up
ara

Konfidenz

Konfidenz Konusu ve Özeti

Konfidenz
Terör Cininin Kovulması kitabının da yazarı Ariel Dorfman tarafından kaleme alınan Konfidenz kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ayrıntı Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789755391489 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Konfidenz isimli kitap 123 sayfadan oluşuyor. Konfidenz kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Ayrıntı Yayınları
ISBN: 9789755391489
Sayfa: 123 sayfa
Sevgilisi Martin'in peşinden Paris'e gelen Barbara adında bir kadın, bir otel odasına girdiği anda telefon çalar. Arayan Leon adında, hiç tanımadığı, ama kendisi hakkında her şeyi, hatta hayatının en mahrem yönlerini bile bilen bir adamdır. Barbara'ya Martin'in başının belada olduğunu söyler. Martin oraya aslında gizli bir siyasi direniş örgütüne katılmak için gelmiştir ve Leon da örgütte Martin'den sorumlu olan kişidir. Kısa aralarla tam dokuz saat konuşurlar telefonda. Leon'un Barbara'yla ilgilenmesinin nedeninin sadece siyasi sorumluluk olmadığı anlaşılır. Son derece gerilimli bir tonda Barbara'nın Martin'le ilişkisinden, aldığı mektuplardan, mesleğinden, çocukluklarından, hikayelerden, erkeklerin zayıflığından, yalan ve ihanetten, siyaset ve direnişten, rüyalardan, aşktan, "kendi acılarına aşık oldukları için kalplerinde başkalarının acılarına yer kalmayan" insanlardan bahsederler. Leon şaşırtıcı bir itirafta bulunduktan sonra kendini çırılçıplak ortaya koyar: Hayatını başkalarının acılarını emmekle geçirmiş bir sünger gibidir. "Varlığının orta yerinde dişiliğin o derin yarasına benzeyen bir şey vardır ve dünyanın acıları buradan içine dolmaktadır." Bu upuzun konuşma, en yoğunlaştığı anlardan birinde beklenmedik bir biçimde kesilir ve başdöndürücü bir olaylar zinciri başlar... Bütün bunlar olurken de bizlere Leon'la Barbara'nın hikayesini anlatan yazar, durmadan kendisini sorgulamaktadır. "Katillerin dünyasında düş kurmaya cesaret eden" insanları anlatan hüzünlü ve politik bir roman Konfidenz.
Kübra Ç?

Kübra Ç?

@kedilikitapsever

Okuduğum en ilginç kitaplardan birisi de Konfidenz.
Dokuz saat boyunca yapılan bir telefon görüşmesi nelere gebe olabilir acaba?
Barbara isimli kızımız Paris'e sevgilisi Martin'den aldığı bir mektup dolayısıyla geliyor. Martin'in ayarladığını sandığı oteldeki odasına girer girmez odanın telefonu çalıyor ve hiç tanımadığı , Martin'in arkadaşı olduğunu söyleyen Leon ile konuşmaya başlıyor. Tam dokuz saat...
Sürükleyici ve zekice kurgulanmış, Nazi Almanya'sına gönderme yapan politik aynı zamanda gizemli bir roman. Devamını kestiremedim ve hiç bir tahminde bulunamadım diyalogları okurken. Bir hayli heyecanlandım ve elimden bırakmak istemedim kitabı , sonunda ne olduğunu öğrenmek için sabırsızlandım. Sonu beni pek tatmin etmese de genel anlamda beğendim. 120 sayfalık kitapla beraber 5 fincan kahve tükettim ; dinç kalmalı ve bitirmeden uyumamalıydım.
"Katillerin dünyasında düş kurmaya cesaret eden insanları anlatan hüzünlü ve politik bir roman." Yazar Ariel Dorfman kitabı hakkında bu yorumu yapmış. Bende arka kapaktaki bu yorum sebebiyle okudum zaten. İlginç bir deneyim oldu benim için kesinlikle..

Kitapla kalın..
ataç ikon Konfidenz
kitaba 8 verdi
13 beğen · 27 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
"Okuduğum en ilginç kitaplardan birisi de Konfidenz. " Bu tümcede o "de" takısının hiçbir işlevi yok ama Kübra! Romanı okumadığım için yorumlarına müdahale edemiyorum lakin boşa kullanmış olduğun sözcükleri,takıları sana işaret edeceğim! :) Bir de beş fincan kahve içmişsin ya,çok olmuş! Dört fincan yeterdi!
06.12.17 beğen 3 cevap
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Gerçekten okuduğum en farklı kurguya sahip kitaplardan biriydi.136 sayfa ;fakat çok ilginç sonuna kadar merakla okutan bir hikaye anlatıyor yazar.Konusundan biraz bahsedeyim:Sevgilisinin peşinden Fransa'ya gelen Barbara otel odasina girdiginde telefon çalar.Arayan kişi Leon adında tanımadığı bir adamdır.O adam hakkinda bir sey bilmez ama adam kendisi hakkında her şeyi bilmektedir.Barbara'ya Martin'in başının belada oldugunu söyler.9 saatlik telefon konusmalarinda bu iki kisinin ve Martin'in nasil insanlar oldugunu,Barbara'nin Fransa'ya çagrilma nedenini ve Leon'un neden kadına bu kadar ilgi duydugunu ögreniyoruz.
Veee yazar 30.sayfada bir olay patlatiyor.Nasıl yani oluyorsunuz ve kitabi sonuna kadar okumak istiyorsunuz.Kesinlikle tavsiye ederim✌
ataç ikon Konfidenz
kitaba 9 verdi
2 beğen · 0 yorum

Konfidenz - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Kübra Ç?

Kübra Ç?

@kedilikitapsever

Hayatın en güzel anları ne yapacağımızı bilmediğimiz zamanlardır, çünkü ancak öyle zamanlarda gizli güçlerimizin nerede olduğunu keşfederiz.
ataç ikon Konfidenz
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
5 beğen · 0 yorum
Kübra Ç?

Kübra Ç?

@kedilikitapsever

...insanlar onlara zarar veremeyeceğimi anlarlar. Bana her şeyi anlatırlar, üzüntülerini, umutlarını, sırlarını, ben de bir sünger insan gibiyimdir,onların acılarını emerim.
ataç ikon Konfidenz
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
Kübra Ç?

Kübra Ç?

@kedilikitapsever

Başkalarının bize ne diyeceğini belirleyemeyiz. Sadece kendimiz hakkında neler söyleyebileceğimizi belirleriz.
ataç ikon Konfidenz
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
Kübra Ç?

Kübra Ç?

@kedilikitapsever

Insanların çoğu kaç yaşında olduklarını doğdukları güne göre hesaplar. Ben onlar gibi değilim. Ben gerçek anlamda varolmaya çok sonra başladım.
ataç ikon Konfidenz
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
Ayse Nur

Ayse Nur

@zencirella

'Mizah duygun gelişmiş, bakıyorum.'
'İnsan başka nasıl hayatta kalır?'
(sayfa: 56)
ataç ikon Konfidenz
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum