up
ara

Fang Ailesi

Fang Ailesi Konusu ve Özeti

Fang Ailesi
Dünyanın Merkezine Tünel Kazmak kitabının da yazarı Kevin Wilson tarafından kaleme alınan Fang Ailesi kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Domingo Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9786054729005 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Fang Ailesi isimli kitap 300 sayfadan oluşuyor. Fang Ailesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Domingo Yayınevi
ISBN: 9786054729005
Sayfa: 300 sayfa
"Şimdi suratına bir tane çaksam, sanat diyebilir miyim buna?""Yılın en iyisi... Bildiğiniz şahaser."-Nick Hornby-Time, Guardian, Amazon, Esquire, People ve Kirkus'un "Yılın En İyi Kitabı" seçkilerinde.Bay ve Bayan Fang yaptıkları şeye sanat diyorlardı. Çocuklarına göre ise bu bir tür şeytanlıktı.Şayet Caleb ve Camille Fang gibi hayatınızı performans sanatına adamışsanız ve yapıtlarınız gerçekliği çarpıtmak üstüne kurulmuşsa, konu ebeveynliğe geldiğinde kimse sizden harikalar beklememeli. İnanmazsanız Buster ile Annie Fang'e sorun. Onlar kendilerini bildi bileli (istemeden) anne babalarının zirzop yapıtlarında rol aldılar. Ama sonra büyüdüler, önce anne babalarının yarattığı garip dünyanın ötesine adım attıkları yaşa, ardından o dünyada tutunamayıp, kurdukları yaşamların başlarına yıkıldığı yaşa geldiler. Biri sancılı bir yazar, diğeri Hollywood'da umut veren bir aktris olan iki kardeş, büyüdükleri eve dönmekten başka çare göremediler. Ancak anne babaları onlarla ilgilenemeyecek kadar meşguldü; "başyapıtımız" dedikleri son bir performansı hayata geçirmeye hazırlanıyorlardı. Çok geçmeden hırslar çarpıştı ve her bir Fang üyesi çok önemli bir kararın eşiğine geldi: Önemli olan aile miydi, yoksa sanat mı?Kevin Wilson'ın pek çok yayın organı tarafından "yılın en iyileri" seçkisine dahil edilen ve yakında sinemaya uyarlanacak romanı Fang Ailesi, sürekli çatışan ama birbirini sevmekten asla vazgeçmeyen tuhaf bir ailenin eşsiz hikayesi.
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez - Bursa

Fang Ailesi
Yarı oyun, yarı gerçek yaşamları olan bir aile...Bir yanda “yaşam” adını verdikleri kurgusal dünyaya kendini kaptıran insanların her türlü fark edişten yoksun oluşları...Diğer yanda “yaşam”ı kendi gördüklerinden ibaret sanan ve yetişkin olduklarında “gerçek dünya”nın farkına varan çocuklar...

Mutluluk çok ilginç bir kavram. Kişiye göre değişiyor anlamı. Kimine göre şaşırtmaktır mutluluk...Kimine göre tuhaf ve acayip olmak...Kimine göre yaşamını “yalan” üzerine kurmakken kimine göre “oyun”lar sahneleyerek yaşamını sürdürmektir. Tanım her ne olursa olsun mutluluk insana kendini iyi hissettiriyor. Hayata bağlıyor insanı.

Yaşamımıza dahil olan insanlar, istemedikleri halde bazı şeyleri yapmak zorunda kalırlar. Bunların en bariz örneği de ne yazık ki çocuklarımız...Sadece eğlence amaçlı yapılan ve insanı her geçen gün toplumdan biraz daha uzaklaştıran davranışlar, ailenin yaşamının birinci amacı olduğunda durum oldukça zor bir hal alıyor. Henüz “doğru”yla “yanlış”ı ayırt edemeyen çocukların ilerde kendilerine “yanlış” gelecek bazı davranışların içerisine “zorunlu dahil edilmesi” bu durumun en trajik yanı olsa gerek.

Kitabın beğenilip, beğenilmemesi tamamen kişinin beklentilerine bağlıdır. Eğlenceli bir kitap okumak isteyen kişilerin zevk alarak okuyacağı, buna karşın anne baba ve çocuklar arasındaki iletişimdeki aksaklıkları, yanlış tarafları gözlemlemek ve psikolojik yönden durumu tüm ayrıntılarıyla görmek isteyen kişiler için uygun bir kitap olmayabilir. Bu açıdan beklentilerinize göre kitabı okumaya karar verirseniz, daha uygun olacaktır. Keyifli okumalar dilerim.
ataç ikon Fang Ailesi
kitaba 8 verdi
0 yorum
muhendisimo

muhendisimo

@muhendisimo

okuyun
Fang Ailesi gördüğüm en değişik sıra dışı aile :) okurken sizi bazen hayrete düşürüyor bazen güldürüyor ama gerçekten sevdiriyor. ütopik ve sevimliler. ben çok beğendim. 2 günde bitti kitap. hızlı akıcı..
bazılarınız sevmeyecektir eminim ama; önyargılı olmayın yazar farklı bir aile ile tanıştırtırmış keyfini çıkarın derim ;)
ataç ikon Fang Ailesi
kitaba puan vermedi
0 yorum

Fang Ailesi - S41

Annie kardeşinin tabak gibi açık yüzüne eğilip alnından yumuşakça öptü. ''Seni seviyorum Nick Fury.'' Buster gülümsedi ve ''Ben de seni seviyorum Clara Bow'' dedi. Fangler arabayı park etmelerine rağmen kemerleri takılı halde yerlerine oturmaya devam ettiler; dünya biraz da onların yardımı olmaksızın dönsündü...
zezazu tarafından eklenmiştir.
Ali Göküş

Ali Göküş

@aligokvs - İstanbul

Tuhaf olan, hep güzel olandan daha iyidir.
ataç ikon Fang Ailesi
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez - Bursa

En basit şeyleri anlamak en zorudur.
ataç ikon Fang Ailesi
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez - Bursa

Başlıyorum... paylaşım fotoğrafı
Başlıyorum...
Fang Ailesi’ne başlıyorum. 12.05.2018 günü bu kitabın incelemesini okudum ve okumaya karar verdim kitabı. Teşekkürler @postmortem ?
ataç ikon Fang Ailesi
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
4 yorum
POST_MORTEM (@postmortem)
Rica ederim, keyifli okumalar Gülşah Hanım ?
23.06.18 beğen 2 cevap
Kahve Kitap Kurabiye (@kahvekitapkurabiye)
kahve kitap lokum ?. iyi okumalar olsun FM
23.06.18 beğen 1 cevap