up
ara

Geceyarısı Çıkmazı - Morganville Vampirleri Serisi 3. Kitap

Geceyarısı Çıkmazı - Morganville Vampirleri Serisi 3. Kitap Konusu ve Özeti

Geceyarısı Çıkmazı - Morganville Vampirleri Serisi 3. Kitap
Cam Ev - Morganville Vampirleri Serisi 1. Kitap kitabının da yazarı Rachel Caine tarafından kaleme alınan Geceyarısı Çıkmazı - Morganville Vampirleri Serisi 3. Kitap kitabı Roman (Çeviri), Vampir türünde okuyucusu ile buluşuyor. Artemis Yayınları yayınevinden 2010 yılında 9786054377077 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Geceyarısı Çıkmazı - Morganville Vampirleri Serisi 3. Kitap isimli kitap 314 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Yeliz Üslü çevirmiştir. Kitap Seri Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Geceyarısı Çıkmazı - Morganville Vampirleri Serisi 3. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Yeliz Üslü
Yayınevi: Artemis Yayınları
ISBN: 9786054377077
Sayfa: 314 sayfa Basım Tarihi: 2010
Morganville Kasabası vampirler tarafından yönetiliyordu ve ölümlülerle ölümsüzlerin imzaladığı ateşkeş güvenliği sağlamıştı. Tabii ki bir süreliğine…
Zira son günlerde yeniden insanlar ölüyordu. Dahası sapığın teki Claire'in peşindeydi. Neyse ki, genç kıza yardıma gönüllü eski bir kan emici vardı. Vardı ama nereye kadar?..
Neler yaşanacağını zaman gösterecekse de bu süreçte gece okulu Claire için yeni bir anlam kazanacaktı. Aşk yüzünden. Claire, babası bir vampir avcısı olan Shane'e aşıktı. Hem de sırılsıklam.
Siyahyuzgec

Siyahyuzgec

@siyahyuzgec

Orjinal kapağı daha çekici buldum, mor kapak biraz iticiydi ve metroda insanların abuk sabuk bakışlarına maruz kaldım. Ama umrumda mı tabiki değil. İnsanların saçma bakışlarına zaten alışığım hem sonuçta kitap okuyorum, elimde bazukayla yada roket-atarla gezmiyorum değil mi? Bu kadar asi ruh yeter, gelelim kitaba :) Sanki ilk kitaplarından daha akıcıydı. Kitaptaki Myrnin adında eski vampir, şimdiki canavar bilimadamının biraz kişilik problemi var diyelim ve Amelie'nin Claire'dan istediği küçücük miniminnacık birkaç şey var: Yeni aldığı ileri derslerde başarılı olması ve Myrnin'e bütün vampirlere başlarına gelen tehlikeli bir problem için yardım etmesi, hepsi bu. Ah hayır beni zorlamayın spoiler verecek değilim :) Tabiki olaylar anlattığım kadar küçük değil ve Claire yine başına daha başından belli olan bir çok bela bulaştıracak. Tabiki Shane beladan uzak duramayacak ki zaten ne zaman durabildi ki? Olay akışı güzel fakat bazı belirsizlikler ve ortalıkta dolaşan ama kimsenin haberinin olamayacağı sırlar yumağı sinirimi bozdu.
0 beğen · 0 yorum
Müjde Tekin

Müjde Tekin

@mujdetekin

Uzun ama çok uzun bir süredir (tabi benim için uzun) kitap okuyamadım. Ve en son okuduğum kitabın yorumunu da geciktirdim. İş yoğunluğu, staj haftası derken birde sağlık sorunları çıkınca şubat kitap okumak açısında pek istediğim gibi gitmiyor maalesef.
Serinin üçüncü kitabı da aynı hızla soluksuz bir şekilde okundu ve yorumumu geç yapmamı saymazsak bitti.
Morganville Kasabasında Claire sayesinde ölümlülerle ölümsüzlerin imzaladığı ateşkeş bir süreliğine de olsa güvenliği sağlamıştı. Ama tekrar insanların ölmeye başlaması, sapığın tekinin Claire’in pesine düşmesi işleri daha da karıştırdı. Yine kitap doludoluydu. Ve final kısmı Amelia’dan daha psikopat birinin Morganville Kasabasına geldiğinin işaretini verdi.
İnşallah en kısa sürede serinin dördüncü kitabına başlayacağım (tam tarih veremesem de).
3 beğen · 0 yorum
Melike Arslan

Melike Arslan

@melikearslan0

Kitap cam ev kitabıyla başlıyor.Vampir kitaplarını sevenler varsa bu seriyi okusunlar .Eğlenceli ve bol vampirli bir kitap.
1 beğen · 0 yorum

Geceyarısı Çıkmazı - Morganville Vampirleri Serisi 3. Kitap - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
507
KİTAP
Seri Kitaplar
Birden fazla kitaptan oluşan ve uzun sürmeleri nedeniyle okurken adeta hayatımızın bir parçası olan seri kitaplar listelenmiş...
165
KİTAP
Vampir Severlerin Okuması Gereken En İyi Vampir Kitapları
Vampirleri ilgi çekici bulanların mutlaka okuması gereken, bazen gizemli, bazen romantik, bazense gerilim dolu en iyi vampir ...