up
ara
‹ Harry Potter ve Felsefe Taşı - 1.Kitap

Harry Potter ve Felsefe Taşı - 1.Kitap Kitap İncelemeleri

Güven

Güven

@phoenix

Filmlerinden sonra hep okumak istediğim ama okuyamadığım bir seriydi. Şimdi başladım ve ilk kitabını bitirdim. Kesinlikle şaheser. Fantastik bi dünyanın en ince ayrıntısına kadar giriyorsunuz. Filmleri izleyip okumak bu dünyayı daha hayal dünyanızda daha iyi canlandırmanızı sağlıyor. Okuyun, okutun.
4 beğen · 0 yorum
Bilge Karataş

Bilge Karataş

@bilgekaratas

Pek bir şey söylemeye gerek yok. Yani HARRY POTTER :) bir çok fantastik seri okudum hepsi kendi içinde güzeldi ama Harry Potter dan alınan tat bambaşka. Harika bir hayal gücü.
2 beğen · 0 yorum
Serda Kayman

Serda Kayman

@serdakayman

Macera başlıyor ve Harry POTTER'ın yolculuğunda tam yanı başında olduğunuzu hissediyorsunuz. Sanki siz de çetenin bir üyesiymişsiniz gibi onunla beraber bu gizemli dünyanın zorlu patikalarında ilerliyorsunuz.
4 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

çokk güzel bi kitap tek solukta biten türlerden.
2 beğen · 0 yorum
Yasmin Şahin

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Kitap elime geçmeden önce filmlerinden gördüğüm kadarıyla çocuk kitabı sanıyordum. Ama bir arkadaşın tavsiyesi üzerine okumaya başladım. Nasıl güzel, nasıl akıcı, nasıl fantastik kurgudur bu böyle. Detaylı anlatımlarıyla insanı büyücü olmaya özendiriyor resmen. Her saniyesiyle içinde yaşıyorsunuz resmen ve söylemeden edemeyeceğim kitap filmden okadar farklı ki. Ve bütün seriler için geçerli bu. Yani filmler eksik kalmış.

Okudukça iyi ki okumuşum dedirten. Hatta ozaman her yeni seri kitabı çıktıkça eskileri yeniden okuyup tekrar hafızamı tazelediğim bir seridir.

Hatta şimdi bile acaba baştan tüm seriyi okusam mı diye düşünmüyor değilim :)
1 beğen · 0 yorum
meryem altıparmak

meryem altıparmak

@meryemaltiparmak

50 yıl sonra bile okuduğum en iyi seri olarak kalacağına eminim
3 beğen · 0 yorum
Burçak Kozanoğlu

Burçak Kozanoğlu

@kategodfrey

Harry Potter resmen benim çocukluğum, hayatımda yaptığım en iyi şeylerden biri bu seriye başlamak :D
3 beğen · 0 yorum
melike çataklı

melike çataklı

@melikecatakli

Kesinlikle muhteşem bir kitap.Çok okunalısı. Kesinlikle serisini okuyacağım kitaplardan.Beni kitap baştan bağladı sonra olaylar hiç tahmin edilemicek zamanlarda gelişti.En kısa zamanda filmini de izleyeceğim
0 beğen · 0 yorum
kitap kurdu

kitap kurdu

@betul55

her yaştan insanın ilgisini çekebilecek hoşuna gidecek nadir fantastik romanlardan bayıldım
0 beğen · 0 yorum
Emre Kırbaş

Emre Kırbaş

@darkknight95

Harry potter ayri bir dunya..
1 beğen · 0 yorum
Dila Vurucu

Dila Vurucu

@dilavurucu

Etkileyici,muhteşem...Yepyeni,kusursuz bir dünya.Kendinizi bir anda kitabın içinde buluyor,bazen korkuyor,bazen gülüyorsunuz...
1 beğen · 0 yorum
Burcu K

Burcu K

@burcuk

Harry Potter'ın aslında en kıymetli kitabı.Evet diğerlerinde olaylar gelişmeye üstüne bir çok şey eklenmeye başlıyor;ama bir Hogwarts hayranı olarak bana en çok betimsel anlatımı veren kitaptı.Kafamda canlandırmak kolaydı ve o kadar güzel şeylerden bahsediliyor ki Diagon Yolu,dükkanlar,Hogwarts,Büyük Salon aslında hepsi en çok bu kitapta bahsediliyor ve Harry Potter'ın asıl güzelliği fantastikliği sihirler iksirler kadar buradan da geliyor.Başucu kitabı adeta can sıkıntısına birebir.Kesinlikle ve kesinlikle ailelerin çocuklarına kitabı sevdirmeleri için okuyabilecekleri,okutabilecekleri ,teşvik edilebilecek bir kitap.Hiçbir çocuk bu seriye hayır diyemez !
1 beğen · 0 yorum
Burkan Bakır

Burkan Bakır

@xTheHero

kitap gerçekten sürükleyici.fantastik kitap okuyucuları için tamam işte okuyacağım kitap bu bu benim favori serim diyebileceğiniz bir kitap
1 beğen · 0 yorum
Almila Kaya

Almila Kaya

@almilakaya

Sinir bozucu, aptal kuzeni, zalim eniştesi ve titiz teyzesi arasında sıkışıp kalan Harry Potter'ın dünyası bir mektupla değişiyor! Hayır, bir mektupla değil elbette. Harry'nin büyücü olduğunu başta Harry olmak üzere herkesten saklayan eniştesi ve teyzesi, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'ndan gelen düzinelerce mektubu saklamak için epeyce bir çaba sarf etmeleri gerekiyor. İşe yarayacak mı?
Fantastik dünyayı tüm inandırıcılığıyla kaleme alan Rowling'in bu ilk Harry Potter kitabını okuduğunuzda çevrenize bakıp, büyünün arkasına saklanan büyücüleri aramaya başlayacak, bir yandan da elinizden bırakamayacağınız o muhteşem romanı soluksuz okuyacaksınız. Harry Potter kesinlikle insanı büyüye inandıran bir kitap.
1 beğen · 0 yorum
#tembelhoca(!)

#tembelhoca(!)

@elifcolpez

Bu seriyi okumak için çok geç kaldığımı düşünüyordum. Lisedeydim sıkılır mıyım diye endişeleniyordum ancak Felsefe Taşını bir gün içerisinde bitirdim. Çok sürükleyici. Hocalarım edebiyatımızdaki klasiklerin okunmaması ve gençliğe bu tür -popüler romanlar- kitapların hiçbir yararı olmayacağını söylüyorlardı. Evet kendi eserlerimiz okunmalı ve gerçekten bazı popüler romanlar bomboş ancak bu serideki yaratıcılığın kitabı her yönüyle değerli kıldığı kanaatindeyim. Tüm seriyi hızla ve bir sonraki kitabı, bir sonraki sayfayı merak ederek okudum.
1 beğen · 0 yorum
/ 4