up
ara

Konfidenz Kitap İncelemeleri

Kübra Ç?

Kübra Ç?

@kedilikitapsever

Okuduğum en ilginç kitaplardan birisi de Konfidenz.
Dokuz saat boyunca yapılan bir telefon görüşmesi nelere gebe olabilir acaba?
Barbara isimli kızımız Paris'e sevgilisi Martin'den aldığı bir mektup dolayısıyla geliyor. Martin'in ayarladığını sandığı oteldeki odasına girer girmez odanın telefonu çalıyor ve hiç tanımadığı , Martin'in arkadaşı olduğunu söyleyen Leon ile konuşmaya başlıyor. Tam dokuz saat...
Sürükleyici ve zekice kurgulanmış, Nazi Almanya'sına gönderme yapan politik aynı zamanda gizemli bir roman. Devamını kestiremedim ve hiç bir tahminde bulunamadım diyalogları okurken. Bir hayli heyecanlandım ve elimden bırakmak istemedim kitabı , sonunda ne olduğunu öğrenmek için sabırsızlandım. Sonu beni pek tatmin etmese de genel anlamda beğendim. 120 sayfalık kitapla beraber 5 fincan kahve tükettim ; dinç kalmalı ve bitirmeden uyumamalıydım.
"Katillerin dünyasında düş kurmaya cesaret eden insanları anlatan hüzünlü ve politik bir roman." Yazar Ariel Dorfman kitabı hakkında bu yorumu yapmış. Bende arka kapaktaki bu yorum sebebiyle okudum zaten. İlginç bir deneyim oldu benim için kesinlikle..

Kitapla kalın..
ataç ikon Konfidenz
kitaba 8 verdi
27 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
"Okuduğum en ilginç kitaplardan birisi de Konfidenz. " Bu tümcede o "de" takısının hiçbir işlevi yok ama Kübra! Romanı okumadığım için yorumlarına müdahale edemiyorum lakin boşa kullanmış olduğun sözcükleri,takıları sana işaret edeceğim! :) Bir de beş fincan kahve içmişsin ya,çok olmuş! Dört fincan yeterdi!
06.12.17 beğen 3 cevap