up
ara
‹ Gülüşün ve Unutuşun Kitabı

Gülüşün ve Unutuşun Kitabı Kitap İncelemeleri

Batuuu

Batuuu

@batuuu

Yazarın okudugm üçüncü kitabıydi. ama kitabı hiç sevemedim o yüzden kitaba ilişkin uzun uzadıya konusmak istemiyorum .Okuru çeken bir dili yok kitabın yazar nedense sanki bu kitapta okuru erotizm ile kitabın icine çekmeye çalışmış gibi geldi.
kimseyi yönlendirmek gibi olmasin ama okumaya değmez . Harukinin bir kac kitabı sonrasi sanki kendimi bir bataklığa saplanmış gibi hissettim
ataç ikon Gülüşün ve Unutuşun Kitabı
kitaba puan vermedi
4 beğen · 0 yorum
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner07

Siyaset üstüne bir aşk
Milan kundera yeni kavramla tanıştırıyor okuyucuyu. Litost kavrami: birçok duygunun birleşimi olarak anlatılır. Hüzün, acıma, pişmanlık ve özlem. Sadece litost kavramı desem yeterli olacaktır bu roman hakkında ama; biraz daha söylemek istediklerim var.
Kitabın birbirinden kopuk görünen 7 bölümü bir yolculuğun aşamaları gibi birbirini izliyor. Aynı sorular, aynı durumlar tek bir görüntüde birleşiyor. Bunun idraki için, kundera'nin varoluscu felsefesini n iyi anlaşılması gerekiyor. Yazım dikkatle okunduğunda anlatılmak istenen daha iyi kavranacaktir. Bunların yanında; gerçeğe dönüşen bir tarih ve sovyet rusya'nin kaderi farklı bir bakışla sunuluyor gülüşün ve unutuşun kitabında.
2 beğen · 0 yorum