up
ara

Şamanlar Diyarı Kitap İncelemeleri

Ece SELİN

Ece SELİN

@eceselin

utanarak söylüyorum ki bir aşk romanını ya da bir fantastik romanı elime alıp yazarının türk olduğunu gördüğümde kitaba önyargılı yaklaşıyorum. bu kitapla da aynı şey oldu. dnr da tam 3 kez bakıştık. en sonunda kitabın başlangıcındaki şiir alıntısının ve kitap kapağının cazibesine kapılıp okumaya karar verdim. ve bu verdiğim en doğru kararlardan biri oldu.

öncelikle kitabın kurgusu çok hoştu. kitabın neredeyse yarısı gemide geçmiş olsa da son derece sürükleyiciydi. daha önceki bir kitap eleştirimde de belirtmiştim, kitap içinde hikayeyi anlatan karakter sürekli değiştiğinde karaktere tam olarak bağlanamadığımdan kitaptan kopuyorum. ama bu kitapta yazar karakter geçişlerini o kadar ustaca yapmış ki hikayeye olan dikkatiniz dağılmıyor. şekil değiştirenler bu kitaptaki adıyla şamanlar hakkında daha fazla kitap yazılmalı bence :)

yazar hakkında tek bir olumsuz eleştirim var o da betimleme eksikliği. ben kitaplarda mekanları ama özellikle de karakterleri kendim hayal etmeyi severim. ama bana yol gösterecek bazı ayrıntılara da ihtiyacım var tabi ki. yazar kendi kurduğu dünyayı o kadar az betimlemiş ki darok saray koridorlarında koşarken bizim okulun koridorunu bile hayal edebilirdim.
ataç ikon Şamanlar Diyarı
kitaba 6 verdi
0 yorum