up
ara

Aşk Köpekliktir

Aşk Köpekliktir Konusu ve Özeti

Aşk Köpekliktir
Aşk Köpekliktir kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Everest Yayınları
ISBN: 9789752897434
Sayfa: 208 sayfa Basım Tarihi: 2010
Aşkın bütün halleri... Tutkunun aklımızı ele geçirmesi. Kötülüğün en güzel biçimi... Rezil olmaktan duyduğumuz haz... Kırılan umutlarımızın lezzetli kederi... Çiğnenen onurumuzun getirdiği kibir. Vicdan tutulması, bencilliğin son kertesi, yanılsamanın en derin anı... İmkânsız olanın çekiciliği... Yani gönüllü kölelik... Yani insanoğlunun en masum hali... Yani bildiğiniz delilik... Yani en yalansız aşk öyküleri...

"Düşümü gerçekleştirdiğimden de emin değilim. Böyle bir düşüm var mıydı, yok muydu, ondan bile emin değilim. Kafam çok karışık. Daha da kötüsü, eskiden Stefan'ı düşündüğümde güzel, iyi, masumiyetle ilgili duygular uyanırdı içimde. Coşkuyla, heyecanla, umutla dolardım. Şimdi büyük bir öfke var. Bazen insanlıktan çıktığımı hissediyorum. Düşündüklerim beni korkutuyor. Gel gör ki düşünmeden de edemiyorum. Olmuyor, beceremiyorum. Bir de oturmuş aşkın saçma olduğunu anlatıyorum. Ben de en az aşk kadar saçmayım. Diyeceksiniz ki seni, aşk saçma biri haline getirdi. Doğru ama ben de direnemedim. Asıl tutarsızlık bende. İnsan aptalca, anlamsız bulduğu bir tutkunun peşinden gider mi? Bak gidiyorum işte. Hâlâ onu arıyorum... Kafam karışık, canım yana yana gecenin bir yarısında bu bara geliyorum, ondan birini bulabilir miyim diye..."
Jessamine

Jessamine

@jessamine

62. Baskıyı Gerçekten Hak Ediyor mu?
Aşk Köpekliktir kitabı 9 kısa öyküyü içeriyor. Ön sözü ve kitabın adını alan Aşk Köpekliktir öyküsü dışında diğer öyküleri hiç beğenmedim. Gerçekten çok kötü öykülerdi. Oradaki 8 öyküyü okumak yerine Wattpad'i açıp amatör yazarların amatör öykülerini okusam daha çok eğlenirdim. Sadece son öyküsünde (Aşk köpekliktir) altını çizebileceğim, hoşuma giden satırlara rastladım. Gerisi gerçekten zaman kaybı. Ayrıca anlatıcı karakterler değişiyor fakat hepsi aynı üslubu kullanıyor, acemice.


9 öyküyü tek tek ele aldığımda ana tema hep ihanet, cinayet, şiddet, kandırılma, terk ediliş üzerine. Kitabın arka sözündeki "Aşkın bütün halleri..." kısmına aykırılık söz konusu. Aşkın bütün halleri bunlar değil, olmamalı. En azından bendeki aşk kavramına aykırı.

Bazı kitaplar vardır, illa ki görmüşsünüzdür. Düz bir renk üzerine basit bir yazı fontu ile kitabın adı yazar. Kendini övmez, sadece aç, oku ve gör. Alır okursunuz, daha doğrusu okuya okuya bitiremezsiniz, her satırını sindirirsiniz ve belleğinize atarsınız. Bir de bazı kitaplar vardır, adı ve kapağı fazlasıyla afili, içeriğinin de öyle dopdolu olduğunu düşünür alırsınız. Okuyunca anlarsınız ki içi bomboş, zaman kaybı. İşte Ahmet Ümit'in Aşk Köpekliktir kitabı bu bahsettiğim kitaplardan ikincisine giriyor. 62. Baskıyı hiç mi hiç hak etmiyor. İlgi çekici bir isim ve bir o kadar ilgi çekici kapak tasarımı kazanmış yine. Değerli zamanım pazarlama tekniklerine kurban gitti. (Yine.)
ataç ikon Aşk Köpekliktir
kitaba 3 verdi
0 yorum
1919 MAVİ

1919 MAVİ

@1919mavi

Ahmet ümit
sıkı bir Ahmet Ümit okuru olarak hayal kırıklığına uğradım. nedendir bilmem... ahmet ümit sık sık polisiye, psikolojik, tarihi romanlar yazdığı için olabilir mi? ben bu yüzden mi aşk romanını ahmet ümit'e yakıştıramadım? yoksa bu kitabı zamansız mı okudum da elimde süründü? bırakıp bırakmamak arasında gittim geldim?

