up
ara

Ozan Beedle'ın Hikayeleri

Ozan Beedle'ın Hikayeleri Konusu ve Özeti

Ozan Beedle'ın Hikayeleri
Harry Potter ve Ölüm Yadigarları - 7. Kitap kitabının da yazarı J. K. Rowling tarafından kaleme alınan Ozan Beedle'ın Hikayeleri kitabı Fantastik, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 2009 yılında 9789750815409 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ozan Beedle'ın Hikayeleri isimli kitap 104 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevin Okyay, Kutlukhan Kutlu çevirmiştir. Kitap Harry Potter Serisini Sevenler için Fantastik Kitap Önerileri listesinde de yeralmaktadır. Ozan Beedle'ın Hikayeleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Sevin Okyay, Kutlukhan Kutlu
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları
ISBN: 9789750815409
Sayfa: 104 sayfa Basım Tarihi: 2009
Harry Potter serisiyle tanınan J. K. Rowling'den yepyeni bir kitap geliyor!

İlk yedi kopyasını Rowling'in el yazısıyla tamamladığı, resimlediği kitabın bu kopyalarından altı tanesi yazar tarafından Harry Potter'ın yolculuğunda kendisine eşlik eden altı kişiye hediye edilmiş. Sonuncunun geliri de Children's High Level Group adlı hayır kurumuna verilmek üzere açık arttırmaya çıkarılmış. Bu kurum çocuk hakları ve zor durumdaki çocukların koşullarının iyileştirilmesi için çalışıyor. Dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye'de YKY tarafından yayımlanacak
Ozan Beedle'ın Hikâyeleri'nden elde edilecek gelir bu kuruma aktarılacak.

Serinin son kitabı olan Harry Potter ve Ölüm Yadigârları'nı okuyanların hatırlayacakları, kitapta büyük önem taşıyan, olayların aydınlanmasında kritik bir rol oynayan bir iç kitap Ozan Beedle'ın Hikâyeleri.

Ozan Beedle'ın Hikâyeleri, beş farklı hikâye içeriyor. Bildiğimiz masal kalıplarından ve klişelerinden uzak, mesajlarını Rowling'in alışıldık esprili üslubuyla veren, yazarın bütün kitapları gibi sadece çocukları hedef almayan bir kitap.

Harry Potter dünyasının en sevilen karakterlerinden biri, Hogwarts'ın efsanevi müdürü Albus Dumbledore'un notlarıyla zenginleşen kitap bir masal kitabı olarak, bu dünyayı hiç tanımayan kişiler tarafından büyük bir zevkle okunabileceği gibi Harry Potter hayranlarına çok tanıdık gelecek karakterler ve hikâyeler içeriyor, akıllarındaki bazı soruların cevaplarını veriyor.

İngilizcesi bütün dünyada 4 Aralık 2008'de satışa çıkacak olan Ozan Beedle'ın Hikâyeleri Ocak ayının ilk haftalarında Harry Potter kitaplarının usta çevirmeni Sevin Okyay'ın Türkçesiyle okurlarla buluşacak.
Ah, benim binbir güçlükle taa nerelerden getirttiğim, ve yılbaşı hediyesi olarak kavuştuğum kütüphanemin nadide parçası.
Ozan Beedle'ın Hikayeleri ile, Harry Potter ve Ölüm Yadigarları'nı okuyanınız bilir, karşılaşmıştık. Kendisi Rahmetli Dumbledore'un Hermione Granger'a mirasıydı. Bu kitapta geçen bir efsane kitaba adını vermekte zaten "Ölüm yadigarları" "Üç Kardeşin Hikayesi" adlı kitapta geçmekte, burdan kısa bir bilgi olsun.
Kitabı seriyle karşılaştırmak fevkalade yanlış bir şey. Bunu yapıyorsan bir Potterhead olamamışsın dostum, üzgünüm. Bu kitap zaten seride de bahsedildiği üzere, büyücü çocuklara yatmadan önce okunan masalların derlendiği bir kitap. Ama tabi gerçek bir Potterhead için mükemmel olmasını her masalı sonundaki Dumbledore'un açıklamalarına borçlu bence. Kişisel görüşüm; benim içinde en sevdiğim masal " İyi Kader Çeşmesi".
Ayrıca şöyle bir not daha vereyim: Kitaptaki çizimlerin tamamı J.K. Rowling'e ait :)
ataç ikon Ozan Beedle'ın Hikayeleri
kitaba 10 verdi
0 yorum
Merve Akpınar

