up
ara

Luisito: Bir Sevgi Öyküsü

Luisito: Bir Sevgi Öyküsü Konusu ve Özeti

Luisito: Bir Sevgi Öyküsü
Aklı Bir Karış Havada kitabının da yazarı Susanna Tamaro tarafından kaleme alınan Luisito: Bir Sevgi Öyküsü kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750710278 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Luisito: Bir Sevgi Öyküsü isimli kitap 104 sayfadan oluşuyor. Kitap Hayvan Sevgisi Aşılayan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Luisito: Bir Sevgi Öyküsü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Can Yayınları
ISBN: 9789750710278
Sayfa: 104 sayfa
Anselma, yaşlı ve emekli bir öğretmendir. Roma'daki evinde yıllardır yalnız başına yaşamakta, artık tanıyamadığı bu dünyada kendini gereksiz hissetmektedir. Her günü acı ve hüzün doludur. Bir yaz gecesi çöp tenekesinin dibinde terk edilmiş olağanüstü bir papağan bulur. Luisito adını verdiği papağan, Anselma'nın yüreğindeki buzları eritecek, sevgiyi yeniden keşfetmesini sağlayacaktır. Tüm bir yaşamıyla hesaplaşmayı göze alan Anselma, Luisito sayesinde, dünyanın ona unutturmaya çalıştığı yaşama sevincini yeniden duymaya başlayacaktır. Ta ki...Yüreğinin Götürdüğü Yere Git'in yazarı Susanna Tamaro, bir gazete haberinden esinlenerek yazdığı yeni romanı Luisito: Bir Sevgi Öyküsü'nde, sevginin kurtarıcı gücünü yüceltiyor. Luisito, okurunu şaşırtan, duygulandıran ve eğlendiren çağdaş bir masal. Tekdüze ve sevgisiz bir yaşamın bağrındaki şiiri, güzelliği ve sevgiyi ortaya çıkaran küçük bir roman.
Betül Zeyrek

Betül Zeyrek

@betulzeyrek - İzmir

Bir sevgi öyküsü luisito.
Kendini öğretmeye adamış bir öğretmen Anselma. Şiire meftun doğaya aşık... Karşısına çıkan bir hayat arkadaşı, kendisi gibi sanarak şnandığı, bir şiir defterine evet diyerek mutluluğu yalaladığını düşünen, zorali emekli olmuş bie öğretmenin yaşam öyküsü. Aslında Anselma'nın değil, yalnızlığın öyküsü diyelim biz buna...
.
.
Yaşamının en güzel zamanlarında hayat arkadaşının kendisine söylediği yalanlarla yüzleşip kendi evinde yalnızlık çeken, kocasının ölümünün ardından çocukları, torunları olmasına rağmen yapayalnız yaşamaya mahkum olan bir kadın... Hayatının hiç bir anlamı olmadığını sandığı bir anda karşısına çıkan, günlerine hareket kendine canlılık katan bir papağan, Luisito(en yakın arkadaşının isim arkadaşı)... .
.
Sevgi herşeyde kendini o kadar güzel ifade ediyor ki. Sevginin dili yok, rengi yok, zengini fakiri yok... Sevginin sadece hissiyatı var. Hayatınızda sevgi varsa huzur da var mutlulukta. Yalnızlığın tek ilacı sevgiye meftun gönüllerle birlikte olabilmek... .
.
Bir papağan bir kadının hayatına sevgisi ile nasıl canlılık veriyorsa sizde sevdiklerinizin hayatına sevgi ile canlılık verin... Sevmek cok güzel bir duygu ve sakın saklamayın bu duygunun sizdeki hissiyatını ve "sevdiğinize sevdiğinizi söyleyin" .
.
"Kişi sevdiği ile beraberdir" sevgi temelli bir dine mensup isek sevgiyi hayatımızdan eksik etmeyelim. Sevgi dolu akşamlar diliyorum ? .
.
#SevgiyleKalın #SevgiDoluKalın .
0 yorum
Mümtaz Tiftik