kitapta hoşuma giden hikayeler hikayeler olmadı mı? tabi ki oldu... özellikle 'kafi delildir aşk' 'aşk çözümsüz problemdir' 'aşk bir yanılsamadır' 'aşk köpekliktir' hikayeleri...

diğerleri ise; ne yazık ki vasatın altında... olmamış. cinsel içerikli hikayelerden hoşlanmıyorum :(

'aşk çözümsüz problemdir' bu hikayenin sonunda gözyaşlarına boğuldum. çok etkileyiciydi. gerçekten de aşk çözümü olmayan bir problem...

son hikaye özellikle... o son hikayeden güzel bir komser nevzat polisiyesi çıkarılabilirdi... bunu düşünememiş Ahmet ümit... hikayede ne ararsanız var. Tecavüz,gasp,cinayet,cinayetler... malzemesi bol. okunmaya değer. :)
ataç ikon Aşk Köpekliktir
kitaba 3 verdi
0 yorum
Ayşe Yılmaz

Ayşe Yılmaz

@ayseyilmaz

Kitabı ilk aldığımda Ahmet Ümit'in kendi tarzı dışına çıkacağını asla düşünmemiş ve bu yüzden de içinde tek bir olay değil hikaye hikaye anlatım olduğunu görünce biraz hayal kırıklığı yaşamıştım açıkçası. Polisiye, gerilim türündeki başarısını diğer arkadaşlara katılarak burada gösteremediğini düşünüyorum.. İçinde 'Aşk Köpekliktir' haricindeki diğer hikayeleri beğenemedim. Kapak tasarımı da Everest Yayınları'nın bir türlü vazgeçemediği ve Ahmet Ümit kitaplarında simge haline gelmiş turuncu beyaz tasarımıdır. Bu renkleri kitapçıda ya da bir yerde gören herkes onun bir Ahmet Ümit kitabı olduğunu bakmadan anlar. Bu iyi bir şey olabilir, ama yenilik gerektiğini düşünüyorum. Neyse ki 'Beyoğlu'nun En Güzel Abisi' kitabında bu çizginin dışına çıkmışlar da biraz, içimizi kıpırdatmışlar. Ahmet Ümit çok iyi bir yazar, ve hep polisiye yazmaya devam eder umarım.
ataç ikon Aşk Köpekliktir
kitaba 8 verdi
0 yorum
Esin Aykan

Esin Aykan

@esinaykan

İstanbul Hatırası ile bendeki yerini her kitabında canlı tutan yazarı bu kitapta da sevdim. Kitabımız 10 öyküden oluşuyor.
1.AŞK BİR MUCİZEDİR :Rüyasında aşık olduğu kadını işyerinin penceresinden gören bir adamın öyküsünü okuyacaksınız.
2.KÂFİ DELİLİKTİR AŞK (zira bu hikâyeyi sevdim):Ankara'ya yolculuk eden bir gencin yanına Vakkas dedenin gelmesiyle açılan hikâyesini ayrıca (vayy be) dedirten hikâyesini.
3.AŞK ÇÖZÜMSÜZ BİR PROBLEMDİR: Kahramanımız Raif beyin şaşırtan hikâyesini heyecanla okuyacağınızı düşünüyorum..
4.AŞK BİR CİNAYETTİR
5.AŞK BİR DÜELLODUR
6.AŞK BİR YANILSAMADIR
7.AŞK BİR ÖZENTİDİR
8.AŞK BİR ÜTOPYADIR
9.AŞK KÖPEKLİKTİR
Facebook kitap sayfasında paylaştığımda "vakit kaybı" diyen arkadaşlarım oldu.Bu cümlede sanırım kitabı yavaş okumama sebebiyet verdi.Genel olarak yazarı da zaten takip ettiğim için beğendim.
ataç ikon Aşk Köpekliktir
kitaba 8 verdi
0 yorum
fisun

fisun

@fisun

Polisiye kitaplarını beğenerek okuduğum Ahmet Ümit in bu kitabını çok da incelemeden satın aldım. Okumaya başlamadan önce neokur daki yorumları okudum ve genel olarak beğenilmediğini gördüysem de çok beklentim olmadan okumaya başladım.
190 sayfalık kitabın yaklaşık olarak yarısı 8-9 kısa öyküden oluşuyor. Bazıları vasat altı olsa da çok uzun olmadıkları için sıkılmadan okunabiliyor. Kitabın diğer yarısı kitaba adını vermiş olan Aşk Köpekliktir öyküsü. Özellikle bu öyküyü çok beğenerek okudum.
Bu kitabı okuduğumda ve beğendiğimde anladım ki başka bir kişi için vasat ya da kötü olan bir şey okuduğumuz zamana, ruh haline ve beklentilerimize göre bizim için çok keyifli olabiliyor. Yani ben okumanızı tavsiye ederim....
ataç ikon Aşk Köpekliktir
kitaba puan vermedi
0 yorum

