up
ara

Sweeney

Sweeney Konusu ve Özeti

Sweeney
Sweeney kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: İlkin İnanç
Yayınevi: Martı Kitabevi
ISBN: 9789758461950
Sayfa: 345 sayfa Basım Tarihi: 2008
Otuzlu yaşlarında olan yetenekli ressam, Paris Sweeney herkesi kıskandıracak bir başarıya imza atmıştı: Çalışmaları New York'un en seçkin galerisinde satışa sunulmuştu ve popülerliğinin zirvesindeydi. Hayat güzeldi ve Sweeney'in tercih ettiği anlatımla, memnun ediciydi.

Sonraları Sweeney'nin rüyaları ıslak, etkili ve renklere bulanmış içinde büyüyen huzursuzluğun yansıması gibi rahatsız edici olmaya başlamıştı. Bu sırada, Sweeney aniden kendini milyoner Richard Worth ile arzu dolu bir gecenin ve ilişkinin içinde buluvermişti. Şimdi Sweeney için gerçek tehlike onun en son beklediği yerde gelişiyordu, tablolarında.

Coşkulu bir boyamanın ardından ancak kendine gelmişti ki, Sweeney şiddet dolu bir resim yaptığının farkına vardı bir cinayet sahnesiydi. Birçok kere içgüdülerine karşı gelerek tuvalin başına döndü ve her seferinde bir ayrıntıyı tamamladı. Yaptığı tablo gerçek hayattaki katilin yansımasıydı ve Sweeney şüpheli durumuna düşmekteydi. Attığı her fırça darbesiyle kendini bir cinayet davasının içinde bulma riski artmaktaydı. Ve duyduğu her arzu, buna Richard'a duyduğu açlık da dahil katilin maskesini düşürmeye çalışırken şüphe doluydu.
Tubb

Tubb

@ttt

Kitabı genel olarak çok beğendiğimi söylemeliyim. Beni hayal kırıklığına uğratmayan bir Linda Howard romanı oldu. Sürükleyicilik, romantizm ve heyecan yine had safhadaydı. Kafanızı dağıtmak için okumanızı tavsiye edebilirim. Ben kitapta en çok, Sweeney'nin Richard olmadan ısınamamasını ilginç buldum. Bir insana aşık olmak demek sembolik olarak bundan daha iyi verilemezdi sanırım. Çok duygulandım.

Gönül rahatlığıyla, kafa dağıtmak için okuyabilirsiniz. İnsanların çıkarları uğruna neler yapabileceği de çok başarılı vurgulanmıştı. Seveceksiniz.
ataç ikon Sweeney
kitaba 8 verdi
0 yorum
Kıymet Ceviz

Kıymet Ceviz

@kiymetceviz

Best seller olmuş kitaplar arasındadır, günü birlik okunup geçilecek olarak görüyorum nedense.. Filmini çekiyorsun okurken, devamını okumanı sağlıyor, hepsi o.
ataç ikon Sweeney
kitaba 4 verdi
0 yorum
NEJLA GÜNEŞ MUCIK

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

@nejlagunesmucik

Çerezlik diye tavsiye edilebilecek romantik- polisiye gerilim tarzı hızlı okunabilen bir roman.
ataç ikon Sweeney
kitaba 6 verdi
0 yorum
Melis Cengil

Melis Cengil

@meliscengil

Aşk romanı tarzı ağır basan cinayetlerle renklendirilmeye çalışılan bir roman olmuş.
ataç ikon Sweeney
kitaba 6 verdi
0 yorum

Sweeney - S41

"Roma'ya gideceğinizi duydum." Candra, Margo'ya dönerken, McMillan'ların, Richard'la ikisinin arasındaki sorunları görmüş olmalarını hiçbir şekilde umursamıyormuş gibi rahat bir sesle konuşuyordu, ama Sweeney olanların farkındaydı. Yüzleri inceleme konusundaki tecrübeleri, en ufak bir ifade değişimine karşı bile tetikte olmasını sağlıyordu. Candra'nın gözlerinin etrafındaki gerginlik bir neon lambası gibi parlıyordu.
Tubb tarafından eklenmiştir.
Tubb

Tubb

@ttt

Kendinle beraber, günışığını da getirdin hep.
ataç ikon Sweeney
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
9
KİTAP
The New York Times Bestseller
The New York Times tarafından çok satanlar listesine alınmış ve Türkçe'ye çevrilmiş kitapların bulunduğu listedir. Dünya çap...
9
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Linda Howard Kitapları
Aşk, gerilim, gizem gibi türlerde romanlar yazan Amerikan yazar Linda Howard'ın Türkçeye çevrilen en iyi romanları listelenme...
37
KİTAP
En Karamsar Okurları Bile Mutlu Eden Kitaplar
Karamsar bir ruh halindeki okurlarını bile gülümsetmeyi başarabilen içi mutluluk dolu kitaplar listelenmektedir. Sen de tebes...