up
ara

Tek Ses İçin

Tek Ses İçin Konusu ve Özeti

Tek Ses İçin
Aklı Bir Karış Havada kitabının da yazarı Susanna Tamaro tarafından kaleme alınan Tek Ses İçin kitabı Deneme, Öykü (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789755106809 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tek Ses İçin isimli kitap 160 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Semin Sayıt çevirmiştir. Tek Ses İçin kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Semin Sayıt
Yayınevi: Can Yayınları
ISBN: 9789755106809
Sayfa: 160 sayfa
"Tek Ses İçin", günümüze ters düşen, çağdışı, inanılması güç öyküleri içeriyor. Yalnız, mutsuz ve hırpalanmış çocukların dehşet verici, içe işleyen öyküleri, dünyanın vahşiliğinden incinen duyarlı insanların günceleri ve konuşmaları, yaşamanın onulmaz hastalığına ilişkin tanılar ve bilgiler, bu kitabın ana izleği. Tamaro, olağanüstü büyük ilgiyle karşılanan "Yüreğinin Götürdüğü Yere Git" adlı romanından önce kaleme aldığı "Tek Ses İçin"i kendi çocukluğunun duygularına ve anılarına dayanarak yazdı. Zekasının ortalamanın altında olduğuna inanan ve aşırı duyarlılık göstererek kendini mutlak sessizliğe mahkum eden bir çocuğun çektiği acıları dile getirdi. Hem doğal, hem şiirsel, şaşırtıcı ve çarpıcı, hem serüven dolu, hem tüyler ürpertici bu anlatımda, yazar ve öbür kahramanlar, acıyı tanıyan kurban kişiliğinde birleşiyorlar.
Fatih S.

Fatih S.

@fsalim54 - İstanbul

Hikayelerin genelini sıkılarak okudum. Sadece ilk hikayesi çok hoşuma gitti. Yazar, genelde kötü karakterler ile empati kurarak yazmış hikayelerini...
ataç ikon Tek Ses İçin
kitaba 6 verdi
0 yorum

Tek Ses İçin - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Karartı

Karartı

@kararti

Hiç kimseye kötülük etmedim. Öyle bir gücü bile bulamadım, ama bütün kötülükler benim üstüme yağmur gibi yağdı. Şimdi kendime soruyorum: Kötülüğü ilk başta ben yapmış olsaydım, acaba daha mı mutlu olurdum?
ataç ikon Tek Ses İçin
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
kitap pınarım

kitap pınarım

@kitappinarim

Şimdi biliyorum ki sevgi güç ister, sevmek için gözü pek, yürekli olmalı.
ataç ikon Tek Ses İçin
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
kitap pınarım

kitap pınarım

@kitappinarim

Ama insanlar her zaman giyindikleri, göründükleri gibi olmuyorlar. İnsan ruhu öyle karmaşık, öyle anlaşılması güç bir şey ki.
ataç ikon Tek Ses İçin
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum