up
ara

Karatay Diyeti

Bilimsel Gerçeklerle Kilo Vermenin ABC'si

Karatay Diyeti Konusu ve Özeti

Karatay Diyeti
Karatay Diyeti kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Hayykitap
ISBN: 9786054325481
Sayfa: 160 sayfa Basım Tarihi: 2010
Bu kitap, klasik bir diyet kitabı değil. "Kibrit kutusu", "iki yemek kaşığı" gibi anlamsız ölçülerle insanları strese sokmuyor. Karatay Diyeti bir yaşam biçimi. Yıllardır pazarlanan beslenme balonlarını patlatıyor, doğru beslenmenin ne demek olduğunu anlatıyor.
Beslenme ile hücresel/hormonsal fonksiyon bozuklukları arasındaki yakın ilişkiye odaklanan Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay, kilo vermenin ABC'sini öğretiyor, hiç zorlanmadan zayıflamanın ve zayıf kalmanın sırrını açıklıyor.

Hepimiz yıllardır içinden çıkılamayan kısır döngüden, yani kilo verip geri alma korkusundan da kurtarıyor! Üstelik sürprizleri var. Onun sisteminde kalori hesabı ya da diyet ürünlerin peşinden koşmak yok! Et, balık, süt, peynir, yoğurt, yumurta, tereyağı, bakliyat, turşu, sebze, meyve ve kuruyemişler serbest...

Kilo vermek ve verdiğiniz kiloda kalmak istiyorsanız; kilo verirken halsizlik, bitkinlik, isteksizlik ve yorgunluk hissetmeden, mutlu ve enerjik bir şekilde yaşamayı arzuluyorsanız; unutkanlık şikayetlerinden kurtulmayı, düşüncelerinizin berraklaşmasını ve yaptığınız işe kolaylıkla konsantre olmayı hedefliyorsanız bu kitap tam size göre...
su bulut

su bulut

@subulut

''kalori hesabı yapmadan türk usulu, doyarak, yağdan korkmadan, protein tüketerek nasıl kilo verilir''i anlatıyor bu kitapta canan hocamız. oldukça akıcı bir dille yazılmış ve sokaktan geçen bir insanın bile anlayabileceği bir dille aktarıyor bizlere bilgilerini.
elbette ki kendisine saygım sonsuz... fakat protein diyetlerinin uzun vadede sağlıklı olduğunu düşünmüyorum ben. bunun dışında ekmek yerine ceviz, badem, fındık, fıstık yemek oldukça eğlenceliydi benim için :)) ama malesef et yemeyen biriyim. olmadı olamıyor... sürekliliği olmayan bir beslenme biçimi.
sadece bu kitapa (bilgilere) bağlı kalıp tüm hayatı buna göre şekillendirmeye çalışmak bana pek akıl karı gelmese de sırf o bazı değerli bilgiler için bile alıp okunası bir kitap. okumadan yorum yapmamak gerekiyor.
ataç ikon Karatay Diyeti
kitaba 10 verdi
0 yorum
Ahmet

Ahmet

@ahmetuluer

Canan hoca çok katı :D Tam bu kitaba uyacak biri zaten kolay kolay kilo almaz istediği zaman da herhangi bir şekilde verir. Çünkü buna uyacak kişi çok ama çoook iradeli olmalı ( : Ekmek sıfır bir kere sıfır ya :D

Neyse olumlu kısmı ise kitap genel hattıyla bile inanılmaz bilgi verici ve sağlıklı yaşam için kitaptan alınabilecek öğrenilebilecek çok şey var.. Kitapta yazanın yarısını bile uygulasak işe yarar gibime geliyor... En önemlisi de kolestrolümü ne yapsam düşüremiyordum kitaptan sonra anladım ki bu kronik böbrek hastalığımdan ileri geliyor...
ataç ikon Karatay Diyeti
kitaba 8 verdi
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Ben Canan Hocayı anladım, açıkçası verdiği önemli bilgileri anlarsan eğer bütün yaşamına uygularsın ve hayatının hiçbir döneminde kilolu olmazsın. Tek sorun küçük çocuklar gibi hala şeker çikolata ve rengarenk yiyeceklere ilgim olması :)
ataç ikon Karatay Diyeti
kitaba puan vermedi
0 yorum
Canan Topaloğlu

Canan Topaloğlu

@canantopaloglu

sağlıklı beslenmeyle ilgili güzel ipuçları veriyor.. aç kalmadan nasıl zayıflanırı anlatıyor.. özellikle kilo problemi olanlar ve fazla kilolarından sağlıklı bir şekilde kurtulmak isteyenler için oldukça yararlı bir kitap..
ataç ikon Karatay Diyeti
kitaba 10 verdi
0 yorum

Karatay Diyeti - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Canan Topaloğlu

Canan Topaloğlu

@canantopaloglu

Kilo vermek ve verdiğiniz kiloda kalmak istiyorsanız; kilo verirken halsizlik, bitkinlik, isteksizlik ve yorgunluk hissetmeden, mutlu ve enerjik bir şekilde yaşamayı arzuluyorsanız; unutkanlık şikayetlerinden kurtulmayı, düşüncelerinizin berraklaşmasını ve yaptığınız işe kolaylıkla konsantre olmayı hedefliyorsanız bu kitap tam size göre.
ataç ikon Karatay Diyeti
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum