir. Kadınlara güzel olma tutkusu ve güçten yana olma duygularıyla insanları gerçeklik dışına itiyor olmasını iğrenç buldum. Kadın yada genç kızların kendilerini Bay Grey gibi idealize edilmiş bir adam beklentilerini yükselten. Okuyucu kadınların eş ve sevgililerine bu kitabı okutup benzeşme çabalarını iğrenç buluyorum. Ülke ve dünya gerçeklerine bakıldığında son derecede iyi pazarlanılmış satışı arttırmanın en kolay yolu olan sek unsurunun bolca kullanıldığı ancak her satırında (iki yüzlü erkek hegemonyasının yattığı, yzarın kadın olmasına rağmen özünde erkek hegemonyasını nasıl içselleştirdiğini çok açık görebildiğimiz ,bu tutumunun üstünüde Ana karakterine bağlanmasıyla By Greyin aklama çabası (ikiyüzlü tutumu) .. (By Grey yüzlerce seks deneyimi yaşamış olmasına rağmen Ana nın bakire oluşu ; ilk deneyimini de sapık dürtülerle dolu olan bir adamla yaşıyor olması ) Ana karakterinin zenginlik güç ve görselliğin kölesi olması , bunu da aşk adı altında süsleniyor olması..; Yığınlarca yanılsamayla dolu olan bu kitap yığınlarca satır aralarına gizlenmiş yanlış mesajlarla dolu . Bu beni bir kadın olarak rahatsız oldukça fazla etti.
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Sadece bunların halı ne olacak diyorsunuz erotik sahnelerde bıryere kadar sonra sıkıyor :)(
0 yorum
Selin Duygu

Selin Duygu

@selinduygu

Cani sikilan ev kadinlarina armagan edilecek bir kitap. Edebi anlamda hic bir degeri yok..
0 yorum

Elli Ton Üçlemesi Seti (3 Kitap Takım) - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
538
KİTAP
Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap
Neokur üyelerinin katkılarıyla ortaya çıkmış olan, ölmeden önce okunması gereken kitapların toplandığı listedir. Ölüm de ner...