up
ara

Bin Yüz Bir İnsan

Bin Yüz Bir İnsan Konusu ve Özeti

Bin Yüz Bir İnsan
Bin Yüz Bir İnsan kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Destek Yayınları
ISBN: 9786054771301
Sayfa: 296 sayfa Basım Tarihi: 1970
Birkaç kitabın arkasını çevirip bakıyorsun ve yine kendini arıyorsun. Yaşamında yapmak isteyip de yapmadığın ya da yapamadığın ne kadar çok şey var. Oysa istemediğin birçok şeyi yaşadın ve yaşamaya devam ediyorsun. Peki ya sen kimsin? Gerçekten ne istiyorsun? Seni tanıyorum. Kırgınlıklarını, hayal kırıklıklarını, hayallerini, yaşadıklarını ve yaşayacaklarını biliyorum. Çünkü elinde tuttuğun bu kitabı sen yazdın. Her gün onlarca role girerken, kendi kuklalarımızı yaratıyoruz. Kendimizden yarattığımız, günlük hayatta oynattığımız onlarca kukla. Her rolün bir kuklası var. Bir insanın, bin farklı yansıması...Bir bedende kaç kişisin? Bu kez benim yaşadıklarımda seni anlattım. Seni, bugüne kadar yaşamadığın bir yolculuğa davet ediyorum. Bittiğinde dünya bambaşka olacak. Bu sefer kendin için bir şey yap. Hiç değilse bir kez bu kadar düşünme...Eğer istersen benimle gel.
Ebru İçyüz

Ebru İçyüz

@ebruicyuz - Denizli

Eğer karnın doyuyorsa , gece korkusuzca uyuyabiliyorsan , sağlıklıysan , sevdiklerin varsa dünya nüfusunun yüzde 5’inin içindesin.Dünyada her dakika açlık sınırında yaşayacak 115 bebek doğuyor.Her dakika 16 kişi AİDS oluyor.Her dakika 17 çocuk sıtmadan ölüyor.Her dakika 127 insan öldürülüyor. Duşta suyu açık bıraktığın dakika içinde dünyada onlarca çocuk susuzluktan ölüyor.Akşam yemeğinde fazla gelenleri dökerken ya da masanda fazla gelen yiyecekleri garson toplarken daha fazla çocuk açlıktan ölüyor.Haberlerde izlediklerimiz film değil.Her birimizin yapabileceği çok şey var. Dünyanın sevgiye ihtiyacı var.Sense belki annene,babana,çocuğuna,sevgiline rahat rahat seni seviyorum diyemiyorsun.İşte buna dayanamıyorum.
ataç ikon Bin Yüz Bir İnsan
kitaba 10 verdi
0 yorum
Ahmet ispir

Ahmet ispir

@kercik - Niğde

İnsana daha geniş perspektiflerden bakmanın yolunu gösteriyor. Kendi yaşadıklarını yolunu çiziyor ve sana gösteriyor. Sen istersen bunu dikkate al ya da alma diyor. Ama bence kesinlikle dikkate alınması gereken bir yazar. İnsan insan olduğunu hatırlatacak, kendi sevmesinin gerekliliğini gösterecek, bundan gelecek güzellikleri bulman da yardımcı olacak. Seni sen olduğun için kabullenmeni sağlayacak belki de. Kendi özünü kabullenmeni, karşılıksız vermeyi öğretecek belki de. Her ne kadar bazı görüşlerimiz uyuşmasa da kesinlikle okunması gereken bir yazar. Diğer kitaplarında da aynı şekilde ilişkilerden, karşılıksız vermekten bahsediyor.
ataç ikon Bin Yüz Bir İnsan
kitaba 10 verdi
0 yorum
Merve

Merve

@merve449

Kendine Yolculuk
Aynada gördüğün seni ne kadar tanıyorsun ya da yaşıyorsun üzerine yazılmış güzel bir yüzleşme ve içsel yolculuk kitabı. Kişisel gelişim kitabı değil fakat tespitler gayet başarılı. Aslında hepimiz aynı duyguları, aynı endişeleri yaşıyoruz hayatta. Kitap bittiğinde kim olduğunu ve kendini ne kadar yaşadığını şöyle bir gözden geçirmiş olacaksın. Hızlı ilerleyen keyifli bir kitaptı benim için.
ataç ikon Bin Yüz Bir İnsan
kitaba puan vermedi
0 yorum
Gül Aykut

Gül Aykut

@gulaykut

Pek severek okuduğum, bitirdikten sonra "terkedilmişlik sendromu"na benzer karmaşık duygularla başbaşa kaldığım Aret Vartanyan'ın sevilesi bir romanıdır. Nitekim romanı Aret abimiz mi yazdı ben mi yazdım siz mi yazdınız anlayamayacağınız kadar çok kendinizi bulacaksınız. İyi okumalar :)
ataç ikon Bin Yüz Bir İnsan
kitaba 10 verdi
0 yorum
perihan kocasarı

perihan kocasarı

@perihankocasari

insanlar gerçekten Mutlu mu?
Aslında insanlar kendi oldukları zaman mutlu olurlar ve asıl huzuru işte o zaman bulurlar bu kitapı yazan Aret VARTANYAN hayattaki gerçekleri bana göstermiş ve ispatlamıştır ona her şey için teşekkür ediyorum. Kitapı okumasını herkese tavsiye ederim.
ataç ikon Bin Yüz Bir İnsan
kitaba 10 verdi
0 yorum

Bin Yüz Bir İnsan - S41

Yalnızlığında geri gelir o kaçırdıkların alay eder gibi..Trajikomik bir tiyatro oyunudur bu göster.. Yalnızlığında anlarsın sahip olduğun gerçek aşkını.. Aşk,almadan verebilme yetisidir.Gerçekten aşk,beklemeden verebilmektir...Garanti senetlerini imzalatmadan yüreğini açıp kaybolmak..
Şeyma tarafından eklenmiştir.
büşra

büşra

@busraozknc - Konya

"dünya da kahpe değil miydi zaten şarkılarımızda.."
ataç ikon Bin Yüz Bir İnsan
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
simba simba

simba simba

@idil46 - Antalya

"Üzerinde ne taşıyorsan emanet olmasın, ödünç alınmış olmasın, senin olsun. Düşüncelerinden, inançlarına nereden nereye gelirse gelsin, ne olursa olsun, ama senin olsun... "
ataç ikon Bin Yüz Bir İnsan
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Sadece kendin için bir şeyler yap. Aklınıza koyduğunuz her şeyi yapın, hayat çok kısa...
ataç ikon Bin Yüz Bir İnsan
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

"dünya da kahpe değil miydi zaten şarkılarımızda.."
ataç ikon Bin Yüz Bir İnsan
kitaba puan vermedi, inceleme ekledi.
0 yorum