up
ara

İstanbullular

İstanbullular Konusu ve Özeti

İstanbullular
İstanbullular kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Everest Yayınları
ISBN: 9752893771
Sayfa: 536 sayfa Basım Tarihi: 1970
Yaz 2005. İstanbul Atatürk Havalimanı. Modernitenin ve şehrin sınırında genetik bilimciden gurbetçi işçiye, taksi şoföründen ünlü bir heykeltıraşa, tuvalet temizlikçisinden mimarlar odası eski başkanına kadar İstanbullu 15 kişinin yolları kesiştiğinde yüzyılımızın göçlerle genişlemiş İstanbul'undan, dolayısıyla Türkiye'sinden bir kesit ortaya çıkıyor. Bir İstanbul romanının olmazsa olmazı aşk elbette baş köşede yer alıyor.Büyük bir tehdit altında başlayan gerilim dolu dört saat boyunca İstanbul, Belgin ile Ayhan'ı kendisiyle ve aşkla hesaplaşmaya zorluyor.
Gülşah Hamzaçebi

Gülşah Hamzaçebi

@Gulsahhamzacebii

Belgin'in lavanta kolonyasına olan bağlılığı, beni bu huzur verici kokuyu keşfetmeye davet etmişti.  Buket Uzuner-İstanbullular denilince, bu yüzden aklımda ilk olarak Belgin'in lavanta kolonyası ve ardından Ayhan'ın muazzam heykelleri imgeleniyor. Dünya telaşından kaçıp sığınmak için muazzam bir liman adeta. Okumadıysanız biran önce okumaya başlamanızı tavsiye ederim.  
ataç ikon İstanbullular
8.2 (28 oy)
0 yorum

İstanbullular - S41

"Vay be, müthiş bir aşk hikâyesi bu Ayhan Bey, filmlerdeki gibi bir şey sanki..."
lila tarafından eklenmiştir.
21
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Buket Uzuner Kitapları
Okurlar tarafından çok sevilen roman ve öykü yazarı Buket Uzuner'in en çok okunan, en iyi kitapları listelenmektedir. En beğe...