up
ara

Yaban Koyununun İzinde

Yaban Koyununun İzinde Konusu ve Özeti

Yaban Koyununun İzinde
Sahilde Kafka kitabının da yazarı Haruki Murakami tarafından kaleme alınan Yaban Koyununun İzinde kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 0 yılında 9789759919559 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yaban Koyununun İzinde isimli kitap 353 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Nihal Önol çevirmiştir. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Yaban Koyununun İzinde kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Nihal Önol
Yayınevi: Doğan Kitap
ISBN: 9789759919559
Sayfa: 353 sayfa
Japonya hakkındaki tüm bildiklerinizi unutun...Haruki Murakami'nin yarattığı, insanların tek bir kimono görmeden, meslekleri için ter döktükleri, aşırı içtikleri ve dağılmış evliliklerin girdabında sürüklendikleri dünyaya girin.Bu değişik, unutulmaz öykünün yirmili yaşlarındaki kahramanı, çok ünlü bir dedektifin küçük erkek kardeşi ya da en azından Japon kuzeni olabilir pekâlâ. Kadınlarla ilişkileri ve kadın kulağına duyduğu aşırı ilgi yüzünden başının derde girmesi yetmiyor, bir de sırtında krem rengi bir yıldızı olan esrarengiz koyunun peşine düşmek zorunda kalıyor.Tokyo'nun kent kargaşasında bir sağ kanat politikacısının geniş malikânesine, oradan da uzak Hokkaido Adası'nın buz gibi ıssızlığına sürükleyen bu kitap, Japonya'nın önde gelen romancısından unutulmaz, büyüleyici, heyecan dolu ve gizemli bir öykü."Rüyaların, sanrıların ve inanılmaz bir hayal gücünün, eldeki somut ipuçlarından çok daha önce geldiği, postmodern bir dedektif öyküsü."-Publisher Weekly-
nilgün pamuk

nilgün pamuk

@nilgunpamuk

ortalama
açıkçası kitapların arkalarındaki tanıtım yazılarına bakınca beklentiniz çok yükseliyor ama yükselmemesi gerektiğini bir kez daha anladım. Murakami'nin sanırım 5. kitabı oldu bu okuduğum. Diğer okuduklarımdan evet çok farklı. Fantastik bir kitap yazmış bu da yazarın aslında farklı türlerde yazabilme kabiliyetini ve ustalığını göstermekte. Ama klasik Murakami kitaplarından farklı bir kitap olması başta çok heyecan uyandırmıştı bende. Başlarda çok sarmadı ortalarda daha çok sarmaya başladı ama nedense bu kitapta okuyucuyu kitabın temposundan daha aşağılara çeken bir anlatım yapmış Murakami. Bazı bölümlerde detaylara ve sanki çok da gerekli olmayan bilgilere okuyucuyu gömmüş. Bunu didaktik bir şekilde yapmadığından akıcılığı olsa da yine de ansiklopedik denebilecek bilgiler vardı. Bu kitapta karakterlerin derinliği çok yüzeysel kalmış gibi geldi bana belki fantastik bir yapıda olmasından kaynaklanıyordur. Bir de çevirinin çok iyi olmadığını düşünüyorum. Cümlelerin bir kısmı o kadar devrik ve kopuk ki maalesef orijinal dilinden çevrilmediğinden çevirinin çevirisi yapılmış kitaplarda yazarın kendi anlatım zenginliğinden uzaklaşıyoruz.
Sonuç olarak okunması türün farklı bir örneği ve yazarın diğer kitaplarından farklı bir türü denemiş olması açısından kazançtır. Ancak Murakami'nin diğer lezzetlerinden uzak kalmış bir kitaptır.
ataç ikon Yaban Koyununun İzinde
kitaba 6 verdi
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

kitap akıcı bir murakami dilinden daha fazlasını vadetmiyor.
ama murakami'yi de küçümsememek lazım.çünkü murakami en sıradan insanları en sıra dışı şekilde anlatabilme yeteneğine sahip bir yazar.ve sanırım ben daha doğru murakami kitabını bulamadım.:/
konu insanı çok sarmasa da kitabı bir merak bitiriyorsunuz.
fantastik ögelerin bulunduğu ama öyle uçan kaçan türden olmayan kendi halinde bir fantazyası bulunan bir kitap.konusu ya da dilinden daha çok murakami'nin genel kültürüne,felsefi,siyasi ve tarihi bilgisine hayran kalıyorsunuz.murakami,orhan pamuk gibi amanın da bakın ben ne ka bilgili,kültürlü ve entelektüelim diye bas bas bağırıp körün gözüne parmak sokar gibi bilgisiyle hava atmoyor.
kitap kahramanlarının ağzından yavaş yavaş kendi engin bilgisini okura çokta çaktırmadan gözler önüne seriyor.ben bu kitapta murakami'nin en çok sahip olduğu felsefik bilgisine hayran kaldım.
murakami diyorsanız okumadan geçilmemesii gereken bir kitap bence.çünkü ben bir yazarı sevdim mi tüm kitaplarını okumak ve yazar hakkında eksiksiz bilgiye sahip olmak isterim.o yüzden okuyun derim..
ataç ikon Yaban Koyununun İzinde
kitaba 8 verdi
0 yorum
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Murakami'nin sihirli bir yazım dili var.Size aynen bu kitapta olduğu gibi durağan,fantastik bir hikayede anlatsa merakınızdan bırakamıyorsunuz kitabı.İmkansızın Şarkısı ile tanıştığım yazarı eğer hiç okumadıysanız bu başlamak için doğru kitap değil bence.Çünkü bu kitap sadece Murakami'nin hayranlarına hitap edebilecek tarzda.
ataç ikon Yaban Koyununun İzinde
kitaba 7 verdi
0 yorum
Ruh Hassası

Ruh Hassası

@ruhhassasi - İstanbul

Daha çok Japon kültürünü tanımak için okuduğum ve az çok fikir sahibi olduğum bir kitap. Yazarın üslubunu zaten beğeniyorum. Onun dışında gerçek ve gizemin hoş bir kaynaşmasından oluşmuş. Bana kalırsa yine benim sevdiğim; ama çoğu kişinin sevecek bir şey bulamayacağı bir kitap daha.
ataç ikon Yaban Koyununun İzinde
kitaba puan vermedi
0 yorum
Sonay Ç.

Sonay Ç.

@ponnik - Sakarya

Murakami'nin en vasat kitabı.
ataç ikon Yaban Koyununun İzinde
kitaba 6 verdi
0 yorum

Yaban Koyununun İzinde - S41

"İş bitti, evet" dedim.
Biraz şaşırmış gibi göründüyse de, başka soru sormadı. Ertesi akşam için sözleştik.
Sonay Ç. tarafından eklenmiştir.
746
KİTAP
Okuduğum En Güzel Kitap
Okuduğumuz en güzel kitapları bu listede topluyoruz! Sen de en beğendiğin ve herkese tavsiye etmek istediğin kitapları listey...
13
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Haruki Murakami Kitapları
21. yüzyıl edebiyatının önemli isimlerinden biri olan ve eserleri elliden fazla dile çevrilen Japon yazar Haruki Murakami'nin...