up
ara

Dikkat Vücudunuz Konuşuyor

Dikkat Vücudunuz Konuşuyor Konusu ve Özeti

Dikkat Vücudunuz Konuşuyor
Dikkat Vücudunuz Konuşuyor kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Elma Yayınevi
ISBN: 9789756093115
Sayfa: 166 sayfa
"Yatağa uzanırken uykunuzu getirsin diye elinize aldığınız bir kitabın bütün gece sizi uyutmadığı oldu mu? Dikkat Vücudunuz Konuşuyor böyle bir kitap."- Dr. Öner Göv"Yıllardır yerli yabancı uzmanların verdiği üst düzey bir çok eğitim programına katıldım, bu kadar etkileyici bir seminerle karşılaşmadığımı rahatlıkla söyleyebilirim."- Atilla OkumuşJumbo Genel Müdürü"İş yaşamındaki başarılarını uzun süredir yakından izlediğim Şerif İzgören'in iş yaşamındaki deneyimlerini iletişim başlığı altında okumak çok etkileyiciydi. Herkesin, hayatla ilgili bir şeyler öğreneceği bir kitap."- Prof. Dr. Vahap Katkat"34 yaşındayım, 34 yıldır böyle ilginç bir eğitim almamıştım yaşama bakış açıma çok şey eklediğini düşünüyorum."- Önder AytaçPolis Akademisi Öğretim Üyesi"Bu kitap için keyifli ve etkileyici kelimelerinin yetersiz olduğunu düşünüyorum. Farkında olmadığımız bir hayatın bize sunuluşu"- Prof. Dr. Cihan Akçaboy"Okuduğunuz ve unutamadığınız iki elin parmakları kadar kitap vardır, kesinlikle onlardan birisi"- İsmail İğdeli
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez

Dikkat Vücudunuz konuşuyor
Bir beden dili kitabı. Ben de beden dilinin kullanımıyla ilgili birkaç kitap okumama rağmen Sn. İzgören'in bu kitabını çok yararlı bulduğumu söylemek istiyorum.
Anlatımların aralarına özenle çekilmiş fotoğraflar serpiştirilmesi bu kitabın daha etkileyici ve yararlı olmasını sağlıyor bence. Doğallığın çok önemli olduğu özellikle vurgulanmış ve el ya da kol hareketleri yapmaksızın yapılan bir konuşmanın doğallıktan uzak olduğu özellikle belirtilmiş.
Biz nasıl yaparsak yapalım bir yansımamız muhakkak ki olur. Hem kendimizi keşfetme hem de karşımızdakinin vermek istediği örtülü mesajların farkında olmak adına okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.
0 yorum
Ozzy Yigit

Ozzy Yigit

@ozzyyigit

Oldukca faydali
Kitap bir nefeste okuyabileceginiz kitaplardan. Hatta bir kez okunup rafa kaldirilacak kitaplardan degil. Insanin bas ucunda tutasi geliyor. Ara ara okuyup, bilgileri tazelemek istiyor. Cunku oldukca fazla bilgi, cok hizli ve eglenceli bir uslupla okuyucuya aktariliyor. Bu da okudugunuz her seyi hatirlamanizi biraz guc kiliyor. En azindan benim tarafimda oyle. Ama tek basina kaynak alinacak bir kitap degil. Vucut dili, zaten yazarinda belirttigi gibi her cografyada degisik olabiliyor.
Kitabi okuduktan sonra insanlara, televizyonda konusanlara, cevrenizdekilere daha bir odaklanmis olarak bakmaniz muhtemel. Kisaca fikrimi ozetler isem; eglenceli, bilgilendirici, guzel bir kitap. Okumanizi kesinlikle tavsiye ederim.
0 yorum
Cemal Cici

Cemal Cici

@yazarrokurr

Kültürümüze en yakın kişisel gelişim kitaplarından biri olan bu kitap, beden dili üzerine sohbet tarzında güzel işlenmiş. Aldığı anektodlarla bizi güldürmeyi, düşündürmeyi hatta üzmeyi başaran İzgören; işin tekniklerini bilimsel araştırmadan çok deneyimlerine dayanarak veriyor.

Bu yüzden beden dilinin doğruluğu yanlışlığı tartışılır. Ama şu bilinmeli ki beden dili kültürler arasında farklılık gösteren bir unsurdur. Ülkemizde bu tip konuların daha benimsenmemesi beden dilinde başarısız ya da deneyimsiz yapabilir. Bunun içindir ki içindeki teknikleri tartışmak yerine bizdeki bilgiye de bakmamız gerekebilir.

Daha fazlası için: yazarrokurr.wordpress.com
0 yorum
Gül Ayan

Gül Ayan

@gulayan

ilginç bir kitaptı. İçinde verilen anketler ve örnekler hoştu.Anlatımı güzeldi, fakat gelişim serisi kitaplarını, nedensiz, pek sevemiyorum.

'Görülemeyen tüm bu düşünce, duygu, tutum, inanç gibi soyut kavramları davranışlarda yakalayabilirsiniz. Beyin geçmişte olabilir veya geleceği yaşıyordur.Ama beden anı yaşar.Siz de o an beynin yaşadıklarını bedenden yakalayabilirsiniz”
Kitaptan bu alıntı, vücut dilini önemini özetliyor sanırım.
0 yorum
Merve Akpınar

Merve Akpınar

@littlebookstagram

İzgören yine örneklerle anlatıyor anlatacaklarını. Bu yazarın en sevdiğim özelliği bu sanırım. Her anlattığı konuyu ya anılarından ya genel bilinen örneklerle anlatıyor. Keyifli ve verimli bir okuma süreciydi. Genel olarak bu kitapta beden dilini, nasıl kullanılacağını ve renklerin etkilerini anlatmış diyebilirim.
0 yorum

Dikkat Vücudunuz Konuşuyor - S41

Belli ki dersini çok iyi çalışmıştı. İki-üç gün içinde oluşturduğumuz o olumlu atmosfer ("Turkish kebap good, Turkish rakı good" havası) bir anda dağılmaya başlamıştı.
Cemal Cici tarafından eklenmiştir.
Eren Bora Çakır

Eren Bora Çakır

@erenboracakir

Türkiye’de her alan öyle bakir ki hemen uzman olabilirsiniz. İki haftada spor yazarı, üç ayda genel müdür, bir günde bakan olursunuz...
ataç ikon Dikkat Vücudunuz Konuşuyor
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Cemal Cici

Cemal Cici

@yazarrokurr

Kişisel niteliklerinizi yükseltmeniz hayat kalitenizi de artırır.
ataç ikon Dikkat Vücudunuz Konuşuyor
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Cemal Cici

Cemal Cici

@yazarrokurr

İyi bir gözlemci olmaya ve insanoğlunun bilinçsizce yaptığı birçok hareketin anlamını okuyabilmeye başladığınızda yeni ve büyülü bir dil konuşmaya ve anlamaya da başlayacaksınız.
ataç ikon Dikkat Vücudunuz Konuşuyor
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Gül Ayan

Gül Ayan

@gulayan

Görülemeyen tüm bu düşünce, duygu, tutum, inanç gibi soyut kavramları davranışlarda yakalayabilirsiniz. Beyin geçmişte olabilir veya geleceği yaşıyordur. Ama beden anı yaşar. Siz de o an beynin yaşadıklarını bedenden yakalayabilirsiniz.
ataç ikon Dikkat Vücudunuz Konuşuyor
kitaba 4 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Cemal Cici

Cemal Cici

@yazarrokurr

Bu kitaptaki örneklerin çoğu alıştığınızın aksine Türkiye’den ve Anadolu’dan (araştırmalar dışında, onda da mecbur kaldım). Kitaptaki hiçbir bilgi sizin doğallığınızı bozmaya yönelik değil. O doğallığımızı yeterince bozdular zaten. Gençlere bakın, hepsinin beden dili Amerikalılara benzedi. Kendi kültürümüzü kaybettirmeye başladılar bize. Eğer birilerini taklit edersek olabileceğimiz en iyi şey “en iyi taklit”tir.
ataç ikon Dikkat Vücudunuz Konuşuyor
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
39
KİTAP
Tekrar Okunması Gereken Kitaplar
Okumak büyük bir bağımlılıktır. Okumanın keyfini tadanlar kolay kolay bu bağımlılıktan vazgeçemezler. Bu listede, okuma bağım...
538
KİTAP
Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap
Neokur üyelerinin katkılarıyla ortaya çıkmış olan, ölmeden önce okunması gereken kitapların toplandığı listedir. Ölüm de ner...
15
KİTAP
Okunması Gereken Kişisel Gelişim Kitapları
İş ve özel hayatında daha başarılı olmak, insan ilişkilerinde daha etkin olmak isten kişilerin kendilerini geliştirmek maksad...