up
ara

Amerika Birleşik Devletleri'nde Tıpta Uzmanlık Eğitimi

Amerika Birleşik Devletleri'nde Tıpta Uzmanlık Eğitimi Konusu ve Özeti

Amerika Birleşik Devletleri'nde Tıpta Uzmanlık Eğitimi
Amerika Birleşik Devletleri'nde Tıpta Uzmanlık Eğitimi kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Gazi Kitabevi
ISBN: 9786055543815
Sayfa: 102 sayfa
Altı yıllık zorlu tıp eğitiminin ardından hayatınızı etkileyecek yeni bir karar aşamasındasınız. Hangi uzmanlık dalında tıpta uzmanlık eğitimi almak istediğinize tam olarak karar veremediniz. Tıpta uzmanlık eğitimini Türkiye'de mi yoksa yoksa yurtdışında mı almak istediğinize de bir türlü karar veremiyorsunuz. Bir yandan Amerika Birleşik Devletleri'nde tıpta uzmanlık eğitimi almak aklınızdan geçiyor. öte yandan Türkiye'de Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı'na (TUS) girmek ile Amerika Birleşik Devletleri Tıbbi Yeterlilik Sınavı'na (USMLE) girmek arasında tereddüt ediyorsun. USMLE sınavlarına giren ve ABD'de tıpta uzmanlık eğitimi alan meslektaşlarınızın haberlerini alıyorsunuz. ABD'de çalışan tıp doktorlarının çalışma koşulları ve araştırma laboratuvarları hakkında anlattıkları sizi cezbediyor. Siz de ABD'deki hastaneleri görmek, daha önce ABD hakkında okuduklarınız ve size anlatılanları bizzat ABD'de çalışarak tecrübe etmek istiyorsunuz. Ama USMLE sınavlarına nasıl çalışılması gerektiği ve ABD'deki tıpta uzmanlık programlarına nasıl başvurulacağı konusunda yeterli bilginiz yok.
mehmet eren yuksel

mehmet eren yuksel

@mehmeterenyuksel

Amerika Birleşik Devletleri'nde Tıpta Uzmanlık Eğitimi
ABD’de tıpta uzmanlık eğitimi almak isteyen hekimler için güncel ve doğru bilgiyi yalın dille ulaştıran bir başvuru kaynağı hazırlayan Dr. Mehmet Eren Yüksel, kitap hakkında Sağlık Dergisi’ne bilgi verdi.

Ülkemizde tıp doktorlarının bilgi ve becerileri batı ülkelerindeki meslektaşlarıyla yarışacak düzeyde. Ancak, batı ülkelerindeki Ar-Ge imkanlarının genişliği, araştırmaya sunulan laboratuvarların ve fonların zenginliği ileri teknolojilerin geliştirilmesini ve hastaların iyileştirilmesinde kullanılmasını kolaylaştırmaktadır.

Dr. Mehmet Eren Yüksel, ülkemizden batı ülkelerinde tıpta uzmanlık eğitimi almaya gidecek doktorların bu gelişmiş bilgi ve teknolojileri özümseyerek yurdumuzdaki üniversitelere ve hastanelere aktarmaları beklentisinin kitabın yazılmasındaki önemli etken olduğunu kaydetti.
Sağlık Dergisi

Okuduklarınızı ve Size Anlatılanları ABD’de yaşamak için USMLE

“Amerika Birleşik Devletleri’nde Tıpta Uzmanlık Eğitimi- Türk Öğrenciler İçin Rehber” isimli kitabında, girilmesi gereken sınavlar, USMLE sınavlarına hazırlık kaynakları ve tıpta uzmanlık eğitimi veren hastanelere nasıl başvurulacağı hakkında birçok sorunun yanıtının bulunduğunu dile getiren Dr. Yüksel şunları söyledi: “Altı yıllık zorlu tıp eğitiminin ardından hayatınızı etkileyecek yeni bir karar aşamasındasınız. Hangi uzmanlık dalında tıpta uzmanlık eğitimi almak istediğinize tam olarak karar veremediniz. Tıpta uzmanlık eğitimini Türkiye’de mi yoksa yurtdışında mı almak istediğinize de bir türlü karar veremiyorsunuz. Bir yandan Amerika Birleşik Devletleri’nde tıpta uzmanlık eğitimi almak aklınızdan geçiyor. Öte yandan Türkiye’de Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı’na (TUS) girmek ile Amerika Birleşik Devletleri Tıbbi Yeterlilik Sınavı’na (USMLE) girmek arasında tereddüt ediyorsunuz. USMLE sınavlarına giren ve ABD’de tıpta uzmanlık eğitimi alan meslektaşlarınızın haberlerini alıyorsunuz. ABD’de düzenlenen tıp kongrelerinden dönen meslektaşlarınızın ABD’de çalışan tıp doktorlarının çalışma koşulları ve araştırma laboratuvarları hakkında anlattıkları sizi cezbediyor. Siz de ABD’deki hastaneleri görmek, daha önce ABD hakkında okuduklarınızı ve size anlatılanları bizzat ABD’de çalışarak tecrübe etmek istiyorsunuz. Ama USMLE sınavlarına nasıl çalışılması gerektiği ve ABD’deki tıpta uzmanlık programlarına nasıl başvurulucağı konusunda yeterli bilginiz yok. Bu kitabı, ABD’deki tıpta uzmanlık programları hakkında bilgi vermek, USMLE sınavlarına nasıl hazırlanacağınızı ve ABD’deki tıpta uzmanlık eğitimi veren programlara nasıl başvuracağınızı anlatmak için yazdım. “

Dr. Mehmet Eren Yüksel
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2004 yılında mezun olmuştur. Daha sonra Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve Alman Akademik Değişim Servisi’nin (DAAD) ortaklaşa verdiği bursu kazanarak Almanya’da Dresden Teknik Üniversitesi’nde Moleküler Biyomühendislik yüksek lisansını tamamlamıştır. 2007 yılında Almanya Tıp Diploması Denklik Sınavı’nı başarıyla vermiştir. Fachkrankenhaus Coswig ve Greifswald Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanelerinde İç Hastalıkları alanında asistan doktor olarak çalıştı. Amerika Birleşik Devletleri Tıbbi Yeterlilik Sınavları’nı (USMLE) başarıyla vererek 2010 yılında ECFMG sertifikasını almaya hak kazandı. Halen Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır.

Kaynak: Sağlık Dergisi – Esra Öz
1 yorum
mehmet eren yuksel (@mehmeterenyuksel)
Yayınevi:
Gazi Kitabevi Tic.Ltd.Şti
Merkez: 53.Sok No: 29/A Bahçelievler - ANKARA
Mağaza: Dögol Caddesi No: 49/B Beşevler - ANKARA
Merkez Tel: 0312 223 77 73
Mağaza Tel: 0312 213 32 82
30.11.16 beğen cevap

Amerika Birleşik Devletleri'nde Tıpta Uzmanlık Eğitimi - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle