up
ara

Ruh Yordamı

Ruh Yordamı Konusu ve Özeti

Ruh Yordamı
Göz Ağrısı kitabının da yazarı Gökhan Özcan tarafından kaleme alınan Ruh Yordamı kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Vadi Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789757726826 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ruh Yordamı isimli kitap 168 sayfadan oluşuyor. Ruh Yordamı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Vadi Yayınları
ISBN: 9789757726826
Sayfa: 168 sayfa
Yanyanayız.Yalnız...Ve dünyanın ortasında...Kalabalıktan örülmüş bir dairedeyiz. El yordamımız, kıpırdayan herşeyi çeperlerinden tanımakla dolduruyor vaktini.Körlüğü tutkulu bir gayretle bütün vadilere yayıyoruz.Bütün mutena serinlikleri tek tek kaybediyoruz.Bu fasit yürüyüşü engellemeye ne niyetimiz yetiyor, ne de gücümüz. Tutsağız; kendi dipsiz kuyularımızda debeleniyoruz.Tutsağız; kalabalık bir dairede hiçbir şey görmeden dönüyoruz.Yanyanayız.Yakında.Ve en uzaktayız.Hangi seçenek, kireç beyazı duvarlara sinen genç kız bakışlarından merak pırıltılarını silebilir?Hangi seçenek, doruklarda konaklayan münzevi hikmet kırıntılarını şehir merkezlerine çıkarabilir?Hangi seçenek, viran olmuş konaklardan o insani çınlamayı eksiltebilir? Hangi seçenek, yapı ustalarına ruhlara bir kat daha ekleme becerisini bağışlayabilir?
Adem ŞEN

Adem ŞEN

@ultradem

İnsanın Ruhunu Okşayan Denemeler
Gökhan ÖZCAN'ın okuduğum ilk kitabı, daha önce çeşitli alıntılar, paylaşımlar ve bir kaç köşe yazısını saymazsak kendisi hakkında en ufak bir bilgim yoktu.Fakat okumaya başladığımda okumak için geç kalmış olduğumu fark ettim ve "keşke daha önce okusaydım" demekten kendimi alamadım.

Kitap, günümüz Türkçesine uygun olarak kaleme alınmış ve akıcı bir üslupla yazılmış.Haliyle okurken zorlanmıyorsunuz.Ve kitabın akıcılığına kendinizi kaptırıp bir solukta kitabı okuyorsunuz.

Gökhan ÖZCAN'ın denemelerinden oluşan bu kitapta.Kimi zaman hayatını sorgularken, kimi zaman kendinizi sorgularken, kimi zaman ise ben bunu neden daha önce fark edemedim derken buluyorsunuz kendinizi. Çoğunlukla da yazarın ruhunuzu okşayan denemelerine katılmaktan kendinizi alamıyorsunuz.

Kitabı bitirdiğinizde güzel zaman geçirmiş olmanın yanında, düşünce dünyanıza yeni kazanımlarda eklemiş oluyorsunuz.Hem hayata bakışınızda hemde olaylara yaklaşımınızda yeni yollar görme fırsatını da elde ediyorsunuz.

Bence keyifle ve bir solukta okunacak harika bir kitap.Dolayısı ile bu kitabı okumama vesile olan güzel kardeşim @sezgintasci'ya teşekkür etmem gerektiğini düşünüyorum :) Teşekkürler @sezgintasci :)
ataç ikon Ruh Yordamı
kitaba 10 verdi
6 beğen · 0 yorum
Ay Nur

Ay Nur

@lavinnia

Gökhan Özcan'ın okuduğum ilk kitabı. Kitap denemelerden oluşuyor. Kitabı okurken iç dünyanızda yolculuğa çıkıyorsunuz. Zaman zaman zihinsel karmaşalar yaşıyorsunuz. Gökhan Özcan, kimliğini sorgulatıyor okura, düşündürüyor. Toplumsal normlara bazı eleştiriler getiriyor. Bazı cümlelerini anlamak insanı yorabiliyor fakat kullanılan dil, yapılan benzetmeler kesinlikle Gökhan Özcan'ın kaleminin güçlü olduğunu gösteriyor.

Ben beğenerek okudum kitabı. Okumayı düşünenlere tavsiye ediyorum ancak sakin bir ruh haliyle okumalarını öneriyorum.
ataç ikon Ruh Yordamı
kitaba 8 verdi
6 beğen · 0 yorum
Dünyalı

Dünyalı

@dunyaliperizan

Farkındalık
Gökhan Özcan'dan okuduğum ilk kitaptı bu. Hatta ilk defa onun kaleminden çıkan yazıları okudum. Yani bir nevi yazarla tanışmış oldum. Buna vesile olan Pıtırcık'ıma da teşekkürlerimi sunuyorum. Gayet açık, akıcı ve sade dili var. Ara ara insanı sorgulatıyor, günlük hayatta içinde kaybolduğumuz olguları fark ettirmeden yüzümüze vuruyor. Bunları göz önünde bulundurunca, okunabilirliği olan ve farkındalık sağlayan bir kitap ve yazar olsa da, kulvar göz önünde bulundurulacak olursa bir Gündüz Vassaf kadar da sarsmadı beni.
ataç ikon Ruh Yordamı
kitaba 6 verdi
5 beğen · 0 yorum

Ruh Yordamı - S41

Bütün rotaları yanlış hedeflere kilitler. Gerçeği hasır altı eder. ...
Melike tarafından eklenmiştir.
Hüsna

Hüsna

@husna61

İnsanları bilmiyorum.
Güvenli olduklarını düşündüğüm an sırtımdan vuruyorlar. Artık hiç kimseye inanmayacağımı düşündüğümde bir sıcak yürek gelip buluyor beni. Çoğu zaman kim oldukları belli değil... Çoğu zaman sandığımdan daha fazla yaşıyorlar bende.
Her zaman içlerindeyim; ama insanları bilemiyorum.
ataç ikon Ruh Yordamı
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
10 beğen · 0 yorum
ahmet-samsa

ahmet-samsa

@samsa

Hangi sertlik, ölmekte olan bir çocuğun gözlerine dayanabilir?
ataç ikon Ruh Yordamı
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
7 beğen · 0 yorum
Sezgin Taşcı

Sezgin Taşcı

@sezgintasci

Küçük ayrıntıları yakalamakla başlıyor herşey.
Çünkü büyük gerçekler, küçük ayrıntılarda kaybediliyor.
ataç ikon Ruh Yordamı
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
7 beğen · 0 yorum
Hüsna

Hüsna

@husna61

Aslında hepimiz birbirimize benziyoruz.
Ve aslında hiçbirimiz benzemiyoruz birbirimize.
Aynı dili konuşuyor ama aynı cümlelerde buluşamıyoruz.
Bedenlerimiz birbirine benziyor, gölgelerimiz benzemiyor.
Bizi birbirimize benzeten şeyler, bizi birbirimizden ayırıyor.
Yanyanayız.
Herkesiz ve hiçkimseyiz.
Hiçkimse ve herkes...
ataç ikon Ruh Yordamı
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
7 beğen · 0 yorum
Sezgin Taşcı

Sezgin Taşcı

@sezgintasci

Yaşıyoruz ve rahatsız değiliz yaşadıklarımızdan.
ataç ikon Ruh Yordamı
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
6 beğen · 0 yorum
Bir Fazilet İfadesi: “Bilmiyorum” paylaşım fotoğrafı
Bir Fazilet İfadesi: “Bilmiyorum”
Öyleyse bilmediklerimizi görmekle başlamalıyız bilmeyi öğrenmeye...
http://www.resimag.com/
ataç ikon Ruh Yordamı
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
8 beğeni · 0 yorum beğen ikon