up
ara

Kişisel Ataleti Yenmek

Kişisel Ataleti Yenmek Konusu ve Özeti

Kişisel Ataleti Yenmek
Kişisel Ataleti Yenmek kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Alfa Basım Yayım Dağıtım
ISBN: 9789753169493
Sayfa: 240 sayfa Basım Tarihi: 1970
Bir şeyi yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.Onu niçin yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.İsterseniz nasıl yapacağınızı biliyorsunuz.Yapmamakla neler kaybettiğinizi veyaparsanız neler kazanacağınızı biliyorsunuz.Ama yine de hiçbir şey yapmıyorsunuz.Sizi durduran nedir?Atalet!Atalet, isteksizlik ile yorgunluğun, tembellik ile depresyonun, yavaşlıkla yılgınlığın, hayal kırıklığı ile kayıtsızlığın, tükenmişlik ile tepkisizliğin 'ortaya karışık' halde bir inşanın ruhunu ele geçirmesidir.'Üzerine ölü toprağı serpilmiş gibi hareket etme' ve 'yumurta kapıya gelmeden harekete geçmeme" halleri tipik atalet göstergeleridir.Bu kitap, ataletli ruh halinden kurtulmak isteyenler içindir. Atalet halini analiz eden ve ataletle başa çıkma yollarını gösteren, Türkçede ilk ve tek kitaptır. "Tanrı bize iki yuvarlak organ verdi: biri oturmak, diğeri düşünmek için.Başarımız hangisini daha çok kullanacağımıza bağlı.'"-Ann Landers-
Mehmet Tekinbaş

Mehmet Tekinbaş

@mehmettekinbas

Mümin Sekman'ın tavsiyeleri zaten orjinali başka kitaplardan alınan alıntılara dayanıyor. Sonuca bağlanmamış her zamanki gibi. Kitap tabii ki ihtiyacı olanlara güzel şeyler kazandıracak nitelikte. Ama bu tir sorunların çözümü büyük oranda kişinin kendi elinde tabii ki.kitap sadece yol gösterici.Kitabı okuduktan sonra insana nur inip te kendi kendine ataletten kurtulunmuyor elbet. Nedense Kitabın altını çizdiğim sözleri yabancı düşünürlerin sözleri oldu.Tükenmişlik sendromunu da güzel anlatmış Ayrıca Oblomovluk denilen olayı da öğrenmiş oldum
0 yorum
.

.

@ertyu

Mümin Sekman’ın okuduğum ilk kitabı. Kitap ataleti çok iyi açıklıyor her yönden ele alıyor fakat sürekli aynı şeyden bahsetmesi beni sıktı. Dönüp dolaşıp ataletin ne olduğundan bahsediyor. Ataleti yenmek konusunda yeterli değil. Farklı cümlelerle bir çok atalet tanımı yapmak yerine ataleti yenmemiz konusunda öğütlerini çoğaltsaydı daha iyi olabilirdi.
0 yorum
kitapp

kitapp

@kitapp

yıllar önce okuduğum bir kitaptı. Kişiye olduğundan daha iyi bir konuma erişebileceğini, bu potansiyelin kendi içinde bulunduğunu söylüyor. Yani başarılı olabilmek için teşvik ediyor.
0 yorum
EYÜP BAYDAR

EYÜP BAYDAR

@eyupbaydar

İnsanın sınırlarını kendisinin koyduğu ve bununla nasıl başa çıkılabileceğini iyi anlatıyor Mümin Sekman bu kitabında.
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Biraz sıkıcı,mesajı vermek anlamında son sayfalara kadar bekletmesi üzücü..Ama mesaj güzel :)
0 yorum

Kişisel Ataleti Yenmek - S41

Zihinsel atalet yaşayan insanların, iki tem(b)el özelliği vardır: Düşündüklerini yapamamak ve yaptıkları üzerine fazla düşünmemek! Bir insanın düşündüğünü yapmamasının nedeni duygusal ataleti, yaptığı üzerine fazla düşünmemesinin nedeni ise düşünsel (entelektüel) ataletidir.
Ozan Karaserçe tarafından eklenmiştir.
Mehmet Tekinbaş

Mehmet Tekinbaş

@mehmettekinbas

Oblomov ne yapabileceğini nasıl yapabileceğini bilir ama sonuçta eyleme geçip hiçbir şey yapmaz.Hiçbir şey yapmama durumundan çıkmayı ister ama bunu da yapamaz.

Başarı güçlü bir istekle yürür.

Dale Carnegie'nin deyişi ile "başarı yolunda sürat , isteğin şiddeti kadardır."

Bir insan bir konuda harekete geçmiyor ise, o konuda yeterince istekli olmadığındandır.Olduğunuz gibi kalarak olmak istediğiniz yere varamazsınız.Ataletin paslı dünyasında yaşayan bir kişinin hayatında eksik olan üç şey vardır.Hareket, heyecan ve hız.
0 yorum
Başak Yılmaz

Başak Yılmaz

@theabignovaa

... Sigarayı bırakma ve çocuklarınıza daha fazla zaman ayırma konusunda en az bir milyon kez söz verip tutamayacaksınız... Gazetelerin haftasonu eklerinde aslında serüvenci bir kişiliğe sahip olduğunuzu görüp sevineceksiniz... Saçını boyayan erkeklere hak vermeye başlayacaksınız... Şehir dışında yaşamak konusunda ciddi ciddi planlar yapacaksınız... Çocuklarınızın âşık olduğunu görüp bu garip ruh hallerini bir yerlerden hatırladığınızı fark edeceksiniz... Eşinizin doğum günlerini son anda hatırlayacak, evlilik yıldönümlerini ise kesinlikle unutacaksınız... Eski dostlarla oturup siyasi meseleleri tartışırken üçüncü kadehte çoktan memleketi kurtarmış olacaksınız... Velhasıl hayat, insanı insan yapan bütün renkleriyle her zamanki gibi akıp gidecek ve bazı şeyler hiç değişmeyecek.

|Kişisel Ataleti Yenmek, Mümin Sekman
0 yorum
Ozan Karaserçe

Ozan Karaserçe

@ozankaraserce

Başara"bilmek" için "bilmek" gereklidir; ancak tek başına yeterli değildir. Bildiklerini yapabilmek de gerekir. Doğru olana göre hareket etmek, yani bildiklerini uygulamak da şarttır.
Joe Baker'ın deyişiyle:
Eylem olmadığında vizyon bir rüyadır.
Vizyonu olmayan eylem ise boşa zaman geçirmektir.
Eyleme sahip bir vizyon dünyayı değiştirebilir.
0 yorum
Ali Bal

Ali Bal

@alibal877

"Çalışmadan,öğrenmeden,yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela hassasiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
0 yorum
Tengrist

Tengrist

@tengrist

Titreyin ve kendinizi kendinize getirin!
Her ataletli canlı, ataletini yenme potansiyelini kendi içinde taşır. Önemli olan içteki bu enerjiyi harekete geçirebilmektir. Atalet, bu eylem enerjisini bloke etmeye çalışır. Çünkü kendi devamlılığını böyle sağlama alır.
0 yorum
dilek özdemir

dilek özdemir

@dilekozdemir928

 paylaşım fotoğrafı
O zaman başlayalım🤗🤗
0 yorum