up
ara

Limit Sizsiniz!

Limit Sizsiniz! Konusu ve Özeti

Limit Sizsiniz!
Açılmamış kanatların büyüklüğü bilinmez, baş olmak için arı gibi çalışmak lazım.. gibi sözlerle ifade bulan bir kitap. Zihinsel sınırlamalardan özgürleşmeyi ve kendi içsel potansiyelini farkettirmeyi hedef alan bir motivasyon kitabı.
Yazar:
Yayınevi: Alfa Basım Yayım Dağıtım
ISBN: 9789752979901
Sayfa: 168 sayfa
Yayınlandığı günden itibaren kitap listelerini alt üst eden ve 2 yılda 500 bin satan "Her Şey Seninle Başlar"ın yazarı Mümin Sekman'dan yine çok ses getirecek bir kitap: Limit Sizsiniz.Önce kendi kanatlarına güven!Büyük başarı kalpten gelir, beyinde büyür, ellerden hayata akar.

Dışımızdaki limitler, içimizdekiler kadar büyür ya da küçülürler.Kafesten çıkınca değil, kafesi içimizden çıkarınca özgürleşiriz.Kendi yolundan, kendi kanatlarıyla, kendi hayaline gidenlere,Kendi gücüyle başarmayı anlatan yeni bir 'başarı müfredatı':- Baş + arı: 'Baş' olmak için 'arı' gibi çalışmak gerekir!- Başarı sonuç alır susar, başarısızlık açıklama ister.- Başarı (b)ilgi ister. 'Bilgi'nin de beşte dördü 'ilgi'dir!- Sadece iyide değil, kötü yolda da rekabet vardır!- Her başarının bir son kullanma tarihi bulunur!- İnsanlar üçe ayrılır: Gerçekten başarılılar, başarılıyım diye geçinenler ve başarılı insanlar üzerinden geçinenler!
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez

Başarı ve başarısızlık konuların detaylı bir şekilde anlatıldığı bir kitap. Hepimiz başarmak için yola çıkarız, sonuç olarak bazen başarısız kaçınılmazdır. İnsan başarısızlığıyla da yüzleşebilmeyi bilmelidir. Kitapta verilen en önemli ders bence bu konu. Çünkü başarılı olmak isteği bazen bizde "mükemmeliyetçilik" adlı hastalığın gelişmesine yol açıyor. İlerleyen durumlarda bu hastalık bize zarar veriyor. Bu yüzden her insanın her konuda başarılı olması elbette ki mümkün değildir.
Kitabın verdiği diğer önemli der bence limitlere mahkum olmamak gerektiğidir. Yani hedef koyarken hepimiz kendi kendimize farkında olmadan limitler koyuyoruz. Bu limitler de bizleri sınırlıyor aslında.
Kitapta güzel mesajlar var, tavsiye ediyorum.
ataç ikon Limit Sizsiniz!
7.1 (127 oy)
0 yorum
FULYA GÜN

FULYA GÜN

@fulyagun

İlk okuduğum kitabı olduğundan dolayı okumak için tereddütlüydüm.Okurken canımın sıkıldığı anlar oldu.Ama okumayı bırakmadım çünkü değeceğini biliyordum :) Mümin Sekman'ın kitapta gerekenden fazla başarıya odaklandığını düşünüyorum.Kitap başarı ile ilgili zaten diye düşünenler olacaktır.Öyle bile olsa çok fazla başarı kelimesi ile karşılaşmak biraz rahatsız ediciydi.
ataç ikon Limit Sizsiniz!
7.1 (127 oy)
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

acilmamis kanatlarin büyüklügü bilinmez, denemeden bilemezsin. Senin kanatlarinin takildigi yer neresi? Sig sularda yüzmekgüvenli olabilir ama insan iyi yüzücü olmayi boyunu asan sularda ögrenir
ataç ikon Limit Sizsiniz!
7.1 (127 oy)
0 yorum
Meryem

Meryem

@mery

acilmamis kanatlarin büyüklügü bilinmez, denemeden bilemezsin. Senin kanatlarinin takildigi yer neresi?
Sig sularda yüzmekgüvenli olabilir ama insan iyi yüzücü olmayi boyunu asan sularda ögrenir
ataç ikon Limit Sizsiniz!
7.1 (127 oy)
0 yorum
Kitabın adı gerçekten içinde verilen düşüncelerin güzel bir fragmanı olmuş.Bazı bölümlerde sıkılabilirsiniz ama genel olarak kitaplığınızda bulunulması gereken bir eser...
ataç ikon Limit Sizsiniz!
7.1 (127 oy)
0 yorum

Limit Sizsiniz! - S41

İç sıkıntısı bizleri ait olduğumuz koordinatlara davet eder. Kendi kapasitemizde olana ihanet edişimize karşı bizi uyaran sirendir. Mesajı şudur: Neyi yapmak için doğduysan, onu yaparak yaşa, yoksa kendini yaşamış sayma! Bir an önce fabrika ayarlarına dön, bu senin için son çağrıdır!
Ece tarafından eklenmiştir.
Jessamine

Jessamine

@jessamine

Bazıları hayata öyle gelir ki, ya büyük bir insan olur ya da küçük bir hiç; onlar için hayatın ortası yoktur. Ya en büyük kazanan olurlar ya da en büyük kaybeden. En büyük yaratıcılar da en büyük yıkıcılar da bu yüreği yüklü insanlardan çıkar.
ataç ikon Limit Sizsiniz!
7.1 (127 oy)
0 yorum
Amerikan dolarının üzerinde bir kartal resmi vardır. Bu kartal hız, çeviklik ve özgürlüğü ifade eder. Kartalın bir kanadında zeytin dalı, diğerinde ok bulunur. Bunun anlamı,
"Barışı severiz ama gerektiğinde savaşırız!"dır. Gariptir ama hayatta barış içinde yaşamak için bile, savaşı kazanacak kadar güçlü olmak gerekir!
ataç ikon Limit Sizsiniz!
7.1 (127 oy)
0 yorum
hilâl

hilâl

@psychohil

"En çok istediğimiz şeyler hiç istemediklerimizle iç içe geçmiş halde çıkıyor karşımıza."
ataç ikon Limit Sizsiniz!
7.1 (127 oy)
0 yorum
seçil akyüz

seçil akyüz

@secilzuyak

"Sığ sularda yüzmek güvenli olabilir ama insan iyi yüzücü olmayı boyunu aşan sularda öğrenir. "
ataç ikon Limit Sizsiniz!
7.1 (127 oy)
0 yorum
hilâl

hilâl

@psychohil

"Seçtiğimiz her şey için,başka bir şeylerden vazgeçmemiz gerekiyor."
ataç ikon Limit Sizsiniz!
7.1 (127 oy)
0 yorum
746
KİTAP
Okuduğum En Güzel Kitap
Okuduğumuz en güzel kitapları bu listede topluyoruz! Sen de en beğendiğin ve herkese tavsiye etmek istediğin kitapları listey...
195
KİTAP
Zaman kaybı olan kitaplar
Bitse de kurtulsam dediğiniz, okuduktan sonra kendinize bir şey katmadığını düşündüğünüz, zamanımı keşke başka bir kitaba ver...