Aşk Köpekliktir - S41

Gunes nihayet dondu. Turuncu bir ucurtma gibi usulca binalarin catisina dogru alcalmaya basladi. ama hala parlakti, hala pariltilar olusturarak delikanlinin siyah saclarinda gezinmeyi surduruyordu. Delikanli, lisenin arka bahcesini cevreleyen alcak duvarin uzerine oturmustu. Orta boyluydu, zayifti , henuz on altisindaydi. Esmerdi, kahverengi gozleri vardi. Saclarini kulaklarini ortecek kadar uzatmisti. Oysa uzun sac ona hic yakismiyordu. Ancak genclerin hepsi uzun sac birakiyordu ve bizim delikanli uzun sacin kendisine yakismadiginin farkinda bile degildi. tipki, su anda gunun aksama dondugunun farkinda olmadigi gibi.
svly inan tarafından eklenmiştir.
svly inan

svly inan

@svlyinan

bazi insanlar karanlik bir kuyu gibidir, yaninda yillar gecirseniz bile taniyamazsiniz, bazi insanlar ise acik kitap gibidir, daha ilk gordugunuz anda anlarsiniz. onlar kendilerini gizlemeye gerek duymazlar.
ataç ikon Aşk Köpekliktir
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Ömer DEMİR

Ömer DEMİR

@omerdemir

Gözler anlaşınca dudaklar lal olur...
ataç ikon Aşk Köpekliktir
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Esin Aykan

Esin Aykan

@esinaykan

Zaman insanla oynamayı seven,hem zalim hem de merhametli bir tanrıdır.
ataç ikon Aşk Köpekliktir
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Esin Aykan

Esin Aykan

@esinaykan

"Geçecek, her şey geçer, hepsi geçer.Hatta sonra, çok sonra anılar hükmünü yitirdikten, onu iyice unuttuktan, içindeki acının yerini kocaman bir boşluk aldıktan,keşke geçmeseydi dedikten sonra, keşke acısını bir hastalık gibi yüreğimde taşısaydım, desen bile geçer."
ataç ikon Aşk Köpekliktir
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
svly inan

svly inan

@svlyinan

Hakiki sevda tektir, sonuna kadar da tek kalir

sayfa: 15
ataç ikon Aşk Köpekliktir
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
5
KİTAP
Okurken Büyüsüne Kapılacağınız En İyi Aşk Kitapları
Türk ve dünya edebiyatının en çok okunan aşk kokulu romanları bu listede. Duygu yoğunluğu yaşamayı sevenler için romantizm do...
746
KİTAP
Okuduğum En Güzel Kitap
Okuduğumuz en güzel kitapları bu listede topluyoruz! Sen de en beğendiğin ve herkese tavsiye etmek istediğin kitapları listey...
212
KİTAP
Tüm Zamanların En Çok Satan Kitapları
Aşk, fantastik, polisiye, bilim kurgu ve diğer kitap türlerini kapsayan ve zirveyi kolay kolay kaptırmayan tüm zamanların en ...
246
KİTAP
Okunası ve Tavsiye Edilesi Kitaplar
Satırlarından kopamayacağınız, okumaktan kendinizi alamayacağınız, okuduktan sonra mutlaka bir arkadaşınıza tavsiye edeceğini...
538
KİTAP
Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap
Neokur üyelerinin katkılarıyla ortaya çıkmış olan, ölmeden önce okunması gereken kitapların toplandığı listedir. Ölüm de ner...
Batuhan Kesin

Batuhan Kesin

@batuhankesin

İradesi güçlü olan insanlar, kendi korkularını yenebilir, önyargılarının üzerine gidebilirler..
ataç ikon Aşk Köpekliktir
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
N-Nessy

N-Nessy

@nessy

Yan, yüksel alev alev, ısıt beni de, yan paylaşım fotoğrafı
Yan, yüksel alev alev, ısıt beni de, yan
*blabla*
ataç ikon Aşk Köpekliktir
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Kübra Ç?

Kübra Ç?

@kedilikitapsever

 paylaşım fotoğrafı
Yine bir Ahmet Ümit kitabının daha sonuna gelindi...

İnceleme eklendi..?
ataç ikon Aşk Köpekliktir
kitaba 7 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum