up
ara

Neden Satın Alırız?

Neden Satın Alırız? Konusu ve Özeti

Neden Satın Alırız?
Kadınlar Neden Satın Alır? kitabının da yazarı Paco Underhill tarafından kaleme alınan Neden Satın Alırız? kitabı Ekonomi, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Optimist yayınevinden 0 yılında 9786054538171 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Neden Satın Alırız? isimli kitap 357 sayfadan oluşuyor. Neden Satın Alırız? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Optimist
ISBN: 9786054538171
Sayfa: 357 sayfa
Birileri, mağazanıza dair en küçük bilgi parçasını topluyor, harmanlıyor, sindiriyor, sınıflandırıyor olsaydı; mağazanın konumunu, vitrini, ürünlerin bulunduğu her askılığı, rafı ve tezgâhı, ambalajı, her afişi, broşürü, giriş ve çıkışları, pencere ve duvarları, asansör ve yürüyen merdivenleri, giyinme kabinlerini, kasiyerin ve tezgâhların önündeki, tuvaletlerdeki kuyrukları ve her koridorun her santimetresini inceleseydi...Müşteriyi içeri neyin çekebildiği kadar satın almadan gitmelerine de neyin sebep olabildiğini bulsaydı...Ve bu kişi dünyanın dört bir yanındaki mağazalarda her yıl elli bin saatlik video çekimi yaparak tonlarca araştırma toplasaydı...İşte bu kitapta, perakendenin Sharlock Holmes'u olarak bilinen Paco Underhill ve ekibi, dünyanın gelişmekte olan pazarlarından taptaze gözlemlerle tüm bunları sizin için yapıyor.Ürün tasarımcıları, imalatçılar, ambalaj tasarımcıları, mimarlar ve perakendeciler...Yani insanların neyi, nerede ve nasıl satın alacaklarına dair tüm büyük kararları alanlar...Değişen müşterileri nasıl elde tutacağınıza dair hiç bu kadar ikna edici öğütler duymadınız...
Hakan Eröztekin

Hakan Eröztekin

@cikolataadam - İstanbul

Alışveriş Bilimi
Kitap daha çok mağazacılara hitap etse de gezdiğimiz alışveriş merkezlerinde neyi neden ve nasıl aldığımızı çok güzel bir şekilde açıklamış. İlgimi en çok çeken kısım alışveriş konusunda cinsiyetler arasındaki farktı.

Erkekler oyalanmadan, "hemen alıp çıkmayı" alışveriş olarak sayıyor. Kadınlar rahat rahat inceleme yapabilecekleri yerleri tercih ediyor. Kadınlar erkek kıyafetlerini inceleyip satın almayı severken erkekler bırakın kadınları kendi beden ölçülerini bile bilmediğinden kadınına iç çamaşırı almaktan geri durabiliyor.

Ayrıca kitabın günümüzde çoğu uygulamaya geçirilen birçok eksiği önceden görmesi de yazarın geniş vizyonunu bize gösteriyor.

Mağaza sahibi olmasanız da alışveriş bilimi üzerine bu kitabı okumanızı öneririm.
ataç ikon Neden Satın Alırız?
kitaba 7 verdi
0 yorum

Neden Satın Alırız? - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle