up
ara

Süleyman Han

Süleyman Han Konusu ve Özeti

Süleyman Han
Abdülhamid kitabının da yazarı Okay Tiryakioğlu tarafından kaleme alınan Süleyman Han kitabı Roman (Yerli), Tarihi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786050801248 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Süleyman Han isimli kitap 304 sayfadan oluşuyor. Süleyman Han kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Timaş Yayınları
ISBN: 9786050801248
Sayfa: 304 sayfa
Vehimi, Koca Kurt! Her köşe başından çıkıp dünyanın her yerinde düşmana aman vermeyen gözü kara yiğit! "İnsanın doğası nedir Vehimi? İktidar hırsına kapılıp riyakârların fitnesine kanan insana hırs neler yaptırır?" Değil mi ki kılıcın iki tarafı da keskindir, değil mi ki Sultan Süleyman en çok sana güvenmiştir... Anlat Vehimi, sorgucuların keskin gözlerinin içine bakarak anlat. Sen mi vurdun Sultan Süleyman'ı sırtından? Sağ kolu olduğun Hünkârına sen mi kıydın?"Süleyman Han'ın yanına, vefatından yalnızca yarım saat kadar önce girme fırsatı buldum. Derin, gürültülü soluklar alıp veriyordu Süleyman Han... Fısıldadım usulca, 'Sultanım... Ben geldim Sultanım...' Sessizlik... Ruhun umuda bakan aydınlık yüzü ile aklın gerçeğe bakan karanlık tarafı arasında bir gölge vardır. Beni o gölgeye iten de Süleyman Han'ın göz kapaklarında gördüğüm o bir anlık kıpırtıydı. Üzerine eğildim, 'Hünkârım beni işitiyor musunuz?' Biraz daha eğildim, yüzümü yüzüne yaklaştırdım, ellerimi yastığının iki yanına dayadım... Sonra..."Muhteşem bir devir kapanıyor! Görkemli bir rüya son buluyor! Kanuni ve Sultan kitaplarıyla okurları heyecanlı bir serüvene sürükleyen ödüllü romancı Okay Tiryakioğlu, üçlemenin son kitabı Süleyman Han'la geliyor. Nefesinizi tutun; gerçek ile kurgu arasındaki bu kararsız yürüyüşte ihtiyacınız olacak.
mrt kry

mrt kry

@mrtkry

Serinin ilk iki kitabı gibi bu da çok güzeldi, okumaktan büyük zevk aldım. Olaylar Vehimi Orhun Çelebi'nin ağzından anlatılıyor. Evet belki ilk iki kitap kadar heyecanlı değildi ama yine de sıkıldığımı söyleyemem. Mutlaka okunması gereken bir kitap.
ataç ikon Süleyman Han
kitaba 8 verdi
0 yorum
Güven

Güven

@phoenix - İstanbul

Serinin Sok kitabı. Süleyman Han 'ın son dönemini anlatan kitap ilk iki kitaba göre sıkıcı.
ataç ikon Süleyman Han
kitaba 6 verdi
0 yorum

Süleyman Han - S41

Ama bunun mümkün olamayacağını, kimsenin böyle bir alçaklığa kalıkışamayacağını telkin ederek kendimi rahatlatmaya çalıştım
DK tarafından eklenmiştir.
Asuman

Asuman

@pamukasuman - Trabzon

Bir insan ne kadar donanımlı ve yetenekli olursa olsun, işe yaramaz insanların arasında kalmışsa eğer, öz yetenekleri dahi silinip gitmeye mahkûmdur.
ataç ikon Süleyman Han
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum