up
ara

Bağışlanan Terapi

Yeni Kuşak Terapistlere ve Hastalarına Açık Mektup - Gift of Therapy An Open Letter to a New Generation of Therapists and Their Patients

Bağışlanan Terapi Konusu ve Özeti

Bağışlanan Terapi
Ölüm Korkusunu Yenmek kitabının da yazarı Irvin D. Yalom tarafından kaleme alınan Bağışlanan Terapi kitabı Sosyoloji, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kabalcı Yayınevi yayınevinden 2002 yılında 9789758240012 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bağışlanan Terapi isimli kitap 268 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Zeliha İyidoğan Babayiğit çevirmiştir. Bağışlanan Terapi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Zeliha İyidoğan Babayiğit
Yayınevi: Kabalcı Yayınevi
ISBN: 9789758240012
Sayfa: 268 sayfa Basım Tarihi: 2002
Otuzbeş yıldır psikiyatrist olarak çalışan ve ödüllü bir yazar olan Irvin Yalom bilgeliğini bu kez de Bağışlanan Terapi'de gösteriyor. Sarsıcı oluşu, derinliği ve büyük ölçüde uygulanabilirliğiyle Yalom'un öngörüleri, yeni kuşak terapist ve hastalar için tedavi sürecini zenginleştirecektir. Yalom, başarılı bir terapi için vazgeçilmez bir kılavuz olan bu kitabını, "çalışmalarımda yararlı bulduğum görüş ve tekniklerin kendisine özgü bir bireşimidir," diye tanımlıyor ve şöyle devam ediyor: "Bu görüşler o kadar kişisel, bildiğinden şaşmaz ve bazen de özgündür ki, okur başka bir yerde pek bulamaz."İnsan psikolojisi alanında günümüzün önde gelen düşünürlerinden Yalom'un Bağışlanan Terapi'si, psikoterapiyle ve kişisel gelişimle ilgilenen herkes için kaçırılmaması gereken bir kitap.
Seval Deveciler

Seval Deveciler

@nymphes - Seoul

Bu kitap psikologlara yönelik yazılmış olmasına rağmen , herkesin alıp okuyabileceği ve kendine bir pay çıkarabileceği bir kitap. O kadar güzel anlatıyor ki anlattığı tavsiye ettiği şeyler havada kalmıyor bizzat örneklendirerek anlatıyor ve herkesin anlayabileceği gibi anlatıyor.
Bu adamın kitaplarını okumayı seviyorum, dilini seviyorum, tarzını seviyorum. Hatta uyguladığı terapi yöntemlerini bile seviyorum keşke benim de psikoloğum olsaydı :)))
ataç ikon Bağışlanan Terapi
kitaba 8 verdi
0 yorum
evrenselkitapkurdu

evrenselkitapkurdu

@herseydenonceanne

Psikiyatri ve teknikleri gibi spesifik bir konuyu, nasıl oluyor da bizlerin anlayacağı bir dilde, derinliği bozmadan yazıyor bilemiyorum. Harika bir eser.
ataç ikon Bağışlanan Terapi
kitaba 10 verdi
0 yorum

Bağışlanan Terapi - S41

Doğru empati yalnızca terapistler için değil hastalar için de önemli bir özelliktir ve hastalarımızın başkalarına karşı empati geliştirmelerine yardımcı olmalıyız. Hastalarımızın bize genellikle tatmin edici bireylerarası ilişkiler geliştiremedikleri veya sürdüremedikleri için geldiklerini unutmayın. Çoğu kişi başkalarının duygu ve deneyimleriyle empati kurmada başarıszıdır.
Seval Deveciler tarafından eklenmiştir.