Mümtaz Tiftik

@mumtaztiftik - Kastamonu

Bir Sevgi Öyküsü;96 sayfa olan kitap. güzel bir çeviri ile çıkıyor okur karşısına. Anselma zoraki emekli edilmiş bir öğretmendir.Farklı şehirlerde yaşamını sürdüren çocukları,torunları vardır. Telefonla günaşırı kendisini arayıp haber alırlar. Ziyaret etmekten söz ederler ancak gelmezler. Anselma çağın hastalığına tutulmuştur. Yalnızdır. Yaşam kendisi için yük olmaktadır. Bir gün bir şey olur. Eksik olan sıcak bir sevgiyi çöp kutusundan tutup çıkartır.Yaşamı,renkleri,dostlarının olduğunu yeniden anımsar.Bu, sevdiği arkadaşının ismini verdiği papağan Luisito'dan başkası değildir. Geçmişine döner,anıları tazelenir.Zaman yitirmek için çözdüğü bulmacaları kaldırır bir tarafa.Sıcak bir sevgi vardır paylaştığı. Günümüzde yalnız yaşamını sürdürenlerin bir kedi,bir köpek yada papağanla yaşamını paylaşmalarının nedeni çıkıyor karşınıza. Gelişen teknoloji bir can dostu olmadığı gibi, sevgide sunamıyor insana. Öykünün sonu mu? Sizler bu kitabı okuyup öğrenmelisiniz ! güzel bir kitap açıkcası.
0 yorum
Hatice Yücel

Hatice Yücel

@haticeyucel505

Anneler , babalar çocukları için yıllarca çalışır çabalar ve hayata kazandırır. Çocuklar kendi hayatlarını kurduktan sonra anne ve babasına belli günlerde arayıp sorarak evlatlık görevlerini yerine getirmiş olduklarını düşünür. Onların da hayatlarının kendilerinden sonra devam ettiğini ve değişikliklerle etmesi gerektiğini çoğu evlat anlayamaz. Çocuklarının bıraktığı boşluğu özel bir papağanla dolduran gerçek bir insan hayvan dostluğu hikayesi
ataç ikon Luisito: Bir Sevgi Öyküsü
kitaba puan vermedi
0 yorum
Meryem Hafsa

Meryem Hafsa

@meryem232 - İstanbul

Gerçek bir dostluğun bir sevginin hikayesi ,,Kısa ama etkileyici .
0 yorum
Ezgi Ateş

Ezgi Ateş

@ezgiates182 - İstanbul

Çok güzel ve değerli bir dostluğun hikayesi..
0 yorum

Luisito: Bir Sevgi Öyküsü - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
fethiye

fethiye

@fethiye

Seni yitirmekten çok korkuyorum. Sen benim için... -sesi burada titremeye başladı- sen benim için küçük bir gökkuşağısın, senin neşen günlerimi saran hüznü kovdu.
ataç ikon Luisito: Bir Sevgi Öyküsü
kitaba 7 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Uzel

Uzel

@uzel

Luisito ona her zamanki iyi geceler öpücüğünü –kulak memesine küçük bir ısırık– vermeye geldiğinde onu hafifçe göğsüne bastırdı:
“İşin gerçeği ne biliyor musun? Seni yitirmekten çok korkuyorum. Sen benim için....
–sesi burada titremeye başladı–
...sen benim için küçük bir gökkuşağısın, senin neşen günlerimi saran hüznü kovdu.”
Engelleyemediği gözyaşları papağanın su tutmayan tüylerini ıslattı ve oradan küçük yakutlar gibi yastığa döküldü.
ataç ikon Luisito: Bir Sevgi Öyküsü
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
10
KİTAP
Hayvan Sevgisi Aşılayan Kitaplar
Hayvanlar hakkında yazılmış sevgi dolu sıcacık hikayelerden oluşan ve insanlara hayvan sevgisini aşılayan en iyi kitaplar lis...