up
ara

27 Kemik

27 Kemik Konusu ve Özeti

27 Kemik
27 Kemik kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Pegasus
ISBN: 9786054456703
Sayfa: 464 sayfa
Kemiklerinize kadar işleyecek soluk kesici bir gerilime hazır olun!St. Luke adasında her birinin sağ eli bileklerinden kesilmiş üç ceset bulunmuştur. Adanın tek gelir kaynağı olan turistleri kaçırmak istemeyen St. Luke polis şefi, katil bir daha harekete geçmeden önce onu yakalamak için eski dostu emekli ajan Pender'ın yardımını ister. Kariyeri boyunca Pender birçok tehlikeli ve sapık suçluyla karşılaşmıştır. Ancak cinayetlerin arkasındaki gerçekler Pender'ın şimdiye dek gördüğü her şeyden çok daha korkunç ve gariptir."Jonathan Nasaw tüylerinizi diken diken edecek."-Big Issue-"İyi yazılmış, sürükleyici bir aksiyon. Daha ne isteyebilirsiniz ki?"-The Guardian-"Gerilim yüklü."-Library Journal-"FBI ajanı E.L. Pender'ın seri katil yakalamaktaki becerisi mükemmel... Nasaw öyle zeki bir yazar ki... Fazlasıyla gerilim uyandırıyor."-Publishers Weekly-"Psikolojik gerilim yazarları arasında ağır sıklet bir dövüşçü."-Toronto Sun-"Çok renkli... Keskin bir gözlem.... Şimdiye kadar yazdıklarının en iyisi."-Kirkus Reviews-
Ergün Çil

Ergün Çil

@erguncil

NEDEN 27 KEMİK? ÇÜNKÜ EL+BİLEKTE 27 KEMİK VAR...
Antropoloji, sosyal antropoloji, erotizm, sapkınlık ve heyecan bir arada. Yani 32 kısım tekmili birden bu kitapta. Baştan sıkıcı gelse de sonradan sürüklüyor. Aslında polisiye kitaplarda suçlu son sayfalarda ortaya çıkar ama bunda ta başından suçlu belli. Nasıl ortaya çıkarılacağını merak ederek okuyorsunuz. İlginç bence…
ataç ikon 27 Kemik
kitaba 7 verdi
0 yorum
Arif Akyol

Arif Akyol

@arifakyol

hikayesi ve kurgusu çok güzel. heyecanlı bir kitap. olacaklar kısmen tahmin edilebilse de yinede insanda merak uyandırabiliyor. cinsellik ögesi biraz ön planda. bu nedenle polisiye sevenler için güzel bir kitap olmasına rağmen açık cinsellikten rahatsız oluyorsanız biraz zorlayıcı olabilir.
ataç ikon 27 Kemik
kitaba 8 verdi
1 yorum
Alis Özçakır (@alisozcakir)
İlginç bir kitap. Gerilim sevenler için özellikle. Ancak gerçekten cinsellik içeren bölümlerinin de mevcut olduğu akıldan çıkartılmamalı.
11.09.14 beğen cevap
Fethi Uzun

Fethi Uzun

@fethiuzun

Başta sıkıcı gelebilir, daha sonra hikaye akıcı olmaya başlıyor. Suçlu en başta belli ama kanıtlanması gerekiyor...
EK 1
Olayların hem seri katillerin hem de dedektiflerin açısından anlatılmasını ilginç buldum. Bu tarzdaki romanlardan oldukça farklı olmuş. 11.02.19
ataç ikon 27 Kemik
kitaba 6 verdi
0 yorum

27 Kemik - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Ergün Çil

Ergün Çil

@erguncil

Lolowa’asi’de hâlâ süren geleneğe göre, kabile reisi ince ince işlenmiş ahşap oymalı gerdek yatağında, gerekirse bir veya iki karısı tarafından arkasından desteklenerek oturmuş vaziyette mecburi ölüm döşeği nutkunu verirdi. Bu esnada, öteki dünyaya giden köprüden geçerken kendisiyle birlikte götürmek üzere yanında düşmanlarından birinin sağ eli veya kafatası bulunurdu.
Lolowa’asi’de haleflik ve veraset hâlâ geleneksel şekilde bahşedilirdi; varislerden hangisi son anda kabile reisine daha yakın olup son nefesini içine çekerse halefi o olurdu.
Nefesi içine çeken her şeye sahip olurdu: Domuzlar, mülk, ruh, büyük ev.
ataç ikon 27 Kemik
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Fethi Uzun

Fethi Uzun

@fethiuzun

En tehlikeli olanlar ise inanarak yapanlar.İste o zaman tehlikeli olurlar.
ataç ikon 27 Kemik
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum