up
ara

Sigurd ile Gudrun Efsanesi

- The Legend of Sigurd and Gudrun

Sigurd ile Gudrun Efsanesi Konusu ve Özeti

Sigurd ile Gudrun Efsanesi
The Hobbit kitabının da yazarı J. R. R. Tolkien tarafından kaleme alınan Sigurd ile Gudrun Efsanesi kitabı Roman (Çeviri), Fantastik türünde okuyucusu ile buluşuyor. İthaki Yayınları yayınevinden 2009 yılında 9786053750772 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sigurd ile Gudrun Efsanesi isimli kitap 352 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Niran Elçi çevirmiştir. Kitap Fantastik Evrenlerin Kapılarını Aralayan En İyi Fantastik Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Sigurd ile Gudrun Efsanesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Niran Elçi
Yayınevi: İthaki Yayınları
ISBN: 9786053750772
Sayfa: 352 sayfa Basım Tarihi: 2009
J. R. R. Tolkien'in Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi'ni yazmadan evvel kaleme aldığı ve daha önce yayımlanmamış ünlü eseri Sigurd ve Gudrún Efsanesi nihayet Türk okurlarıyla buluşuyor.
Tolkien'in şimdiye kadar yayımlanmış tüm eserlerine kaynaklık eden bir niteliğe sahip olan bu epik eser, okuyuculara Tolkien'in yarattığı dünyayı daha yakından tanıma fırsatı sunuyor. "Gömülü hazine arama ya da korsanlarla savaşma arzusu duymuyordum, bu yüzden Hazine Adası beni pek açmadı. Kızılderililer daha iyiydi: Bu tür hikâyelerde oklar ve yaylar (iyi bir okçu olma konusunda tatmin edilememiş bir arzuyu o zaman da duyuyordum, şimdi de duyuyorum), yabancı diller, arkaik bir yaşam tarzına dair tasvirler ve, her şeyden öte, ormanlar vardı. Ama Merlin ile Arthur'un diyarı bunlardan daha iyiydi. En iyisi de Sigurd ile Völsungların isimsiz Kuzey'i ve tüm ejderhaların prensiydi. Bu tür diyarlar hepsinden daha cazipti."
J. R. R. Tolkien, Peri Masalları Üzerine (1947)

Sigurd ile Gudrun Efsanesi - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
399
KİTAP
Fantastik Evrenlerin Kapılarını Aralayan En İyi Fantastik Kitaplar
Okurları gerçek dünyadan koparıp bambaşka diyarlara götüren, hayal gücünün sınırsızlığını kanıtlar nitelikteki en iyi fantast...
10
KİTAP
Fantastik Edebiyat Meraklılarının Mutlaka Okuması Gereken En İyi J. R. R. Tolkien Kitapları
Fantastik edebiyatın öncülerinden olan İngiliz yazar John Ronald Reuel Tolkien'e ait mutlaka okunması gereken en iyi kitaplar...