up
ara

Çocuğunuza Sınır Koyma

- Setting Limits: How to Raise Responsible, Independent Children by Providing Clear Boundaries

Çocuğunuza Sınır Koyma Konusu ve Özeti

Çocuğunuza Sınır Koyma
Çocuğunuza Sınır Koyma kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: Mehtap Gün
Yayınevi: Yakamoz Yayınevi
ISBN: 9786053845317
Sayfa: 400 sayfa Basım Tarihi: 2013
Sorumluluk Sahibi, Bağımsız Çocuklar Yetiştirmek için Anlaşılır Sınırlar KoymakÇocuklarınız kurallarınıza uymuyor, yanlış davranışlarda mı bulunuyorlar? Doğru davranmaları konusundaki önerilerinizi önemsemiyor ya da red mi ediyorlar? Yumuşak ve otoriter eğitim modelleri arasında kararsız mı kalıyorsunuz?Oysa bu modellerden daha eğitici ve daha az çaba gerektiren bir yöntem var. Çocuğunuza Sınır Koyma, çocuklarınızın daha nazik ve saygılı olması için altyapı oluşturmanıza yardımcı olur.Robert MacKenzie tarafından yazılmış ve tekrar gözden geçirilerek genişletilmiş bu baskı ile kanıtlanmış teknik ve yöntemleri öğrenecek ve çocuğunuzun sizinle işbirliği yapmasını sağlayacaksınız.Bu kitap anne-babalara şu özellikleri kazandırıyor:Anlaşılır, kesin ve etkili sınırlar koymakÇatışma ve güç mücadelelerine son vermekİşbirliğine yönlendirecek kurallar koymak Çocuklara sorun çözme becerileri kazandırmakYanlış davranışlar karşısında mantıksal sonuçlar uygulamakÇocukların, gelişimlerini yönlendirecek sınırlara ihtiyaçları vardır. MacKenzie'nin rehberliğinde sizler de mutlu ve tatminkâr bir aile hayatı için gerekli olan eğitici sınırları oluşturmayı öğreneceksiniz.
nihan avcioglu

nihan avcioglu

@nihanavcioglu

Yazarın yönlendirmeleri, bir ebeveyn olarak benim çocuk yetiştirme bakışıma çok uygun. Hatta deneyip olumlu sonuçlar aldığımı da rahatlıkla söyleyebilirim. Kitabın özü adında "çocuğunuza sınır koyma" . Gerçekten çocuklara kesin ve net olarak sınırlar koyduğunuzda biraz da sabrederseniz ne kadar olumlu gelişmelerle karşılaşacağınızı anlıyorsunuz. Anlatımı akıcı, her konuda örneklerle açıklamalar var. Zaten kitabın yarısına kadar gelirseniz sistemi anlamış ve oturtmuş oluyorsunuz. Çocuğunuzun da bir şahsiyet olduğunu kabul ediyor, onu sevdiğiniz kadar saygı da duyuyorsanız okuyup uygulayın derim.
0 yorum
Seda BOYACIOĞLU

Seda BOYACIOĞLU

@sedathereader

Bu kitabı yarım bıraktım, çünkü bakış açıma uymadığını 3. bölümden itibaren iyice anladım. Sınır koymak aslında her yaştan herkese yapılması gereken bir şey. Bu bir tavır meselesi, davranış değil benim koşulsuz ebeveynlik anlayışıma göre. Yani yazarın beden ödeme diye tabir ettiği ve içeriğinde ceza olan davranışlar çözüme ulaştırabilir ama bu kuralların içselleştirilmesini engeller. O yüzden ebeveynlik tarzına uygun kişiler için yol gösterici olabilir, ama ben iki tarafında eşit sorumluluk aldığı ve söz haklarının olduğu uygulamaları daha uygun buluyorum.
0 yorum
nlgnycydncr

nlgnycydncr

@dunyasnilzehes

Anne ve babalara anlaşılır,kesin ve etkili sınırlar koyma özellikleri kazandırma amaçlı,çocukların gelişimini yönlendirecek sınırlara ihtiyaç olduğunu anlatan bir kitap
0 yorum

Çocuğunuza Sınır Koyma - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Özge

Özge

@ozgeselcuk

"Çocuklarımızın, davranışlarının sonucuna katlanmalarına engel olursak öğrenmelerine de engel olmuş oluruz."
0 yorum
Özge

Özge

@ozgeselcuk

"Çocuklar net ve anlaşılır sınırlarla karşılaştığında ilişkiler hakkındaki pek çok araştırma sorusunun da cevabını bulurlar. Burada kontrol kimin elindedir? Ne kadar ileri gidebilirim? Fazla ileri gidersem ne olur? Çocukların topladığı bilgiler, yetişkinlerle ilişkilerinde ne kadar güç ve kontrol sahibi olduklarını bulmalarına yardımcı olur."
0 yorum
Özge

Özge

@ozgeselcuk

"Asıl amaç, onaylanmayan davranışı reddetmektir; o davranışta bulunan çocuğu değil. Bu yüzden vereceğimiz mesaj, davranışı düzeltmeye yönelik olmalıdır. Tavır, duygular ya da çocuğun değerine vurgu yapılmamalıdır."
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Çocuklar yaşadıkları ortamın kurallarını anlamayı isterler. Kendilerinden ne beklendiğini, kontrolün kimde olduğunu, ne kadar ileri gidebileceklerini ve fazla ileri gittiklerinde neler olacağını bilmek isterler.
0 yorum
Özge

Özge

@ozgeselcuk

"Sözlerimizle davranışlarımız uyumlu ise çocuklarımız sözlerimize güvenmeyi öğrenir ve bu sözlerin ardındaki kuralları kavrar. Sözlerimizle davranışlarımız uymazsa çocuklar sözlerimizi dikkate almaz ve davranışlarımızdan çıkardıklarına göre tepki verirler. İki aşamada kural öğrenirler: Teorideki ve pratikteki. "
0 yorum
Meral Ekinci

Meral Ekinci

@okumax

 paylaşım fotoğrafı
Kedi kadının yanındaydı,
Kadın gecenin yanındaydı.

Kedi gitti geceye değdi,
Karardı,
Döndü kadına değdi.

Bir kadın portresi belirdi;
Elinde siyah bir gül vardı,
Kucağında kırmızı bir kedi.
0 yorum