up
ara

Felidae

Felidae Konusu ve Özeti

Felidae
Felidae kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: Selahattin Dilidüzgün
Yayınevi: Aylak Kitap
ISBN: 9786055691783
Sayfa: 292 sayfa
Sadece Almanya'da 3 milyondan fazla okura ulaştı, En İyi Polisiye Roman Ödülünü aldı. Avrupanın en pahalı animasyonuna konu oldu. Sherlock Holmes'den sonraki dünyanın en ben dedektik karakteri Francis ile tanışın. O bir kedi! O bir dahi!"Tam tamına 35 dile çevrildi, ne acıdır ki, sonuncusu Türkçeydi. Adam dünya çapında bir edebiyatçı, ilginç fikirlerin peşinde koşan, buluşları olan, yabancıların dahi ilan ettiği, Türkiye sınırlarında pek tanınmayan, daha ziyade dünya ''best seller'' listelerinde dolaşan, kitaplarının eleştirileri New York Times'da yer alan, Türkçe yazmayan, bir Türk yazar. Geç de olsa, şimdi onu keşfetme zamanı... Fena da olmaz hani. En azından kedileri daha iyi tanımak için. Kitapta bir sürü, ansiklopedide bulamayacağınız kadar kedilere dair bilgi var. Bir de cinayetlere dair... Ben koptum! Daha 14. sayfada" -Ayşe Arman-"Francis, hemcinslerinin seri katillerini bulmaya çabalayan cin, hinoğlu hin, dessas bir kedi. Bir insan gibi, belki de bir insan." -Doğan Hızlan-"Akif Pirinçci bir dahi" -Stern-"Felidae, sıradan polisiye romanın geleneklerini alaya alan bir başyapıt." -San Francisco Chronicle-"Akif Pirinçci'nin düş gücü sınır tanımıyor." -Kölner Rundschau-"Zeka pırıltılarıyla yazılmış heyecanlı bir roman." -Express-"Akif Pirinçci'nin anlatım yeteneğini aşmak olanaksız. O, en büyük."-General Anzeiger Bonn-"Alışılmışın dışında bir gerilim romanı; iyi, şaşırtıcı, fakat her zaman 'tutarlı' düşüncelerden oluşan güçlü bir anlatım. İyi bir polisiye romanın tüm özelliklerini içinde barındırıyor."-Die Welt-Felidae, bir insanlık ve uygarlık eleştirisi, bir iç hesaplaşma, bir özeleştiri romanı.
Öznur

Öznur

@oznrblg

Kahramanlarının kedi olması, kitaba masalsı bir hava katıyor. Beklentinizi büyük tutmazsanız güzel bir kitap. Bir kitabın filmi çekiliyorsa, o kitap rüştünü ispatlamıştır zaten...
ataç ikon Felidae
8.4 (10 oy)
0 yorum

Felidae - S41

Elbette nedenini ona sorabilirdim; ancak bu arada dostumun tutuk halini hesaba katmayı öğrendiğimden, herhalde bana açık seçik bir cevap vermezdi. Biliyordum, onun hastalıklarının öyküsünü dinleyebilmek için daha epey zaman geçmesi gerektiğini biliyordum.
Arif Boğaç tarafından eklenmiştir.
Arif Boğaç

Arif Boğaç

@bogac

Uçurumdan aşağıya ne kadar bakarsan, uçurum da senin içine o kadar bakar...

Sayfa : 108
ataç ikon Felidae
8.4 (10 oy)
0 yorum
Arif Boğaç

Arif Boğaç

@bogac

Beni çevreleyen gerçeklik bütün dünyayı sarmak zorunda değildi.

Sayfa : 171
ataç ikon Felidae
8.4 (10 oy)
0 yorum
Arif Boğaç

Arif Boğaç

@bogac

İnsanlar kendi yemeklerini yapmayı ve hazırlamayı bir kültüre, sıklıkla da bir ideolojiye dayandırmalarına karşın başka canlıların da damak zevklerinin olabileceğini düşünmeyi asla kendiliklerinden akıl edemezler. Bu tür bir dar kafalılığın tek bir çaresi vardır. Aç kalmak! Önümüze koydukları şu pis şeyleri, çöpleri, uyduruk sadakayı yemeyip aç kalmak ve yine aç kalmak en iyi çaredir!

Sayfa : 82
ataç ikon Felidae
8.4 (10 oy)
4 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
"(...) Bu tür bir dar kafalılığın tek bir çaresi..." Ne kolay yargılamış insanları Akif Pirinççi!..
28.03.17 beğen cevap
Erguvan (@erguvan)
,
28.03.17 beğen cevap
Leandros (@leandros)
/
28.03.17 beğen cevap
Semih Oktay (@semihoktay)
,/
28.03.17 beğen cevap
27
KİTAP
Kediler ve Kitaplar
Kedileri anlatan, kedi kahramanı olan veya bir şekilde kedilerin kendilerini hissettirdikleri romanlar bu listeye. Kedi dostl...