up
ara

Oyun Bozan

Oyun Bozan Konusu ve Özeti

Oyun Bozan
Asla Vazgeçme kitabının da yazarı Harlan Coben tarafından kaleme alınan Oyun Bozan kitabı Roman (Çeviri), Polisiye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Martı Kitabevi yayınevinden 2009 yılında 9786053480433 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Oyun Bozan isimli kitap 428 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Elif Sezginci çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Oyun Bozan kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Elif Sezginci
Yayınevi: Martı Kitabevi
ISBN: 9786053480433
Sayfa: 428 sayfa Basım Tarihi: 2009
Spor menajeri Myron Bolitar kariyerini zirvesindeydi. Acemi oyun kurucu ve Myron'ın değerli müvekkili Christian Steele de öyle. Ama Christian, polis de dâhil olmak üzere herkesin öldüğünü sandığı eski kız arkadaşından bir telefon alınca işler çığırından çıktı. Bir ailenin dramını, bir kadının sırlarını ve bir adamın yalanlarını ortaya çıkarmak üzere kolları sıvayan Myron, imaj ve yeteneğin insanı zengin ettiği ama gerçeğin insanları ölüme bile götürebildiği, bu sektörün karanlık tarafında buluvermişti kendini.Zeka ve gizemin kol kola girdiği bu romanlarıyla Edgar Ödülü'ne layık görülen Harlan Coben kalemiyle, gerilim romanlarının en şaşırtıcı ve en karmaşık karakterine, Myron Bolitar'e can vermiş. Bu kitabı okurken çabuk öfkelenen ama özünde yufka yürekli bir spor menajerinin her sayfada sizi içine çeken ve ön görülmesi imkânsız sahne şovuna tanık olacaksınız. "Coben hedefi on ikiden vuruyor! Ustaca örülmüş karakterle ve büyük bir gözlem gücünün eseri olan ayrıntılar."-Publishers Weekly-"Oyun Bozan tam bir meydan okuma, başından sonuna kadar keyifli bir yolculuk ve son derece sürpriz bir son!"- Maggie Griffin-"Çılgınca bir eğlence... Mizah duygusu yüksek ve perspektif sahibi yazarı övmemek mümkün değil. Zekice gözlemler, unutulmaz çizgilerle ölümsüzleşmiş karakterler ve sürprizlerle dolu bir kurgu."-The Atlanta Journal and Constitution- "Cesur, akıllı ve kurnaz karakterlerine bayılan hayranları Edgar ödüllü yazar Harlan Coben'ın son romanına bayılacaklar..."- The Midwest Book Review- "Baş döndürücü bir aksiyon. Sürükleyici diyaloglar. Olağanüstü düğümlerle birbirine bağlanan bu kitabı bir solukta okuyacaksınız."-Toronto Star-"Akıcı bir öykü, zekice diyaloglar. Sürprizlerle dolu asla tahmin edemeyeceğiniz bir son. Harlan Coben gerilim romanlarına yepyeni ve heyecan dolu bir soluk getiriyor."-The Armchair Detective-"Coben'in karakterleri kelimelerle hayat buluyor. Böyle bir başarı ancak gerçek bir yazım yeteneğiyle mümkün olabilir."-The Sprinfield Leader-
nihan avcioglu

nihan avcioglu

@nihanavcioglu

Almama sebep olan yorumlar kadar olağan üstü bulduğumu söylemem. Ancak seriyi okuyabileceğim kadar da beğendim. Kitabın yıllar önce yazılmasına rağmen güncel kalabilmiş bir anlatımı ve konusu var. Akıllı, yakışıklı, sportif ve çoğunu banal de bulsam esprili kahramanımızın bir elinde bin marifet, çoğu okuyucuya kendini sevdirecek bir karakter. Bunların hepsinden önemlisi çevirinin başarı(sızlığı)sı. Bu kadar emekle yazılmış bunca sayfanın bu kadar emek verilerek kötü çevrilmesi yazara ve okura gerçekten haksızlık üstelik yazık ki yazarın kitaplarının bir kısmı aynı çevirmenin elinden geçmiş. Umarım diğerleri daha başarılıdır.
ataç ikon Oyun Bozan
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Ceren Acer

Ceren Acer

@cerenacer948

Harlan Coben'in espritüel üslubunu çok akıcı buluyorum. Yine bu kitabıyla da beğenimi artırdı diyebilirim. Çok etkileyici biçimde kurgulanmış. Sayfalarda ilerledikçe kendinizi olayların içinde hissediyorsunuz. Bu roman size kendinizi bile unutturacak ben sayfaları bitirdikçe kitabın içinde kayboldum adeta. Siz de henüz bunu okumamışsanız okumalısınız aksi takdirde çok şey kaybedersiniz. Satırlardaki ustalığı, profesyonelliği, diyaloglardaki akıcı ve espritüel üslubu her okur hissetmeli. Son sayfasına kadar sıkılmadan okuyup, yazarı bir kez daha takdir ettim. Diğer okumadığım kitaplarını da okuyacağım en kısa zamanda.
ataç ikon Oyun Bozan
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Nisa Nur Yıldız

Nisa Nur Yıldız

@nisayino

Yıllarca gizli kalmış bir cinayet... Anlatım eğlenceli ama hikaye bence çok acıklı... Belki de yazar hikayeyi çok acıklı kıldığından anlatımı bari biraz olsun eğlenceli yazmıştır.
ataç ikon Oyun Bozan
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Şule Demir

Şule Demir

@suledemir

En en en sevdiğim Harlan kitabı olur kendisi. Çevremdeki herkese zorla okutmuşluğum var. Mrak uyandırıcı ve akıcı bir kitap. Sonu ise "yok artık".
ataç ikon Oyun Bozan
kitaba 10 verdi
1 beğen · 1 yorum
Osman (@osman)
Yeni dönem favori yazarım olarak Harlan Coben'in bu muhteşem Myron Boltair hikayesinin yine içinde kaybolup gittim. Beni Başında belimden sardı ve bitene dek bırakmadı. Heyecanla okuduğum birr kitapp... Tavsiye ederim.
23.11.14 beğen cevap
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner

Cesur, akıllı ve kurnaz karakterlerle birbirine bağlanan duğumlerin anlatıldığı bu kitap sürükleyici bir aksiyon.
ataç ikon Oyun Bozan
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum

Oyun Bozan - S41

Zavallı acı çeken sanatçı ! Kalbin bu cehennem azabıyla kanıyor !
Lavinia tarafından eklenmiştir.
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner

Şimdi kendini daha fazla odaklanmış hissediyor musun? Diye sordu win. Vücudundan kayıp giden enerjiyi, dengeyi hissediyor musun?
Evet çekirge hissediyorum. Çakıl taşlarını elinden almamı ister misin?
Win müthiş bir çeviklikle bir hamlede kalkarak lotus pozisyonunu bozdu. Söyle bakalım bir karara vardın mı?
Evet dedi myron sendeleye sendeleye tek bir hareketle kalkmaya çalışarak jessicaya her şeyi anlatacağım.
ataç ikon Oyun Bozan
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
1176
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar
Herkesin mutlaka okuması gereken, kitaplığında bulunması gereken kitaplar listelenmektedir. Sen de mutlaka okunması gerektiği...