Merve Akpınar

@littlebookstagram

Küçük büyücüler ve cadılar için "Andersen Masalları" tarzı sonunda ders içeren masallar yazan Ozan Beedle'ın Hikayeleri'nin Profesör Dumbledore'un her bir öykü için kaleme aldığı ek notlar ile birlikte Hermione Granger'ın çevirisiyle kaleme alınmış bir kitap. Yani J.K. Rowling böyle demiş. Bu kitapta ki öyküler tabi ki güzel ama bence asıl güzel yanı çocuklar için yazılan bu kitabın satışından elde edilen tüm gelirler J.K.Rowling'in kurduğu 'Lumos' isimli kuruluşa gidiyor olması. Lumos Kuruluşu; çocuk esirgeme kurum ve yurtlarına yerleştirilmiş yaklaşık sekiz milyon çocuğun bakımı ve gelişimi için çalışmaktadır.
0 yorum
Bilge Karataş

Bilge Karataş

@bilgekaratas - İstanbul

Harry Potter ın dünyasına bir nebzede olsa geri dönmek güzeldi. Başta sonuçta Bir kaç tane hikaye bir şey fark etmez diye düşünüyordum ama içinde Dumbledore nin de notları hikayeler bittikten sonra .Kitapta küçük küçük siyah beyaz resimler de var. Eğlenceli bir kitaptı aslında bunun gibi çıkarılan iki kitap daha var ne yazık ki basımları hiçbir yerde yok açık artırmalarda internet üzerinden 8-9 katına satılıyor. Bu kitabın geliri de LUMOS a bağışlanıyor. Harry Potter koleksiyonu olanlar için güzel bir kitap.
ataç ikon Ozan Beedle'ın Hikayeleri
kitaba 10 verdi
0 yorum
Özgün Akkaş

Özgün Akkaş

@ozgunakkas - Bursa

En az 10 yıl sonra Harry Potter'la ilgili bir kitap okumak 100 küsür sayfa da olsa iyi geldi diyebilirim.
İçeriğindeki 5 hikaye kısa ama sürükleyiciydi diyebilirim.
Fakat kitabın daha uzun olmasını sağlamak amacıyla yazar tarafından kaleme alınmış olan Profösör Dumbledore'un
ek notları gerçekten çok uzun ve insanı sıkan cinsten bir yazım olmuş. Bu notlar daha kısa tutulup, hikaye sayısı arttırılabilirdi.
Puanım_3
0 yorum
Mert Mercimekci

Mert Mercimekci

@mertmercimekci798 - İstanbul

Öyle bir dünyadan söz ediyoruz ki, yaşadığımız dünyadaki özel insanları birleştiren, tanıştıran, birbirlerine gülümsemesini sağlayan.. Kitap bir okuyuşta bitirilebilecek, ama o dünyaya ait ben ve benim gibi insanların bitirmek istemeyeceği türden muhteşem bir kitap. Anlatılan masallar kısa ve ders verici, muggle'ların masallarına çok benziyor ama okudukça farklarını bariz görebiliyorsunuz.

Lumos..
ataç ikon Ozan Beedle'ın Hikayeleri
kitaba 10 verdi
0 yorum

Ozan Beedle'ın Hikayeleri - S41

Çeşme önlerinde, ömürlerinde görmedikleri kadar nadide ve güzel bitkilerle çiçeklerin arasında parıldıyormuş. Gök alev alev bir yakut rengi almış. Aralarından hangisinin sularda yıkanacağına karar verme vakti gelmiş artık.
Özgün Akkaş tarafından eklenmiştir.
Ahyoka

Ahyoka

@gulsumyildiz - Trabzon

Umut pınarı dinmez.
ataç ikon Ozan Beedle'ın Hikayeleri
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Ahyoka

Ahyoka

@gulsumyildiz - Trabzon

En derin esrarları -hayatın kaynağını, benliğin özünü- ancak en aşırı ve tehlikeli türden sonuçlara hazırsanız kurcalayın.
ataç ikon Ozan Beedle'ın Hikayeleri
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Ahyoka

Ahyoka

@gulsumyildiz - Trabzon

Hem güzel, hem korkunç bir şeydir gerçek, çok özen ister.
ataç ikon Ozan Beedle'ın Hikayeleri
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Merve Akpınar

Merve Akpınar

@littlebookstagram

Mürverdense asan, hiç bitmez tasan.
ataç ikon Ozan Beedle'ın Hikayeleri
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Ahyoka

Ahyoka

@gulsumyildiz - Trabzon

Acı çekmek nefes almak kadar insanidir.
ataç ikon Ozan Beedle'ın Hikayeleri
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
2
KİTAP
Harry Potter Serisini Sevenler için Fantastik Kitap Önerileri
Harry Potter serisini seven ve benzer fantastik seriler okumak isteyenler için okuduğumuz en iyi fantastik kitapları bu liste...
yiğit fd

yiğit fd

@yigitfd

Anlamlı... paylaşım fotoğrafı
Anlamlı...
En derin esrarları-hayatın kaynağını,benliğin özünü-ancak en aşırı ve tehlikeli türden sonuçlara hazırsanız kurcalayın.

OZAN BEEEDLE'NİN HİKAYELERİ-J.K.ROWLİNG
ataç ikon Ozan Beedle'ın Hikayeleri
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum