up
ara

Ve Durgun Akardı Don 4. Cilt

Ve Durgun Akardı Don 4. Cilt Konusu ve Özeti

Ve Durgun Akardı Don 4. Cilt
Ve Durgun Akardı Don 4. Cilt kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Evrensel Basım Yayın
ISBN: 9789756865736
Sayfa: 488 sayfa
Ve Durgun Akardı Don, Don bölgesinin destanıdır. Eser, bir Kazak ailesi ekseninde Don bölgesini ve savaşın, devrimin ve iç savaşın bölgeye yansıyışını çok yönlü, derinlemesine ama sade bir dille anlatır. Birinci ciltte Don Kazakları'nın Çar dönemindeki yaşam koşulları, gelenekleri, görenekleriyle dile getirilir. Bu cilt, nehir romanın kahramanlarını ve ruh durumlarını da tanıtır. İkinci ciltte, Birinci Dünya Savaşı, 1917 Kerenski Hükümeti dönemi, General Kornilov Olayı ve 1917 Ekim Devrimi'yle, roman kahramanlarının bu olaylardaki durumuna ayrılmıştır. Üçüncü ve dördüncü ciltlerde Don Kazakları'nın ayaklanmaları, Don bölgesinde kurulan bağımsız cumhuriyetler, İç Savaş ve Avrupa'nın bu iç savaştaki rolü irdelenir. Bu kargaşada savrulan kahramanlarla canlı bir belgesel ve çağdaş bir destan sergiler Şolohov, Bozkır çiçekleri kadar canlı ve birbirine benzemez insanlarıyla, yaşanmışlığın sahiciliği ve olağanüstü anlatımıyla Ve Durgun Akardı Don, bütün zamanların en önemli romanlarındandır.
Semih Oktay

Semih Oktay

@semihoktay

Ve Durgun Akardı Don

Mikhail Sholokhov (1905-1984 Sovyet Romancı) Çeviren:Tektaş Ağaoğlu;Ağaoğlu Yayınevi;1965;4 Cilt;1820 Sayfa

Yıllarca önce okumuştum.Devredene kadar akla karayı seçtiğimi hatırlıyorum. Bir destan-roman bu ve Rusları,Kazakları anlatıyordu.
0 yorum

Ve Durgun Akardı Don 4. Cilt - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle