up
ara

Ve... Sonraki Hayattan Kırk Öykü

Ve... Sonraki Hayattan Kırk Öykü Konusu ve Özeti

Ve... Sonraki Hayattan Kırk Öykü
Ve... Sonraki Hayattan Kırk Öykü kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Domingo Yayınevi
ISBN: 9786058898134
Sayfa: 128 sayfa Basım Tarihi: 2010
Guardian, Chicago Tribune, Scotsman ve Barnes and Noble 2009'un en iyi kitapları seçkilerinde

-"Bu yıl Eagleman'ın 'Ve...'sinden daha baş döndürücü bir kitap okuyamazsınız." Stephen Fry

-"Küçük bir büyük fikirler kitabı...Her öykü yeni bir Cennet." Brian Eno

-"Eagleman gerçekten farklı. 'Ve...'yi okuyun, büyülenin. Tekrar okuyun, tekrar büyülenin." Time

-"Bu nefis ve düşündürücü öykü derlemesi, son sayfa çevrildikten çok sonralari dahi okuyucunun zihnine musallat olmayi sürdüren o tuhaf, sınıflandırılması güç kitaplar kategorisine ait." Alexander McCall Smith, NY Times

-"Şaşırtıcı derecede orijinal... Dudak uçuklatacak kadar dahice." Geoff Dyer, Observer

-"'Ve..' dünyanızı ihtimaller ile zenginleştirecek ve bunu yaparken size bir insanın hayal gücünün ne kadar derin ve gizemli olabileceğini gösterecek." Mary Postgate, Scotsman

-"Gerçekten muhteşem. Öykülerin yaratıcılığı, anlaşılırlığı ve zekiliği ile tüm kitaba hükmeden dinginlik birleşerek ortaya tamamen özgün bir yapıt çıkarıyor." Philip Pullman

Öldükten sonra başımıza neler gelir? Ve bu insanlığımız hakkında bize neler söyler?

Sonraki hayatta Tanrı'nın bir bakteri boyutunda ve varlığınızdan tamamen bihaber olduğunu keşfedebilirsiniz ya da yanınızda yalnızca hatırladığınız insanları bulabilirsiniz. Kimi sonraki hayatlarda tüm yaşlarınıza ayrılmış halinizdesinizdir, kimisinde kredi kart kayıtlarınıza bakılarak yeniden yaratılırsınız, kimisindeyse aslında olabileceğiniz ama olmadığınız kişiliklerinizin moral bozucu varlıklarıyla birarada yaşamanız gerekir.

Eagleman aynı anda hem komik, hem hüzünlü hem de sarsıcı olabilen kurmaca öyküleriyle geleneksel kavramlar kulesini yerle bir ediyor ve bizlere kendimizi 'burada' ve 'şimdide' görmemizi sağlayan, büyüleyici bir mercek sunuyor. Dudak uçuklatıcı bir hayal gücüne dayanan bu öykülerin kökleri bilime, romantizme ve gizemli varoluşumuza yönelik huşuya dek uzanıyor. Bu kitap, ölüm, ölümsüzlük, ümit, aşk, biyoloji ve insanlığımızın yepyeni çehrelerini ortaya çıkaran arzunun bir karışımı.
muhendisimo

muhendisimo

@muhendisimo

okuyun farklı bir deneyim
David Eagleman
Lisans egitimini Amerikan Edebiyati uzerine tamamladiktan sonra, doktora olarak Tip alaninda Nörobilim dalinda tamamladi. Norobilim ve Hukuk Tesebbusunun de kurucusu. Bilimsel arastirmalari Science Nature gibi prestijli yayinlarda yer aldi. Buraya kadar normal gibi ama gelelim Turkiye sartlarina eger edebiyat alaninda lisans okumussaniz tip alaninda hele de norobilimde doktora yapamazsiniz..Eaglemand bunu basarmis biri.. Eaglemand kitaplari ve hayati ziyadesiyle ilgi alanimda. Ve.. sonraki hayattan kirk oyku kitabi Incognito ' dan zaman zaman izler var olsa da yine de bambaska bir eser. Aslinda ilk basladigimda bkraz garip geldi hatta sıkıldıgimi soyleyebilirim. Ama uzerine biraz dusununce aslinda oykuler bir kamuflaj zira anlatilanlar gununuz yasamina dair. Brian Eno " kucuk bir buyuk fikirler kitabi.. her oyku bir cennet demis"ve birde kitaptaki oykulerden esinlenerek operet duzenlemis.
Eger incognitoyu okuduysaniz bu kitabi da begenirsiniz..
0 yorum
angelsbooks

angelsbooks

@babyangel

Çok farklı bir deneyimdi.

Psikolog bir arkadaşımın kitaptan bahsetmesiyle ilgimi çekince, kitap elime geçer geçmez okumaya başladım. Zaten kısa bir kitap ama dolu bir kitap.

Yazarın daha önce okuduğum başka bir kitabı yok. Ama ilginç bir adam olduğunu söyleyebilirim. Özellikle ilgimi çeken bir bölüm var ki beni epey şaşırttı. 'Türler Basamağında İniş' bölümü değişik bir bölümdü benim için. Buradan yaşadığım deneyimi paylaşmayacağım. Spoiler olmasın. Benim yaşadığım gibi bir durum yaşama ihtimaliniz yüksek çünkü.

http://angelssbooks.blogspot.com.tr/2015/08/ve-sonraki-hayattan-krk-oyku-sum-forty.html
0 yorum

Ve... Sonraki Hayattan Kırk Öykü - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Jagermeister Chrysalis

Jagermeister Chrysalis

@jagermeisterchrysalis

"Sonunda onunla iletişim kurabileceğimizi ama bunun anlamlı bir iletişim olmayacağını keşfettik. Bunun için boyutlarımız yeterli değil. Ne diyebiliriz ki ona? Ne sorabiliriz? O yanıtını bize nasıl iletebilir? Belki Onun yanıt verme girişimi de budur zaten. Ondan hayatımızı ilgilendirebilecek ne isteyebiliriz? Üstelik kendisi için neyin önemli olduğunu söylese bile, biz o yanıtı anlayabilir miyiz? Örneğin siz, Shakespeare'inizin oyunlarından birini bir bakteriye sergileseniz, bunun bir anlamı olur mu? Elbette ki olmaz. Anlam, uzamsal boyuta göre değişiklik gösterir. Dolayısıyla bizler Onunla iletişimin imkansız olmasa da anlamsız olduğu sonucuna vardık. İşte bu gürültüsüz gezegenin üstünde sessiz sedasız bağdaş kurup oturmamızın, aheste yörüngemiz içinde fısıltıyla konuşmamızın, dikkatleri üstümüze çekmekten sakınmamızın nedeni de bu."
ataç ikon Ve... Sonraki Hayattan Kırk Öykü
kitaba 7 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum