up
ara
‹ Tüm Kinyas ve Kayra İncelemeleri

Kinyas ve Kayra Kitap İncelemeleri

Fakat Müzeyyen ?

Fakat Müzeyyen ?

@buderinbirtutku

《Kinyas ve Kayra》
Kayra'nın hikayesi
"Hiçbir şey yok." diye biter.
Kinyas'ınki
"Herşey var." diye.
Ikisi de zihinlerini öldürmüştür aslında...
Hakan Günday ın okuduğum ilk eseri. Üslubunu çok begendim kitap cok ağır baştan söyleyeyim. Bu yuzden kitabi eline alan birçok kisi yarıda bırakmış malesef. Oysa kesinlikle sonu getirilmeli . Yer yer mideniz bulanacak yer yer duygulanacaksınız. Kitabı okuyup kinyas ve kayranın hayatına adım atacaklara keyifli okumalar. Kesinlikle tavsiye ederim...
ataç ikon Kinyas ve Kayra
kitaba 10 verdi
11 beğen · 5 yorum
selman bulut (@selmanbulut)
mide bulandıran kısımları çok mu kötü? gündem olarak zaten çok sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz, birde tek nefes aldığımız yer olan kitaplarda bunu körüklerse nefes alacak yerimiz kalmaz.
23.02.16 beğen cevap
Fakat Müzeyyen ? (@buderinbirtutku)
Isledikleri suclari cok sogukkanli bi sekilde anlatmış vs buralar midemi bulandirmisti kisiden kisiye degisebilir , haklisiniz fakat kitabin sonu cok iyiydi bu yuzden bi okuyun derim. :)
23.02.16 beğen cevap
Enes Tekin (@enestekin)
(@selman-bulut) Kitapta mide bulandirici hiçbir sahne olmadığı gibi, kitabı tam anlamıyla anlamayan insanların uydurdugu birtakım söylenti. Eğer hayatın acı gerçekliğinden kaçmak mide bulantısı ise hepimiz safradan oluşmuş olmalıyız.
24.02.16 beğen cevap
Fakat Müzeyyen ? (@buderinbirtutku)
@enes-tekin evet haklısınız. Okul zamanlarinda parcaladigi kadavranin bikac organ parcasini yemegine katip yemesi hic mide bulandirici degil , kinyasin sevistigi kadıni yataga baglayip kadinin rujuyla siir yazdiktan sonra kemeriyle iskence etmesi mide bulandirici degil haklisiniz kinyas ve kayranin paralarini gasp ettikleri adamin kizina tecavuz ettikten sonra ikisinide oldurmesi ve hatta baltayla ikiye kesip evin dort tarafina gommeleri hiic mide bulandirici degil. Evet bayım mide bulandirici hicbir sahne yok. Hepsi kitabı anlamayan insanlarin uydurmasi. Bunlarin hepsi hayatin aci gercekleri evet.
24.02.16 beğen 1 cevap
A.W.D (@pesimist)
o sahneler olması gereken sahnelerdi. yoksa kitap eksik kalırdı diye düşünüyorum. kesinlikle okunmalı @buderinbirtutku @enes-tekin
15.04.16 beğen cevap