up
ara

Öfke Dansı

- Dance of Anger

Öfke Dansı Konusu ve Özeti

Öfke Dansı
Kandırma Dansı kitabının da yazarı Harriet G. Lerner tarafından kaleme alınan Öfke Dansı kitabı Kişisel Gelişim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık türünde okuyucusu ile buluşuyor. Varlık Yayınları yayınevinden 1998 yılında 9789754341676 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Öfke Dansı isimli kitap 199 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sinem Gül çevirmiştir. Kitap Kadınların Okuması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Öfke Dansı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Sinem Gül
Yayınevi: Varlık Yayınları
ISBN: 9789754341676
Sayfa: 199 sayfa Basım Tarihi: 1998
Öfkenin nedenleri ve modelleri üzerinde duran bu kitap, önemli ilişkilerde anlamlı ve uzun vadeli değişimler gerçekleştirmeyi sağlayacak özel stratejiler sunuyor. Yazar, vardığı sonuçları on yıllık klinik araştırmalara, psikanalist sistemler ve aile sistemleriyle ilgili en son bulgulara dayandırarak, kavga ve suçlamayla ya da sessizlik ve duygusal uzaklaşmayla dışarı vurulan öfkenin, mevcut ilişki dinamiklerini neden ve nasıl koruduğunu gösteriyor. Ayrıca, öfkeyi daha güçlü ve bağımsız bir benlik duygusu kazanmak için kullanma konusunda kadınların yaşadığı zorlukları da dile getiriyor.Kadının öfkeli ve suçlayıcı bir konumdan, kendi karmaşasıyla yüzleşmeye doğru yaptığı yolculukları dile getiren Öfke Dansı, öfkenizi yapıcı bir güce dönüştürerek yaşamınızı yeniden şekillendirmek için size rehberlik edecektir.
mimhece

mimhece

@mimhece - Ankara

Başucu kitaplarımdan biridir Öfke Dansı. Harriet ablamız, ilişkileri bir tahterevalliye benzetmiş. Yakın ilişkilerde tahterevallinin bir ucunun yukarda olduğunu, alt uçta bulunan kişinin de, bu ilişki modelinde kaldığı sürece haklı bir öfkeye kapılacağını söyler. Şunu söylemeyi de ihmal etmez: "Tahterevallinin alt ucunda bulunmakta senin de sorumluluğun var."
Yakın ilişkilerde bir yan etki olarak ortaya çıkan öfkeyi yorumlamayı, onu doğru ifade etmeyi ve kullanmayı, yaşanmış öykülerle örnekliyor ve yine bu hikayeler üzeeinden yol gösteriyor feminist ablamız. Ablamız diyorum, çünkü feminizmi faşist bir ideoloji olarak değil, tahterevallinin alt ucunda bulunan kişinin (genellikle kadının) durumunu dengeye getirmesi için feminizmin bir itici güç olarak kullanılabileceğini söylüyor
Bu kitapta yakın ilişki kurmanın yanı sıra yakın ilişki içinde insanın kendi olarak kalabilmesinin sorumluluğunu da bireye yüklüyor. İlişkileri bir dansa benzetiyor ve dansta adımları değiştirmenin ilişkiyi değiştireceğinden dem vurarak, bu konuda sebat etmeyi tavsiye ediyor.
Kısaca kitap, sorumlulukları doğru bir şekilde yerine getirmenin, başkasının sorumluluğunu yüklenmemenin ve öfkemizin sorumluluğunu üzerimize almanın kitabı.
Tavsiyedir.
ataç ikon Öfke Dansı
kitaba puan vermedi
0 yorum

Öfke Dansı - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
164
KİTAP
Kadınların Okuması Gereken Kitaplar
Kadınları, yaşam tarzlarını, duygularını ve erkeklerden farklarını anlatan, her kadının içinde kendisinden bir parça bulacağı...