up
ara

Bir Şizofren Kızın Güncesi

Bir Şizofren Kızın Güncesi Konusu ve Özeti

Bir Şizofren Kızın Güncesi
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren M. A. Sechehaye tarafından kaleme alınan Bir Şizofren Kızın Güncesi kitabı Psikiyatri , Psikanaliz türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yol Yayınları yayınevinden 0 yılında 2880000043379 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Şizofren Kızın Güncesi isimli kitap 175 sayfadan oluşuyor. Bir Şizofren Kızın Güncesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Yol Yayınları
ISBN: 2880000043379
Sayfa: 175 sayfa
"Yalnızca, Gerçekliği yitirip, insanlık dışı ve acımasız "Aydınlanma Ülkesi"nde yıllarca yaşamış olanlar yaşamanın gerçek sevincini tadabilir ve insanlığın bir parçası olmanın paha biçilmez değerini anlayabilirler." Kendisine şizofren teşhisi konulan genç bir kız Renee, gerçekliği yitirmeye başlamasından, "güzel gerçekliğe" yeniden kavuşmasına dek süren, "Aydınlanma Ülkesi"ne yaptığı, olağanüstü serüvenlerle dolu zihinsel yolculuğu sarsıcı ve sürükleyici bir anlatı biçiminde aktarıyor.
çiğdem çilci

çiğdem çilci

@cigdemcilci

Bu kitap kesinlikle herkes tarafindan okunmali. Hasta bir insanin yasadigi sureci ve iyilesme donemini cok etkili sanki hasta yaninizdaymis gibi anlatiyor. Bu kitabi okudugunuzda aslinda tum hastaliklarin temelinde yatan unsurun sevgi eksikligi oldugunu, sevgi ile tum sorunlarin asilacagini hissedeceksiniz. Analistin hasta uzerinde denedigi ve basariya ulastigi Simgesel Gerceklestirme metodu da ayrica takdir edilmeye deger.
1 yorum
Hasan Ali Özyörük (@hasanaliozyoruk)
Yorumunuz çok etkileyici, hemen kitabı alıp okuyacağım.
09.08.15 beğen cevap
Misafir

Misafir

@misafir000

Şizofreni ile ilgili merak ettiğim bir çok şeyi bu kitapta öğrendim. Ancak doktorun uyguladığı yöntem her hasta için işe yarar mı bilemiyorum.
ataç ikon Bir Şizofren Kızın Güncesi
kitaba puan vermedi
0 yorum

Bir Şizofren Kızın Güncesi - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle