up
ara

Kuzey

Kuzey Konusu ve Özeti

Kuzey
Masumlar kitabının da yazarı Burhan Sönmez tarafından kaleme alınan Kuzey kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789750509155 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kuzey isimli kitap 309 sayfadan oluşuyor. Kitap Okunası ve Tavsiye Edilesi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kuzey kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: İletişim Yayınevi
ISBN: 9789750509155
Sayfa: 309 sayfa
Yokluğun bilincinden söz edemeyiz. Âşık, sevgiliyi tanımadan önce içinde bulunduğu yokluğun farkında değildir. Oradan çıkıp varlığa ermesi, kendini bilmesi ancak severek mümkün olur. Varoluşun başı döndürmesi bundandır, yıldızlı gökyüzü gibi, insanın aklını alır."Aşkı tattıktan sonra sevgilisini kaybeden âşığın içine düştüğü yalnızlık ise gerçek yalnızlıktır. Bu, Tanrı'nın evreni yaratmasından önceki yalnızlığı gibi yokluktan değil, varlıktan doğar. Önce varlığa ermiş, sonra yitirmiştir. Nasıl ki Tanrı evreni yok edip artık yalnızlığa geri dönemezse, âşık da geri dönülmez bir yerdedir. Aşk sayesinde kendini var etmiştir, ama kendi varlığının Tanrısı değildir, çaresizliği, acıları buradan gelir."

Kuzey - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
zerya

zerya

@zerya

Kötüler erdemsiz değildir, içlerinde ışık ile karanlığın kargaşasını taşırlar.
ataç ikon Kuzey
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
zerya

zerya

@zerya

Bir süre sonra, gerçeğin herkese açıklanmaması gerektiğini anlamaya başlıyorsunuz. Sözünüzü sakınıyor, onlardan biri gibi davranmaya alışıyorsunuz. İçinizdeki anlatma isteği sizi yiyip bitirirken, hep gönlü temiz birine rastlayıp dertleşmeyi umut ediyorsunuz.
ataç ikon Kuzey
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
246
KİTAP
Okunası ve Tavsiye Edilesi Kitaplar
Satırlarından kopamayacağınız, okumaktan kendinizi alamayacağınız, okuduktan sonra mutlaka bir arkadaşınıza tavsiye edeceğini...