up
ara

Öğretmenim, Lütfen Bu Kitabı Okur Musun!..

Öğretmenim, Lütfen Bu Kitabı Okur Musun!.. Konusu ve Özeti

Öğretmenim, Lütfen Bu Kitabı Okur Musun!..
Öğretmenim, Lütfen Bu Kitabı Okur Musun!.. kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Çizgi Kitabevi Yayınları
ISBN: 9789758156399
Sayfa: 227 sayfa
Bu kitap öncelikle bilgi bankanıza ilave yapmak için değil, duygu ve düşünce bankanızı zenginleştirmeniz için yazılmıştır. En başta gelen amacım öğretmen olarak seçeneklerinizi artırmak, gelişmek ve değişmek için size fırsatlar sunmaktır. Her sayfayı okudukça, önünüzdeki iki okul günü içerisinde bu fikirleri ve bilgiyi nasıl uygulayabileceğinizi düşünün. İvedi bir uygulama olmadıkça, yerine getirmek istediğiniz değişikliklerin gerçekleşmeyeceğini araştırmacılar bize söylemektedirler. Bu kitapta aktarılanları önemseyin, daha da önemlisi kullanın onları. Bir eğitim kahramanı olmak için kullanın. Görevini sadece matematik, tarih, coğrafya, fizik... öğretmek zanneden ve insan yetiştirmeyi unutan meslektaşlarınızla olan farkınızı görmek için kullanın. Kendi hayatınıza yüklediğiniz anlamı zenginleştirmek ve daha coşkulu bir hayata sahip olmak için kullanın. İnsan yetiştirme sorumluluğunun gerektirdiği işleri daha eğlenceli ve verimli kılmak için kullanın.

Üzerinde en çok konuşulan ve yazılan öğretmenlik mesleği dışında bir başka meslek tanıyor musunuz? Sanıyorum yok. Mesleği bu kadar önemli kılan özelliğin ne olduğunu hiç düşündünüz mü? Sıradan sözler ile ifade edilirse şöyle söylenecektir: 'Hakimi de, mühendisi de, devlet adamını da öğretmenler yetiştirir.' Bu söylenen tabii ki doğru. Ancak öğretmenlik bu geleneksel değerlendirmenin dışında daha farklı ve fazla bir öneme sahip olmalı.
Ayşenur Akça

Ayşenur Akça

@aysenurkemaneci92

Kitap kesinlikle çok faydalı.Tabi kendini iyi Bi öğretmen olmaya adayan öğretmenler için.Mesleğimiz çocuklara bir şeyler öğretmekten öte onları eğitmektir.Kitap yoğun olarak bunun üzerinde örneklerle dolu.Önce insan sonra öğretmen olmak.Kitaptaki hemen her cümleyi doğru buluyorum, öyle olması gerektiğini düşünüyorum.Bunun için elimden geleni yaptığımı düşünüyorum ama şu konular hiç de görmezden gelinecek türden değil: Sabah 5:30da kalkan ve gözünü uykudan açamayan Bi öğretmen ne kadar verimli olabilir? Her çocukla tek tek ilgilenmek gerek falan evet ama haftada 2 saat girdiğin bir sınıfta 40 öğrenciyle ilgilenmek olası mı? Biz elimizden geleni yapsak da sistem böyle oldukça sandığımız kadar faydalı olamayacağız. Yine de biz elimizden geleni yapmalıyız tabi bir insan yetiştirsek bile onun için çok şey ifade eder:)
1 yorum
Baran Yusuf (@baranyusuf)
Merak uyandıran bir inceleme olmuş , aldım kitaplığıma :) .
29.01.16 beğen cevap
Öğretmenlik mesleğine yeni başlayacak olanlar yada mesleğinden soğumaya başlayan, kendini yetersiz hisseden öğretmenler için çok iyi motive edici bir kitap. Kendinizi sınıfınızda başarılı buluyor ve aktif çalışıyorsanız bilin ki kitap sizi çok sıkacak ve yarıda bırakabilirsiniz . Yazar çok güzel noktalara aralarda hikayelerle, örneklerle değinmiş.
0 yorum
Kübra

Kübra

@1905keresevdim

Her öğretmenin okuması gerektiğini düşündüğüm kitap.
Yüreğe dokunursan sonucunun güzel olduğunu söyleyen kitap.
Mesleğimize dair notları bir araya getirmiş kitap.
Disiplin, öz yeterlilik, öz saygı ve dahasını çocuklara nasıl verebiliriz onu öğreten bir kitap.
Bir kitap değil daha da fazlası..??
0 yorum
deryaeymen

deryaeymen

@deryapekkollhotmailcom

Gercekten cok anlamlı bir kitap.öğrenciyi anlamanın en iyi yolu.
0 yorum

Öğretmenim, Lütfen Bu Kitabı Okur Musun!.. - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Kübra

Kübra

@1905keresevdim

Ünlü bir kişi olan Helen Keller'e
-"Kör olmaktan daha kötüsü nedir?" diye sormuşlar.
Cevap olarak,
-" Kör olmamak, ama yinede hiçbir şey görmemek" olmuş.
0 yorum
Kübra

Kübra

@1905keresevdim

İnsanlar bu durumu 'yankı' diye isimlendirirler, fakat bu durum tam anlamıyla HAYATIN kendisidir. Hayat daima senin ona verdiğini sana geri verir! Hayat senin eylemlerinin bir aynasıdır. Eğer sen daha fazla sevgi istersen, daha fazla sevgi ver! Eğer daha fazla nezaket istersen, daha fazla nezaket ver! Eğer daha fazla anlayış ve saygı istiyorsan, daha fazla anlayış ve saygı ver! Eğer sen insanların sana karşı daha saygılı ve sabırlı olmasını istiyorsan, daha fazla sabır ve saygı göster! Doğanın bu kuralı bizim hayatımızın her cephesinde söz konusudur.
0 yorum
Kübra

Kübra

@1905keresevdim

Eğer alışkanlıklarınızı sürdürür ve değiştirmekten korkarsanız, bugün sahip olduğunuz şeylere sahip olmaya devam edersiniz.
0 yorum